Ciekawostki

czyli o wszystkim na każdy temat
Curara
*
Posty: 16
Rejestracja: środa, 21 paź 2015, 13:46
Lokalizacja: kielce

Re: Ciekawostki

Post autor: Curara »

Obrazek

http://infowsparcie.net/wria/o_autorze/ ... lchow.html
link do całości

Zastanawia mnie co kryło sie dokładnie za takim rozwiązaniem. Chyba chodziło o zwiekszenie pow. spalania.
Ktoś może z forum kiedyś wykona taki :grin: Odrazu nasuwa sie pomysł z hybrydą.
Awatar użytkownika
Piotrek
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 26 gru 2011, 15:28
Lokalizacja: Rzeszów, Chotyłów

Re: Ciekawostki

Post autor: Piotrek »

Jak się nie myle to podobny sposób ułożenia bloków paliwa miała jedna z rakiet serii RM ( za czasów programu meteor).
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Ciekawostki

Post autor: verex »

Ktoś tu kiedyś wstawiał starty rakiet z bambusów. Doczekali się CATO i to dość spektakularnego

https://www.youtube.com/watch?v=VM3N57zkZi0
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
antyvlad
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 5 cze 2011, 23:37

Re: Ciekawostki

Post autor: antyvlad »

Ktoś zgubił rakietę? Obrazek
gdansk.gosc.pl/doc/2842675.Dwumetrowa-rakieta-spadla-na-Mrzezino
Luk
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Libiąż

Re: Ciekawostki

Post autor: Luk »

No to nawarzyliście "Bigosu" :grin:

http://www.tvn24.pl/pomorze,42/dwumetro ... 97734.html

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60 ... 97949.html

Mam nadzieje że chłopaków nie pociągną do poniesienia kosztów akcji chociaż kto wie... Obrazek

Cóż zrobić, ostatnie wydarzenia na świecie, ISIS, zamachy i sianie paniki przez media powodują, że ludzie nie myślą, żyją w strachu i wolą od razu na policje zadzwonić :wink:

Pozdr. Luk
Sw21
***
Posty: 126
Rejestracja: piątek, 6 gru 2013, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciekawostki

Post autor: Sw21 »

Nie za ciekawie,gdzieś przeczytałem,że zatrzymani.
Pozdrawiam!Aleksander
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ciekawostki

Post autor: Adam »

Zaprawdę prezes powiada, nie lękajcie się! :wink:
Już po krzyku. Zatrzymani byli bo prokurator był zajęty cały dzień jakimś przestępcą, o 16tej kończy pracę a przed wyjaśnieniami nie mogli ich puścić, więc zatrzymali ich na noc. A więc "Enrike nareszcie spędził całą noc w areszcie":lol: - odsyłam do twórczości Józefa Bachledy. Już są na wolności (jak to brzmi!! :twisted: ).
Teleekspres już grzmiał, że "do 8 lat pozbawienia wolności".

Chłopaki złożyli wyjaśnienia, wyszli bez zarzutów, praktycznie koniec tematu...
Nie będę się rozpisywał, lepiej jeśli sami się "wyspowiadają".

Warto podkreślić jeden wniosek, który wypłynął z całej sprawy. Jeżeli zdarzy się Wam kiedyś zgubić rakietę, zadzwońcie na policję! Jeden telefon pozwoli uniknąć saperów, antyterrorystów i całego ambarasu, jaki może się z tego rozpętać, bo sprawa już będzie znana służbom.

Ja rozczarowałem się TVP. Sądziłem, że telewizja publiczna trzyma poziom - okazali się najmniej obiektywni ze wszystkich mediów. TVN czy Polsat, o których osobiście miałem złe zdanie (w sumie może nieuzasadnione bo nie korzystam z mediów) zrobili swoje - porozmawiali z Panem Wojciechem, znalazcą rakiety, policją i wreszcie nami, pokazali całą sytuację a nie tylko wybraną część, która może być bardziej chwytliwa - "opinia publiczna domaga się krwi, ta tłuszcza uliczna..." - znów Józef Bachleda z tej samej piosenki.
Ale mniejsza o media.
Merytorycznie widzę trzy możliwe korzyści z całej sytuacji dla PTR (nie, żebym nie widział problemów z tym związanych, ale pozostanę w retoryce Donalda T.): po pierwsze reklama - temat rakiet w Polsce chyba nie odbił się tak szerokim echem w mediach od czasu programu Meteor; po drugie - konfrontacja natury prawnej dotycząca lotu rakiet w przestrzeni powietrznej (rakieta nie jest obiektem ujętym w polskim prawie lotniczym) - może wyjaśni się jaki status mają modele i rakiety doświadczalne, a zatem co i jak załatwić, aby legalnie puścić rakietę na danym terenie; po trzecie - konfrontacja natury prawnej dotycząca stałych paliw rakietowych, które jednocześnie są, i nie są materiałami wybuchowymi i prawo też nie bardzo wie co z nimi robić. Powstał dobry kontekst aby wrócić do tematu zwłaszcza, że od tego roku weszła w życie nowa Dyrektywa Unijna dotycząca tego tematu.

Dla niezorientowanych – PTR od czasu założenia prowadzi rozmowy z Ministerstwem Gospodarki na temat ustawy o materiałach wybuchowych do użytku cywilnego. Póki co - bezowocnie, jednak rosnąca popularność rakiet i tematów "kosmicznych" w ogóle, wstąpienie Polski do ESA, utworzenie Polskiej Agencji Kosmicznej i rosnąca liczba polskich firm, które zdobywają projekty "kosmiczne", to wszystko zmienia koniunkturę i punkt widzenia decydentów. Poza tym, mieliśmy ostatnio wymianę ludzi na rządowych stołkach więc może coś ulegnie zmianie i warto powrócić do rozmów. Będzie teraz kontekst ku temu.

Co stało się technicznie?

Nie mamy jeszcze danych z Arecordera, ale najbardziej prawdopodobna wersja jest taka. Masa Bigosa wzrosła już tak znacznie (ciągle coś tam dokładamy a tym razem mieliśmy dodatkowe 1,5kg elektroniki z Politechniki Gdańskiej), że prędkość opadania na pilocie przekroczyła wartość progową zdefiniowaną w Arekorderze, który zinterpretował to jako zerwanie pilota i otworzył główny spadochron praktycznie na pułapie. W wyniku tego rakieta zdryfowała z wiatrem bardzo daleko w stronę zamieszkałego terenu. Resztę już znacie.

Pozdrawiam,
Adam.
Ostatnio zmieniony sobota, 28 lis 2015, 16:41 przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
Luk
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Libiąż

Re: Ciekawostki

Post autor: Luk »

No to całe szczęście :smile: już się bałem, że się prokuratura do czegoś przyczepi i będą problemy. Masz racje Adam że TVP postąpiło bardzo nieładnie. Sprowadziło ich do poziomu piromanów. Jak łatwo w mediach można wykreować opinię o kimś. Jeżeli ktoś nie znał chłopaków i nie wie czym się zajmują to po obejrzeniu tylko Teleexpressu pomyślał sobie o nich, że to jacyś piromani amatorzy = niebezpieczni ludzie. Jakby chociaż użyli określenia modelarze rakietowi albo amatorscy konstruktorzy rakiet to już to brzmi zupełnie inaczej. Dodatkowo na koniec to określenie" grozi do 8 lat pozbawienia wolności", podkreślając tylko że są to jacyś przestępcy :wink:. Przynajmniej TVN jakoś pokazał to w znacznie lepszym świetle może też dlatego, że już wcześniej kręcił z wami program i wiedział o waszej działalności PTRu :wink:

Pozdr. Luk
Awatar użytkownika
przemo
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 218
Rejestracja: piątek, 25 sty 2013, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciekawostki

Post autor: przemo »

Dzięki wodzu za informację dla gawiedzi, bo siedzimy tu z zapartym tchem - chociaż częściowe uff.

Wiedziałem, że media to żadne źródło informacji. Jeśli już to dezinformacji. Ale śledząc co też jest wypisywane na różnych portalach (nie mówię o komentarzach bo szkoda słów) to zabija myślącego czytelnika stopień totalnej paranoi.
Jak się teraz poczyta chronologicznie tematy, które pojawiały się od początku "afery" to normalnie ŚMIECH PRZEZ ŁZY !
Kurde w jakim świecie przyszło nam żyć. Wiadomo nie od dziś, że świat mediów jest jaki jest ale dopiero teraz my, mając prawie pełną wiedzę co jak i skąd mogło się wydarzyć w Mrzezinie, mogliśmy doświadczyć jak to faktycznie funkcjonuje. Jak z igły robione są widły, jak się wypacza rzeczywistość i jak się mistrzowsko wszystko wyolbrzymia lub wręcz manipuluje. Tfu !

Specjalna nagroda należy się panu znalazcy.
Ciekawe co mu tykało w uszach?!
Pewnie się nie dowiemy, ale ciekawe czy sam od siebie przedstawił całą grozę sytuacji stojąc przed obliczem kamery, mając już świadomość, że będzie na szklanym ekranie czy może reporterzy skłonili go do tego aby coś pikantnego dodał bo wychodzi szaro.

Kolejną nagrodę chciałbym przyznać "specjalistom", którzy przybyli na miejsce (ponoć nawet saperzy) i podjęli decyzję o zamknięciu linii kolejowej, dworca, okolicznych ulic i wreszcie ewakuacji ludności.
Cenna uwaga Adam aby w razie czego samemu informować organa o takim zdarzeniu. Inna sprawa, że wciąż nie będzie żadnych gwarancji, że jeden znafca z drugim, którzy przybędą na miejsce, nie podejmą i tak takich paranoicznych decyzji.

Chłopaki cieszymy się, że wróciliście do domów i trzymamy kciuki aby wszystkie pozostałe, miejmy nadzieję formalności towarzyszące skończyły się jak najszybciej bez żadnych konsekwencji - bo już byłaby to totalna, gruba przesada.

Przy okazji może dowiemy się jaki pułap mógł osiągnąć Bigos, że aż tak go poniosło. Nawet na głównym z pułapu, że mimo poszukiwań nie został odnaleziony.
(Rozumiem, że trackera nie miał)

Adam, osobiście nie liczyłbym na to, że w obecnej konfiguracji politycznej będzie coś łatwiej lub lepiej ale próbować oczywiście trzeba.

No to teraz już trochę spokojniej będziemy czekali na dalsze, rzetelne, informacje w tej sprawie - oby pomyślne dla (nazwę to z grubej rury) - poszkodowanych.

pozdrawiam
Przemo
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Ciekawostki

Post autor: placydo »

Jakoś smutno mi się zrobiło jak to czytałem.
To takie smutne, że w Polsce są tylko złe emocje.
Zabawnie czytało się komentarz pana, który znalazł rakietę: "Rakieta, cyka, bomba".
Dlaczego w jego łańcuchu rozumowania nie znalazło się: Rakieta, spadochron, zgubiona. Albo: Rakieta, spadochron, zgubiona, nagroda.

Dlaczego musieli wysadzać? Przecież tak łatwo było się zorientować, że to model.

Mam nadzieję, że nie zahamuje to znacząco postępu Waszych prac i nie zniechęci Was do dalszych działań.

A strony typu RMF24 co oni za bzdury wypisywali. Czytałem to z takim niedowierzaniem. Sensacja na siłę, kłamanie po czym jak się okazało czym jest rakieta nagle artykuł zniknął z pierwszej strony i tyle go widzieli.
ODPOWIEDZ