Ładowanie…
02slajd
previous arrow
next arrow

Pogórzańskie Atrakcje Naukowe – Łużna 2011

W dniach 17-18 września 2011 odbyły się w Łużnej II Pogórzańskie Atrakcje Naukowe. Łużna to wieś gminna w powiecie gorlickim, o prężnie działających władzach gminnych. Dzięki dotacjom, sponsorom oraz zaangażowaniu ludzi udało się tam zorganizować imprezę o niebywałym wręcz rozmachu. Jedną z organizacji zaproszonych do udziału było Polskie Towarzystwo Rakietowe. Podstawowym celem oprócz propagowania technik rakietowych, było poprowadzenie warsztatów z budowy modeli rakiet. W ciągu dwóch dni uczestnikami warsztatów były 4 grupy dzieci, wykonano około 100 modeli. Udział w warsztatach był dla dzieci dużym przeżyciem, co widać było po zaangażowaniu w pracach. Gdy modele były gotowe, udaliśmy się na boisko by przeprowadzić starty.

Czas lotu był mierzony, zwycięzcy otrzymywali w nagrodę drobne upominki. Startował również model “Łużna1” z miniaturową kamerką na pokładzie. W trakcie warsztatów prowadzono prelekcję złożoną z trzech tematów: “Historia rakiet”, “Polskie rakiety badawcze”, “Modelarstwo rakietowe”. Czuliśmy się na imprezie wspaniale również z racji obecności kolegów o podobnym profilu zainteresowań jak SKA, PASAA, CBK, MSP i inni. PTR reprezentowali: Piotr Sornowski, Zbigniew Kapelan, Andrzej Chwastek. Wykorzystano modele i silniki firmy EMI.

Chcemy podziękować władzom gminy Łużna za zaproszenie oraz umożliwienie Nam propagowania technik rakietowych wśród dzieci i młodzieży tak uroczej gminy.

luzna4 luzna%20z%20rakiety11