Ciekawy koncept rakiety

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
Kryspin
*
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 13 kwie 2021, 08:17

Ciekawy koncept rakiety

Post autor: Kryspin »

Witam wszystkich nudziło mi się i stworzyłem takie cudo jest to do dopracowania ale chce spytać się wyjadaczy czy taki koncept ma prawo latać??Głowica - Karton Niewykończony
Korpus - Karton Niewykończony
Silnik - Producent Animal Motor Works oznaczenie K356RR
Załączniki
Zrzut ekranu (104).png
Zrzut ekranu (104).png (150.81 KiB) Przejrzano 3447 razy
Zrzut ekranu (105).png
Zrzut ekranu (105).png (175.59 KiB) Przejrzano 3447 razy
Zrzut ekranu (103).png
Zrzut ekranu (103).png (383.42 KiB) Przejrzano 3447 razy
Awatar użytkownika
U.S. air force
****
Posty: 196
Rejestracja: czwartek, 23 sty 2020, 09:29
Lokalizacja: Lauterhagen

Re: Ciekawy koncept rakiety

Post autor: U.S. air force »

Z tego co widzę rakieta ma stabilność -1 cal (powinna 1 - 2 cala), i wszystko oprócz wysokości strasznie skacze, czyli rakieta byłaby bardzo niestabilna (pewnie koziołkowałaby czy coś podobnego). Ale jeżeli byś chciał budować rakietę na ten silnik to byś go nigdzie nie dostał (w USA mają takie, ale problemem jest HAZMAT). Poza tym twoja rakieta nie ma układu odzysku = pocisk ziemia - ziemia.
Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.-Albert
Einstein
Kryspin
*
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 13 kwie 2021, 08:17

Re: Ciekawy koncept rakiety

Post autor: Kryspin »

Ona jest jeszcze niedokończona i będę kombinował z innymi materiałami i statecznikami. Skoro mówisz że taki silnik jest nie do dostania to jaki silnik polecasz na taką rakietę??
Awatar użytkownika
U.S. air force
****
Posty: 196
Rejestracja: czwartek, 23 sty 2020, 09:29
Lokalizacja: Lauterhagen

Re: Ciekawy koncept rakiety

Post autor: U.S. air force »

W Polsce to jedynie klimy i estesy do klasy d
Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.-Albert
Einstein
Awatar użytkownika
RDX
***
Posty: 88
Rejestracja: środa, 17 lut 2021, 23:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Ciekawy koncept rakiety

Post autor: RDX »

Ten potargany wykres z przodu to właśnie koziołkowanie :D Masa ponad 3,5 kg - czemu xD Ogólnie koncept bardzo spoko spoko, taki starszip :D Do dopracowania jest zdecydowanie środek ciężkości bo teraz silnik i stateczniki ciągną Ci to do tyłu. Pobaw się wymuszaniem wagi to zobaczysz od razu różnicę. Jak dociążysz czubek tak, żeby stabilność była w okolicy 1-1,5 cal to zobaczysz jak zmieni się wykres.

Zmniejsz przede wszystkim tą rakietę porządnie, nie kupisz tak mocnego napędu. Celował bym w D, a do silnika Klima D musisz mieć idealnie poniżej 200 g masy startowej - wtedy będzie sensowne apogeum. masz długość 88 cm, średnicę 10 cm - jak zrobisz średnicę 50 mm to się cała rakieta skróci o połowę, masa proporcjonalnie poleci w dół. Dodaj odzysk - jak ustalisz jakąś wagę to skorzystaj z jakiegoś kalkulatora online do spadochronów i potem sobie wrzuć do symulacji taki spadochron, trochę przesunie Ci dodatkowo środek ciężkości do przodu. To nadal będzie oczywiście dużo stateczników, więc pewnie będzie trzeba sztucznie dociążyć głowicę plasteliną albo nakrętkami.

Jakbyś potrzebował stateczników to mogę Ci wyciąć laserem, polecam się :D
Rocket Dynamics - Komponenty do Twoich rakiet! Jeśli potrzebujesz spadochronu, części drukowanych w 3D lub ciętych laserowo napisz na: rakiety.rdx@gmail.com
Kryspin
*
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 13 kwie 2021, 08:17

Re: Ciekawy koncept rakiety

Post autor: Kryspin »

Dziękuje za tyle informacji jestem początkujący i dziękuje za przekazanie wiedzy. Będę ją jeszcze dopracowywał. Apropo lasera jak będzie trzeba to się skontaktujemy :D
ODPOWIEDZ