Chodzi mi po głowie pomysł...

Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Chodzi mi po głowie pomysł...

Post autor: rafciodz »

Hmm oby się wam udało. Ręcznie robione rakiety od a do o w cztery lata liceum.
Free Your Mind
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Chodzi mi po głowie pomysł...

Post autor: stansz »

Rafał.
Spokojnie , się uda. Na razie ważniejsze jest by Paweł poleciał rakietą, bo wybrał się na LRE. A w :roll: poniedziałek znowu idzie do pracy. Ja mam pecha bo choruję a twardo w planach miałem loty na L R E.
Przy okazji mam nadzieję, że zauważyłeś są dwie Pracownie - moja w Białymstoku i Pawła w Poznaniu.
Oczywiście jak dodamy Gdynię pod okiem Kacpra i Zarządu ( uprzejmość użyczenia lokalu przez Space Forest) mamy komplet. Pytanie czy ktoś więcej wyjdzie z inicjatywą.
To są pytania Rafale.
Pozdrawiam wszystkich na LRE.
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Re: Chodzi mi po głowie pomysł...

Post autor: Pigła »

Hej!
Jestem już po czwartych zajęciach:
Pierwsze - online organizacja
Drugie - online projektowanie w OpenRocket
Trzecie - online projektowanie w OpenRocket
Czwarte - stacjonarnie. Zwijanie korpusów i wykonywanie foliowych spadochronów.
Uczestników mam 13 osób. Pracownia jest co raz lepiej wyposażona. Szkoła sypnęła groszem. Nawiązuję już współpracę z PTR i z PUT Rocket Lab.

Uczniowie muszą się jeszcze sporo nauczyć precyzji. Ale jeden korpus był zwinięty po mistrzowsku, jakby go maszyna zwijała...

Zobaczymy jak to dalej pójdzie. Obawiam się lockdownów kwarantann i innych tego rodzaju utrudnień :(

PS. Jak ktoś chce wesprzeć naszą działalność, to zapraszam do kontaktu na priv.
PS2. Wkrótce zdjęcia.
Pozdrawiam
Paweł Pigłowski
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Re: Chodzi mi po głowie pomysł...

Post autor: Pigła »

Cześć!

Moje Kółko Modelarstwa Kosmicznego w 38. Dwujęzycznym Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Poznaniu działa regularnie w każdy piątek. Liczba uczniów regularnie przychodzących na zajęcia to 3-5 osób.

Mamy już za sobą pierwsze starty. Będę musiał wreszcie znaleźć czas, by powrzucać zdjęcia i filmy.

Konstruujemy rakiety z zestawów do samodzielnego montażu, budujemy rakiety od podstaw i ostatnio reperujemy stare rakiety. Np z urwanym statecznikiem.

Może ktoś z Was ma jakiś "rakietowy złom" i nie ma czasu albo chęci by go zreperować i chciałby go nam sprezentować? Postaramy się dać takiej rakiecie nowe życie ;)

PS. Bardzo zachęcam nauczycieli do prowadzenia takich zajęć. To wcale nie jest trudne ani jakoś szczególnie męczące. Dyrekcja chętnie znajduje fundusze na narzędzia i materiały, a nawet na skromne wynagrodzenie dla nauczyciela ;)
Pozdrawiam
Paweł Pigłowski
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Chodzi mi po głowie pomysł...

Post autor: Kacper »

Super, że koło modelarskie się rozwija! :D To czekamy na jakieś materiały foto-video.
Pigła pisze: sobota, 19 mar 2022, 11:44 Może ktoś z Was ma jakiś "rakietowy złom" i nie ma czasu albo chęci by go zreperować i chciałby go nam sprezentować? Postaramy się dać takiej rakiecie nowe życie ;)
Szykuj się na dużą paczkę z Gdyni :wink:

Przy okazji proponuję zmienić tytuł wątku bo to już nie chodzący po głowie pomysł tylko działająca modelarnia.
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Chodzi mi po głowie pomysł...

Post autor: rafciodz »

Albo założyć nowy wątek.
Do paczki z Gdyni też się chętnie dołożę ;)
Powodzenia
Free Your Mind
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

po głowie pomysł... modelarnia Poznań

Post autor: stansz »

Cześć .

Koledzy z Zarządu. Nie żeby było źle , bo jest dobrze. Ale Powinniśmy wypracować pulę parku narzędziowego, również do poziomu zaawansowanego na poziomie np. drukarka 3D . Zestaw tych narzędzi tymczasowo byłby przekazywany do jakiejś pracowni.
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Chodzi mi po głowie pomysł...

Post autor: rafciodz »

Z narzędziami i "standardowymi zestawami" obrabiarek itp. jest różnie u każdego. Swego czasu jak prowadziłem pracownię w Stargardzie napisałem do PTR pismo z prośbą o dofinansowanie zakupu/zakup tokarki i takie wsparcie otrzymałem. Normalny kwit od placówki z podpisem dyrektor i umową współpracy, oraz określoną formą promowania PTR na zajęciach, startach itd.
Chłopaki byli na FM-ie ze swoimi rakietami, był opłacony dojazd i nocleg, była opieka ze strony instruktorów i było w tym ubezpieczenie ze szkoły na wyjazd.
Proponuję iść w taką stronę, a nie pożyczanie, gdyż z dbałością o sprzęt jest różnie, zwrot mógłby być kłopotliwy. Nie wspominając o jakimś nieprzyjemnym zdarzeniu na pożyczonym sprzęcie w szkole/pracowni.
Generalnie forma współpracy zależy jak się umówicie, ale fajnie jest mieć papier, który często otwiera różne drzwi...
Pozdrawiam
Rafał
Free Your Mind
ODPOWIEDZ