Rakieta "Electro"
: sobota, 4 gru 2010, 23:34
Witam.
Chciałbym przedstawić wam projekt mojej pierwszej (tak dużej) rakiety.
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... b62dfba6c4
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... a8b6e2de0a
Długość: 235cm.
Średnica: 8cm.
Głowica: 30cm
Ilość stateczników 5 górnych, 4 dolne.
Układ odzysku: UUWS 4 + timer.
Spadochron: pomocniczy 50cm, główny 125cm.
Wykonanie:
-Korpus zrobiony zostanie z laminatu szklano-epoksydowego i balsy (metodą którą podał nam Paul)
-Głowica wykonana będzie ze styroduru pokrytego włóknem szklanym i żywicą.
-Stateczniki zrobione będą z 3mm Balsy pokrytej włóknem szklanym i żywicą.
Szczegóły:
-Korpus będzie w 4 odcinkach po 50cm każdy.
-Dolne stateczniki będą przymocowane szpachlą lotniczą do łoża silnikowego. A górne do rdzenia zwieńczającego komorę z elektroniką.
- Spadochron będzie wykonany prawdopodobnie z nylonu, wyzwalany będzie poprzez nitroceluoze.
-Na pokładzie znajdzie się również kamerka.
Założenia:
-Stworzyć powtarzalną rakietę.
- Nagrać film OSZ.
-wynieść ją na co najmniej 500metrów.
-do prowadzenie do bezpiecznego wylądowania rakiety.
Rakieta jest w trakcie realizacji, na razie jestem na etapie zbierania materiałów do jej budowy.
Wszelkie pytania i sugestie mile widziane!
Pozdrawiam.
Chciałbym przedstawić wam projekt mojej pierwszej (tak dużej) rakiety.
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... b62dfba6c4
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... a8b6e2de0a
Długość: 235cm.
Średnica: 8cm.
Głowica: 30cm
Ilość stateczników 5 górnych, 4 dolne.
Układ odzysku: UUWS 4 + timer.
Spadochron: pomocniczy 50cm, główny 125cm.
Wykonanie:
-Korpus zrobiony zostanie z laminatu szklano-epoksydowego i balsy (metodą którą podał nam Paul)
-Głowica wykonana będzie ze styroduru pokrytego włóknem szklanym i żywicą.
-Stateczniki zrobione będą z 3mm Balsy pokrytej włóknem szklanym i żywicą.
Szczegóły:
-Korpus będzie w 4 odcinkach po 50cm każdy.
-Dolne stateczniki będą przymocowane szpachlą lotniczą do łoża silnikowego. A górne do rdzenia zwieńczającego komorę z elektroniką.
- Spadochron będzie wykonany prawdopodobnie z nylonu, wyzwalany będzie poprzez nitroceluoze.
-Na pokładzie znajdzie się również kamerka.
Założenia:
-Stworzyć powtarzalną rakietę.
- Nagrać film OSZ.
-wynieść ją na co najmniej 500metrów.
-do prowadzenie do bezpiecznego wylądowania rakiety.
Rakieta jest w trakcie realizacji, na razie jestem na etapie zbierania materiałów do jej budowy.
Wszelkie pytania i sugestie mile widziane!
Pozdrawiam.
