Strona 2 z 7
Re: Sw 21 - Mój projekt.
: środa, 5 mar 2014, 14:04
autor: przemo
rafciodz pisze:Ja rozumiem ale to
nie odległość dopasowujemy do posiadanego sprzętu,
a sprzęt projektujemy zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.
Wtedy na pewno tu wrócimy i będziemy mogli opowiedzieć o rezultacie próby

haha dobre, ja też rozumiem i rozumiemy to tak samo.
Nie napisałem nigdzie, że krótszy będzie lepszy

(choć teoretycznie, na siłę, może ktoś by i taki wniosek mógł wysnuć nie rozmawiajac wcześniej o bezpieczeństwie).
Że długość ma znaczenie dla parametrów prądowych i wziąć je pod uwagę przy dobieraniu pozostałych parametrów,
oczywiście po zadbaniu o minimalną bezpieczną odległość co zaznaczyłem na początku, a Ty Rafale omówiłeś dobitnie w poście poprzedzającym.
ok koniec tego OT - najważniejsze, że chodzi nam o to samo i teraz pytający już chyba nie ma wątpliwości o co nam chodziło.
Na skróty:
@Sw21 - Jeśli z bezpiecznej odległości te Twoje 9V nie starczy w próbie z samym zapalnikiem daj grubszy kabel lub/i mocniejsze źródło prądu lub/i zmień zapalnik.
pozdro
Re: Sw 21 - Mój projekt.
: środa, 5 mar 2014, 14:12
autor: rafciodz
Hehe, ja tak mam jak się zatnę to mielę w kółko to samo aż mnie ktoś w łeb nie trzaśnie

.
Wyszło dobrze Olek ma wgląd w bezpieczeństwo i poradę techniczną

.
Re: Sw 21 - Mój projekt.
: środa, 5 mar 2014, 15:02
autor: Sw21
Bardzo dobrym pomysłem jak napisał przemo jest test zapłonnika na sucho.Bezpieczeństwo przedewszystkim
Zdjęcie zapłonnika jest tu:
https://plus.google.com/u/0/10117447908 ... 3132063122
Pozdrawiam!Aleksander
Re: Sw 21 - Mój projekt.
: sobota, 8 mar 2014, 19:39
autor: Sw21
Zmieniłem zasilanie na akumlator 12V.Długość kabla wynosi~15m.Tylko muszę kupić aligarorki i zapłon gotowy.
Mam nadzieję,że do dwóch tygodni uda mi się przetestować silnik.
Pozdrawiam!Aleksander
Re: Sw 21 - Mój projekt.
: czwartek, 27 mar 2014, 21:00
autor: Sw21
Witam!
Są postępy w pracy.Rakieta klima już cała zrobiona.Pierwszy własny,duży sr też.Co prawda silnik ma masę niedociągnięć(bardzo niski zacisk oraz impuls właściwy,kanał w paliwie ma mniejsze fi niż dysza i parę innych)
więcej danych o silniku podam po teście naziemnym.
Są nowe zdjęcia:
https://plus.google.com/u/0/10117447908 ... 8104499762
Prawdę mówiąc jest to modelarstwo na niskim poziomie,ale to dopiero najmniejsza z rakiet
Loty i testy w najbliższy weekend.
Pozdrawiam!Aleksander
Re: Sw 21 - Mój projekt.
: czwartek, 27 mar 2014, 21:03
autor: verex
Popraw link

Re: Sw 21 - Mój projekt.
: czwartek, 27 mar 2014, 21:35
autor: Sw21
Dzieki Verex,że zauważyłeś zły link.
Pozdrawiam!Aleksander
Re: Sw 21 - Mój projekt.
: poniedziałek, 31 mar 2014, 19:38
autor: Sw21
Jestem już po testach weekendowych

!
Silnik spisał się świetnie jak na pierwszy raz:
http://www.youtube.com/watch?v=t24wzpuwLxg
co do opisu jest pod filmem.
Z rakieta klima nie buło zbyt dobrze:
http://www.youtube.com/watch?v=aSJQcb4KthY
Ten lot był jeszcze wmiare stateczny,ale dwa następne już nie.
Podsumowywujac to trzeba ściągnąć open rocked i popracować na silnikami z pcv-ek.
Pozdrawiam!Aleksander
Re: Sw 21 - Mój projekt.
: poniedziałek, 31 mar 2014, 21:50
autor: Adi-Ozo
Gratulacje

Życzę dalszych sukcesów i zadowolenia z pracy.
Myslałeś o kamece w rakiecie?
Pozdrawiam
adibeat
Re: Sw 21 - Mój projekt.
: wtorek, 1 kwie 2014, 05:36
autor: Sw21
Tak,kamerka w największej z rakiet to właśnie mój cel.
Dziękuje i pozdrawiam!Aleksander.