Pokaz rakietowy w Środowiskowym Domu Samopomocy

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Pokaz rakietowy w Środowiskowym Domu Samopomocy

Post autor: jaskiniowiec »

Cześć
Jedna pani drugiej Pani...i tak to się kręci. Dostałem kolejny telefon z prośbą o pokaz, tym razem dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynicy Zdrój. Dograłem szczegóły, wyremontowałem model i jazda.
Ośrodek duży, w pięknym miejscu, wysoko nad Krynicą, na samym końcu drogi. Miałem trochę obaw, bo miałem po raz pierwszy wystąpić przed publicznością złożoną głównie z osób niepełnosprawnych intelektualnie. Ale poszło super, opowiadałem barwniej, pomijałem szczegóły technicznie (nazwa rakiety "Bigos" wywołała dużo śmiechu i rozbawienia), nawet miałem pytania. BYŁO DOBRZE. Potem na zewnątrz, przygotowałem do lotu rakietę która latała na FMie. Start na silniku od flary. Na szczęście za ośrodkiem był kawał łąki, wystarczało tylko przestrzelić parking i pobliskie drzewa. Jedna z Pań opiekunek dyżurowała na łące, by widzieć, gdzie rakieta wyląduje. Start odbywał się już w lekkim deszczu, który zaczął siąpić dosłownie pół minuty przed startem. Sam start, lot, odzysk - wzorowe. Tak więc....kolejna aktywność popularyzatorska odfajkowana...
kryn1.jpg
kryn1.jpg (128.29 KiB) Przejrzano 4285 razy
vlcsnap-2019-09-21-11h30m34s890 (3).png
vlcsnap-2019-09-21-11h30m34s890 (3).png (1.69 MiB) Przejrzano 4285 razy
Awatar użytkownika
Vigoniusz
****
Posty: 220
Rejestracja: środa, 20 cze 2018, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Pokaz rakietowy w Środowiskowym Domu Samopomocy

Post autor: Vigoniusz »

Brawo Jaskiniowcu!
Space is hard.
ODPOWIEDZ