Jak zwiększyć moc silnika z saletry i cukru?

Czyli serca naszych niebolotów !
Pulsar
*
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 11 paź 2019, 22:01

Jak zwiększyć moc silnika z saletry i cukru?

Post autor: Pulsar »

Mam pytanie, ponieważ testuje silnik z saletry i cukru i jest słabo w okolicach 60 g (tak mi pokazała waga) najlepszy wynik to ok. 260 g, a moja rakieta z silnikiem waży ok. 400 g. Można coś dodać do mieszanki (65 % saletry i 35 % cukru na 100 g) ? :?:
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Jak zwiększyć moc silnika z saletry i cukru?

Post autor: verex »

Z tego co piszesz, to działasz po omacku. Użyj arkusza SRM do zrobienia symulacji osiągów silnika, to ci da odpowiedź dlaczego jest taki a nie inny wynik.
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
Vigoniusz
****
Posty: 220
Rejestracja: środa, 20 cze 2018, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak zwiększyć moc silnika z saletry i cukru?

Post autor: Vigoniusz »

Dokładnie. Zacznij projektowanie od SRM. Z tego co piszesz to pewnie nawet nie masz kanału wewnątrz ziarna i spalasz jak cygaro. Dobrze przeliczony i zrobiony silnik w PVC (wiele tutaj przepisow na forum) daje świetne osiągi. U mnie 300gramowy silnik (masa calkowita) dociska 8-9,5kg.
Powodzenia nie zrażaj się. Przede wszystkim polecam przejść od razu z cukru krysztalu na sorbitol, dluzej stygnie, latwiej formowac odpowednie ziarno.
Space is hard.
qwertyalfa
****
Posty: 165
Rejestracja: niedziela, 16 cze 2019, 11:27
Kontakt:

Re: Jak zwiększyć moc silnika z saletry i cukru?

Post autor: qwertyalfa »

Możesz dodać do paliwa 2% rdzy. Takie paliwo pali się szybciej, więc wytwarza większy ciąg. Możesz też spróbować zmniejszyć średnicę dyszy, przez co gazy wylotowe będą pod większym ciśnieniem.
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Jak zwiększyć moc silnika z saletry i cukru?

Post autor: verex »

Fe2O3 faktycznie może trochę pomóc, ale to nie ma sensu w kontekście silnika o którym mówi @Pulsar. Jeśli silnik zakładając ma 100g i wytwarza 60-260g ciągu to jest to tragiczny wynik. Nie ma sensu w tym przypadku dalej brnąć i kombinować z dodatkami do paliwa, tylko trzeba się zapoznać z SRM i przerobić konstrukcję na bardziej profesjonalną zgodnie z wyliczeniami. Inaczej ciężko jest zrobić efektywny silnik na cukrze. A po co robić silniki, które nie działają... :wink:
SRM znajdziesz na forum w polskiej wersji zdaje się, łatwo jest się z tym zapoznać ;).
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak zwiększyć moc silnika z saletry i cukru?

Post autor: jaskiniowiec »

Kluczem jest taka konstrukcja silnika, która pozwoli paliwu na wytworzenie wewnątrz ciśnienia i to ciśnienie będzie w stanie utrzymać.
ODPOWIEDZ