Cześć wszystkim!

Jesteś nowy? - przedstaw się...
TomRiddle
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 lis 2021, 13:36

Cześć wszystkim!

Post autor: TomRiddle »

Jestem nowy na forum i nowy w temacie budowy rakiet. Mimo iż tematem zainteresowałem się ponad 2 lata temu to pierwsza konstrukcja powstaje dopiero teraz. Całą rakietę robię z druku 3D, jako komputer pokładowy użyje arduino. Rakieta będzie miała za zadanie przed startem sprawdzić i skorygować swoje czujniki i na bieżąco wysyłać dane na serwer. Podgląd danych oraz możliwość wysyłania poleceń do rakiety będzie z poziomu mojej autorskiej aplikacji na androida/windows. Moim celem początkowo jest wysokość 150m i przetestowanie spadochronu, komunikacji oraz gratisowo test jakości powietrza, wilgoci, temperatury itp na najwyżej osiągniętej wysokości. Jestem w trakcie tworzenia oprogramowania oraz zaplecza miniSerwerowego, a pierwsze człony rakiety już się drukują. Pierwszy start przewiduje na luty. Na pewno udostępnię film. Mam nadzieję że dużo nowych rzeczy nauczę się na tym forum. Wszelkie pomysły będą mile widziane! :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RDX
***
Posty: 88
Rejestracja: środa, 17 lut 2021, 23:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Cześć wszystkim!

Post autor: RDX »

Siema i powodzenia! :)

Edit: Zapraszamy na PTRowego Discorda, pewnie będzie wiele pytań o transmisję bezprzewodową którą zastosujesz
Rocket Dynamics - Komponenty do Twoich rakiet! Jeśli potrzebujesz spadochronu, części drukowanych w 3D lub ciętych laserowo napisz na: rakiety.rdx@gmail.com
TomRiddle
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 lis 2021, 13:36

Post autor: TomRiddle »

Dzięki!
Ps. Jak tylko zwolni mi się czas to na pewno dołącze!
PanAdam
*
Posty: 22
Rejestracja: środa, 24 lis 2021, 20:21

Re: Cześć wszystkim!

Post autor: PanAdam »

No niemogę się doczekać twojego przybycia przyjacielu, sam chętnie zadam kilka pytań odnośnie komputera pokładowego.
Na jakim silniku planujesz ją wystartować?
ODPOWIEDZ