Strona 2 z 7

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: środa, 5 mar 2014, 14:04
autor: przemo
rafciodz pisze:Ja rozumiem ale to nie odległość dopasowujemy do posiadanego sprzętu, a sprzęt projektujemy zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Wtedy na pewno tu wrócimy i będziemy mogli opowiedzieć o rezultacie próby :wink:
haha dobre, ja też rozumiem i rozumiemy to tak samo. :wink:
Nie napisałem nigdzie, że krótszy będzie lepszy :shock: (choć teoretycznie, na siłę, może ktoś by i taki wniosek mógł wysnuć nie rozmawiajac wcześniej o bezpieczeństwie).
Że długość ma znaczenie dla parametrów prądowych i wziąć je pod uwagę przy dobieraniu pozostałych parametrów, oczywiście po zadbaniu o minimalną bezpieczną odległość co zaznaczyłem na początku, a Ty Rafale omówiłeś dobitnie w poście poprzedzającym. :smile:

ok koniec tego OT - najważniejsze, że chodzi nam o to samo i teraz pytający już chyba nie ma wątpliwości o co nam chodziło.

Na skróty:
@Sw21 - Jeśli z bezpiecznej odległości te Twoje 9V nie starczy w próbie z samym zapalnikiem daj grubszy kabel lub/i mocniejsze źródło prądu lub/i zmień zapalnik.
pozdro

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: środa, 5 mar 2014, 14:12
autor: rafciodz
Hehe, ja tak mam jak się zatnę to mielę w kółko to samo aż mnie ktoś w łeb nie trzaśnie :wink:.

Wyszło dobrze Olek ma wgląd w bezpieczeństwo i poradę techniczną :smile:.

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: środa, 5 mar 2014, 15:02
autor: Sw21
Bardzo dobrym pomysłem jak napisał przemo jest test zapłonnika na sucho.Bezpieczeństwo przedewszystkim :!:
Zdjęcie zapłonnika jest tu:
https://plus.google.com/u/0/10117447908 ... 3132063122

Pozdrawiam!Aleksander

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: sobota, 8 mar 2014, 19:39
autor: Sw21
Zmieniłem zasilanie na akumlator 12V.Długość kabla wynosi~15m.Tylko muszę kupić aligarorki i zapłon gotowy.

Mam nadzieję,że do dwóch tygodni uda mi się przetestować silnik.


Pozdrawiam!Aleksander

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: czwartek, 27 mar 2014, 21:00
autor: Sw21
Witam!

Są postępy w pracy.Rakieta klima już cała zrobiona.Pierwszy własny,duży sr też.Co prawda silnik ma masę niedociągnięć(bardzo niski zacisk oraz impuls właściwy,kanał w paliwie ma mniejsze fi niż dysza i parę innych)
więcej danych o silniku podam po teście naziemnym.
Są nowe zdjęcia:

https://plus.google.com/u/0/10117447908 ... 8104499762

Prawdę mówiąc jest to modelarstwo na niskim poziomie,ale to dopiero najmniejsza z rakiet :razz:


Loty i testy w najbliższy weekend.


Pozdrawiam!Aleksander

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: czwartek, 27 mar 2014, 21:03
autor: verex
Popraw link ;)

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: czwartek, 27 mar 2014, 21:35
autor: Sw21
Dzieki Verex,że zauważyłeś zły link.


Pozdrawiam!Aleksander

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: poniedziałek, 31 mar 2014, 19:38
autor: Sw21
Jestem już po testach weekendowych :twisted: !
Silnik spisał się świetnie jak na pierwszy raz:
http://www.youtube.com/watch?v=t24wzpuwLxg
co do opisu jest pod filmem.

Z rakieta klima nie buło zbyt dobrze:
http://www.youtube.com/watch?v=aSJQcb4KthY
Ten lot był jeszcze wmiare stateczny,ale dwa następne już nie.

Podsumowywujac to trzeba ściągnąć open rocked i popracować na silnikami z pcv-ek.

Pozdrawiam!Aleksander

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: poniedziałek, 31 mar 2014, 21:50
autor: Adi-Ozo
Gratulacje :-)
Życzę dalszych sukcesów i zadowolenia z pracy.

Myslałeś o kamece w rakiecie?

Pozdrawiam
adibeat

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: wtorek, 1 kwie 2014, 05:36
autor: Sw21
Tak,kamerka w największej z rakiet to właśnie mój cel.

Dziękuje i pozdrawiam!Aleksander.