Latanie w Warszawie

czyli zaczynamy zabawę!
wojkw
*
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 4 wrz 2022, 17:28

Latanie w Warszawie

Post autor: wojkw »

Witam serdecznie. Rozpoczynam swoją przygodę z modelartwem rakietowym i zastanawiam się gdzie w okolicach Warszawy można by puszczać modele rakiet ?
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Latanie w Warszawie

Post autor: stansz »

W Białymstoku też jest kłopot z integracją środowiska rakietowego.
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
Awatar użytkownika
AdrianOZW
**
Posty: 53
Rejestracja: piątek, 14 sty 2022, 12:09

Re: Latanie w Warszawie

Post autor: AdrianOZW »

stansz pisze: środa, 7 wrz 2022, 05:45 W Białymstoku też jest kłopot z integracją środowiska rakietowego.
Ale co ma piernik do wiatraka?
wojkw pisze: wtorek, 6 wrz 2022, 20:51 Witam serdecznie. Rozpoczynam swoją przygodę z modelartwem rakietowym i zastanawiam się gdzie w okolicach Warszawy można by puszczać modele rakiet ?
Zobacz czy w okolicach Izabelina są jeszcze pola/łąki, mi kiedyś udało się tam trafić miejscówkę:)
wojkw
*
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 4 wrz 2022, 17:28

Re: Latanie w Warszawie

Post autor: wojkw »

[/quote]
Zobacz czy w okolicach Izabelina są jeszcze pola/łąki, mi kiedyś udało się tam trafić miejscówkę:)
[/quote]

Jesteś może z Wawy? Może dałoby radę kiedyś zabrać się z Tobą popatrzeć na starty rakiet zanim kupię coś swojego ? ;)
mateusz_f
*
Posty: 29
Rejestracja: wtorek, 1 paź 2019, 17:14

Re: Latanie w Warszawie

Post autor: mateusz_f »

Podpinam się pod pytanie. Jest lotnisko modelarskie, ale w weekend zapchane samolotami, więc raczej ciężko będzie puścić rakietę. Ponadto wcale nie jest na jakimś odludziu.

Wydaje mi się, że trzeba jednak z 1h samochodem odjechać, ale jeśli ktoś zna bezpieczną miejscówkę na wspólne latanie, to bardzo docenię.

Mateusz
Awatar użytkownika
AdrianOZW
**
Posty: 53
Rejestracja: piątek, 14 sty 2022, 12:09

Re: Latanie w Warszawie

Post autor: AdrianOZW »

Jesteś może z Wawy? Może dałoby radę kiedyś zabrać się z Tobą popatrzeć na starty rakiet zanim kupię coś swojego ? ;)
[/quote]

Niestety nie, trochę zdjęć ze startów wrzucam na forum. Jak złapiesz bakcyla to szybko rzucisz kupowanie gotowców :-)
Awatar użytkownika
Bdabrowski
***
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 30 paź 2018, 19:29
Lokalizacja: Białystok, Warszawa

Re: Latanie w Warszawie

Post autor: Bdabrowski »

stansz pisze: środa, 7 wrz 2022, 05:45 W Białymstoku też jest kłopot z integracją środowiska rakietowego.
Czy taki kłopot? Na Meteorze integracja ludzi z Białegostoku chyba była całkiem dobra. To raczej nie problem z integracją a z różnymi koncepcjami i brakiem dobrego miejsca do startów.
I took ballistics in school. Fascinating subject. Things go up, things go down.
wojkw
*
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 4 wrz 2022, 17:28

Re: Latanie w Warszawie

Post autor: wojkw »

Niestety w Wawie jest z tym problem... nie ma dobrego miejsca na puszczenie rakiet... na wschód lotnisko Bemowo, na południowy zachód lotnisko Chopina i strefy wokół lotnisk na kilkanaście km... zostaje jechanie tylko poza Warszawę nawet właśnie i godzinę... ale z drugiej strony jechać samemu , puścić kilka razy model i wrócić mało się opłaca :( chyba że jest tu ktoś z Wawy z kim np można by się zabrać na wspólne latanie lub w dwa auta pojechać? :)
wojkw
*
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 4 wrz 2022, 17:28

Re: Latanie w Warszawie

Post autor: wojkw »

A czy ktoś tu obecnych na forum jest z Warszawy i może lata na obrzeżach Warszawy? Czy jest to wogóle realne ? Konstancin? Góra Kalwaria lub coś gdzieś na północ od Warszawy?
Dekameron
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 6 wrz 2022, 17:09

Re: Latanie w Warszawie

Post autor: Dekameron »

Cześć, ja jestem z Warszawy.

Znam kilka miejsc, gdzie modelarze samolotwi się bawią, ale rakiet tam nie widziałem. Większość już wymienili przedmówcy.

W zasadzie to pewnie wszędzie gdzie jest otwarta przestrzeń można by puścić niewielki model, ale jeśli myślisz już o poważnych projektach to raczej bym się na Meteora wybrał, albo łapał się na jakieś latanie organizowane przez PTR.

Ja na chwilę obecną w temacie rakietowym jestem "zielony". Muszę zagłębić się w przepisy i zbudować coś większego niż model z gotowego zestawu dla dzieciaków 😉

Później możemy się umawiać na wspólne loty.
ODPOWIEDZ