Ładowanie…
02slajd
previous arrow
next arrow

Pracownia rakietowa w Tczewie zaprasza

Zapraszamy do zapisów do Pracowni Rakietowej mieszczącej się w Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Wyszyńskiego 10 w Tczewie.

Pracownia Rakietowa to niesamowita atrakcja dla wszystkich, którzy chcą zapoznać się z technikami rakietowymi. Ideą zajęć z modelarstwa rakietowego jest przekazanie początkującym (a także tym bardziej zaawansowanym) modelarzom podstawowej wiedzy teoretycznej na temat modelarstwa rakietowego, a także możliwość budowy przez nich własnych rakiet. W planie są także liczne wyjścia w teren, gdzie każdy będzie mógł odpalić swoją rakietę i podziwiać wzbijający się ku niebu efekt pracy własnych rąk.

Pracownia będzie miejscem, gdzie będzie mógł się rozwijać każdy początkujący adept modelarstwa rakietowego. Każdy będzie mógł zaprojektować i zbudować swój model rakiety, a następnie analizować jego lot i dostrzec ewentualne błędy konstrukcyjne. Wychodzimy z założenia, że najlepszą formą nauki jest praktyka i możliwość zobaczenia skomplikowanych zjawisk fizycznych w zupełnie nowy, prosty sposób. Modelarstwo rakietowe pobudza chęć do działania i myślenia, zachęca do uważania na zajęciach z nauk ścisłych. Chcemy, aby Pracownia była przyjaznym miejscem, z którego będzie można dumnie wyjść z myślą, że zrobiło się pierwszy krok do eksploracji atmosfery i kosmosu. Zajęcia będą odbywać się do dwa tygodnie w Centrum Kultury i Sztuki. Opłata pobierana od każdego uczestnika będzie wynosiła 20zł miesięcznie.

Pierwsze spotkanie organizacyjne zaplanowane jest na czwartek, 12 września, na godz. 17:00. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

Zapisy do Pracowni Rakietowej są możliwe mailowo – warsztaty@ckis.tczew.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , telefonicznie pod numerem tel. (0 58) 531-07-07 oraz w kasie Centrum Kultury i Sztuki.

Pracownia rakietowa jest otwarta dla każdej grupy wiekowej i będzie prowadzona przez członka Polskiego Towarzystwa Rakietowego, Damiana Mayer.