Paliwa oparte na parafinie

Skład wykonanie itp...
Awatar użytkownika
PINOT
PROFI
Posty: 352
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: PINOT »

Na dodatek z tym wykładnikiem nic się nie da zrobić!!!



Robiłem takie paliwa z parafiną, wazeliną i wcale nie są one łatwe i przyjemne, choć może tak wyglądają. Zsadniczo, działały mi dobrze tylko w małych silniczkach robionych poprzez nawiniecie papieru na ołówek. Małe rakiety i kijanki latały bardzo ładnie robiąc dużo hałasu. Silniki papierowe o średnicy większej, tj ponad 15mm działały "jak chciały". Również stosowałem opcję z różnymi dodatkami benzoesanu w lepiszczu (dla przyspieszenia spalania i łatwiejszego ' ciągu).

Paliw z KClO4 zdecydowanie nie testowałbym w silnikach metalowych - ryzyko eksplozji i zranienia jest zbyt duże
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Adam »

Witam!

Zwróćcie uwagę, że Węgrzyn opisuje dalej robienie silniczka z łuski od naboju myśliwskiego. O ile mnie pamięć nie myli to otwór po spłonce ma tam 6 mm co przy takiej geometrii ziarna da mały zacisk; szacując z grubsza (SHJ) nie przekroczy on 150.

Próbowałem w zeszłym roku zrobić na bazie tego paliwa mały silniczek (1/2 cala) ale próby zakończyły się fiaskiem.

Pozdrawiam!
prettyfly
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 20 lis 2018, 12:51
Lokalizacja: Jelenia Gora
Kontakt:

Re: Paliwa oparte na parafinie

Post autor: prettyfly »

ej to zrobil ktos z wassilnik na paliwo z Parafina ?
Ja chcialbym sie tym zajac uwazam ze to moze byc fajne paliwo ktore w normalnych warunkach atmosferycznych jest latwe do uzyskania.

https://www.youtube.com/watch?v=ZrswPmPQiy8
Awatar użytkownika
Bdabrowski
***
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 30 paź 2018, 19:29
Lokalizacja: Białystok, Warszawa

Re: Paliwa oparte na parafinie

Post autor: Bdabrowski »

Silnik z filmu który podesłałeś to hybryda.
ej to zrobil ktos z wassilnik na paliwo z Parafina ?
Dużo osób wykonywało na tym forum silniki z parafiną jako paliwem. Przejrzyj wątki o hybrydach, tam znajdziesz najwięcej informacji.
I took ballistics in school. Fascinating subject. Things go up, things go down.
Awatar użytkownika
nowyrakieciarz
*
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2023, 23:41

Re: Paliwa oparte na parafinie

Post autor: nowyrakieciarz »

prettyfly pisze: niedziela, 21 sty 2024, 20:06 ej to zrobil ktos z wassilnik na paliwo z Parafina ?
Wiele hybryd było, ale tak jak wyżej w wątku paliwa stałe na jej bazie bardzo ciężko zapalić, a jej właściwości mechaniczne nie są najlepsze.
Jedna osoba z PTR użyła parafiny ciekłej w hybrydzie:
https://www.youtube.com/watch?v=A5AZ1g-G1ag
"Wszechświat nie tylko jest dziwniejszy, niż myślimy, jest dziwniejszy niż my potrafimy myśleć'
- Werner Heisenberg
ODPOWIEDZ