Witam!
Jak najbardziej można robić stateczniki i głowicę z laminatu.
Tutaj do ściągnięcia opis, zdjęcia z budowy i filmy ze startu modelu rakiety V2 w większości zbudowanej z laminatu.
http://62.233.214.106/~bartek/kacper/V2.rar
Był to mój model na konkurs (no i wygrałem

)
Niestety na korpusie widać ślady od taśmy klejącej którą obwinąłem go po laminowaniu, nie polecam obwijania taśmą lepiej użyć kawałka folii spożywczej.
Korpus można przeciąć nożykiem do tapet kilkanaście godzin po laminowani gdy jest jeszcze plastyczny a jak stwardnieje to brzeszczotem i mocno wyszlifować krawędzie.
Pozdrawiam
Jeszcze dodam, że rdzeń styrodurowy bardzo usztywnia głowicę. Do niedużych głowic wystarcza grubość laminatu 0,25 - 0,5mm (0,5 wytrzymuje zderzenie z twardą ziemią) w V2 głowica była pusta i tylko czubeczek się lekko uszkodził no i lakier. Przy robieniu głowicy na wiertarce trzeba uważać żeby nie wyszła owalna ze względu na nie do końca jednorodną strukturę styroduru. Najlepiej jest skleić z krążków wtedy dookoła sie równo szlifuje.