Pracowania rakietowa PTR

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pracowania rakietowa PTR

Post autor: Kacper »

bipo12 pisze: poniedziałek, 24 sie 2020, 22:11 Witam, będziecie coś działać z tematem pracowni w najbliższym czasie?
Myślę, że zaraz po FM ruszamy z dalszymi pracami. W tym momencie przygotowania do festiwalu dość mocno wszystkich angażują.
bipo12
*
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 01:17

Re: Pracowania rakietowa PTR

Post autor: bipo12 »

Super to dawajcie znać jak będzie potrzebna jakaś pomoc. Mógłbyś przybliżyć na jakiej zasadzie będzie odbywać się korzystanie z tej pracowni ?
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pracowania rakietowa PTR

Post autor: Kacper »

Jeszcze regulaminu pracowni nie ma ale zasady korzystania będą bardzo przyjazne. :D

Nie będziemy pobierać żadnych opłat, jedynie trzeba będzie mieć aktualne członkostwo w PTR czyli opłacane na bieżąco składki.
Będą wyznaczone godzinami pracy kiedy będzie mógł przyjść każdy, będzie również możliwość dostania kluczy i pracy w dowolnych godzinach na własną rękę - to dla osób, które będą się bardziej angażować w projekty.
Dostępne będą do użytku narzędzia i maszyny, również różne materiały.
W pracowni będzie można konstruować swoje własne rakiety albo dołączyć się do jakiś większych projektów np PTR-1
Od czasu do czasu będziemy organizować warsztaty i szkolenia pod okiem instruktorów, na które będą mogły przyjść również osoby spoza PTR.

Przypominam, że zbieramy aktualnie materiały do malowania. :)
Mamy sporo biurek ale brakuje siedzeń. Jeśli ktoś ma na zbyciu jakieś stołki, krzesła czy może kanapę to chętnie przygarniemy :wink:
Awatar użytkownika
MaxNastały
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 21 sie 2020, 12:15
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pracowania rakietowa PTR

Post autor: MaxNastały »

Aloha!
Będzie ktoś dzisiaj w modelarni? Chętnie wpadnę pomóc i zobaczyć jak to wyglada 😄
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pracowania rakietowa PTR

Post autor: Kacper »

Teraz mamy chwilową przerwę bo szykujemy się na Meteora. Po Meteorze ruszamy z dalszymi pracami. :D
Awatar użytkownika
MaxNastały
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 21 sie 2020, 12:15
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pracowania rakietowa PTR

Post autor: MaxNastały »

Super!
Meteor u mnie odpada niestety bo wyjeżdżam na praktyki. Ale jak wrócę to działam jak tylko się da 😎
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pracowania rakietowa PTR

Post autor: Kacper »

Nie wiem jak Wy ale ja już odpocząłem po FM. :D
W międzyczasie nazbieraliśmy sporo farb, dostaliśmy też darowiznę od kolegi z forum w wysokości 200zł na zakup farb. :D Dzięki!

W ten weekend planujemy podziałać w pracowni.

Plan prac jest taki:
szpachlowanie/tynkowanie dziur w ścianach
malowanie ścian
malowanie elementów stalowych
montaż dodatkowego oświetlenia
ustawianie mebli

Zapraszam wszystkich chętnych w najbliższą sobotę od godziny 12 do wieczora oraz w niedzielę w podobnych godzinach.

Jeśli ktoś chciałby się wykazać artystycznie to jest okazja pomyśleć nad kolorystyką i wzorami. Można poszaleć :wink:

W dalszym ciągu potrzeba narzędzi do malowania i innych rzeczy, które mogą się przydać do prac przy urządzaniu pracowni. Jeśli możesz coś pożyczyć lub przekazać to wszelka pomoc mile widziana. :) Po co kupować nowe rzeczy skoro w co drugiej piwnicy leżą niepotrzebne :wink:
Awatar użytkownika
MaxNastały
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 21 sie 2020, 12:15
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pracowania rakietowa PTR

Post autor: MaxNastały »

Zgłaszam się! Niestety będę dopiero około godziny 13-14, natomiast mogę zostać do wieczora. Do zobaczenia!
bipo12
*
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 01:17

Re: Pracowania rakietowa PTR

Post autor: bipo12 »

Będę, jaki adres?
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pracowania rakietowa PTR

Post autor: Kacper »

Bolesława Krzywoustego 3
ODPOWIEDZ