Aluminiowy silnik wielokrotnego użytku

Czyli serca naszych niebolotów !
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kacper »

Też tak myślę i faktycznie jest to problem. Przy składaniu smaruję elementu WD40. Czasem na rowku zetnie się kawałek O-ringa ale nie wpływa to na szczelność. Właściwie to szczelność połączeń z O-ringami jest większa niż mogło by się wydawać. W tym teście przy zatyczce odciął się kawałek gumy o wymiarach jakieś 15x0,5mm i postanowiłem w ramach testu (czytaj z lenistwa) nie poprawiać tego. Jak się okazało nie było totalnie żadnych nieszczelności. Ostatnio zrobiłem sobie malutką pompkę gdzie uszczelką tłoczka jest mały O-ring i mimo iż wewnętrzna część rurki jest lekko chropowata a uszczelka chodzi bardzo luźno można sprzężyc powietrze do ponad 100 atmosfer i nie uchodzi. W następnym teście dam O-ringi na tyle luźno żeby nie zacinały się w rowku.
Mauy
PROFI
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Mauy »

Rozumiem. Przecinają się przechodząc przez rowek dla segerów? Możliwe że tak jak napisał olega Milimetr olej pomoże. Choć przypuszczam że i tak już smarujecie nim o-ringi. W moim przypadku uszczekli nie przecinają się bo nie ma tak naprawde o co (stosuje wkręcany pierscień dociskający dyszę). Ale w niedalekiej przyszłosci zamierzam dodać sruby mocujące (jak u Robercika i Andrzeja) i zrobić silnik z segerami więc mam nadzieję, że do tej pory problem zostanie rozwiąany :P.



PS. Może dodatkowo zeszlifować delikatnie brzegi tych rowków (tak żeby nie były aż tak ostre).
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Właśnie. Przecież o-ringi przycina krawędź ta bardziej w głąb. Spoko może być ona lekko zaokrąglona na krawędzi, nie powinno to wpłynąć na wytrzymałość mocowania.
ixion
**
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ixion »

Konkretny zrobiłeś ten silnik kacper jestem pod wrarzeniem tez bym chciał taki zrobić tylko mniejszy, powoli będzie trzeba zacząć badania :) nad takim
ODPOWIEDZ