Gran Torino

czyli zaczynamy zabawę!
Awatar użytkownika
Daniel
***
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Częstochowa

Gran Torino

Post autor: Daniel »

Witam

Tak więc przystępuję do budowy mojej pierwszej rakiety RDM.
Projekt wygląda następująco :
Obrazek

Silnik już mam, zakupiony do Tofifi któremu jeszcze raz dziękuję.
Silnik ma średnicę 40mm, i długość 39cm. Pierwsze loty na Rcandy, a potem spróbujemy może na ŻPP.
Korpus będzie aluminiowy, dzielony na 2 części, w tym tygodniu powinienem mieć już rury. Aluminium tylko dlatego że mam do niego dostęp za grosze.
Stateczniki laminat 2mm dla elektroników ( bez miedzi )
W dolnej części będzie się znajdował spadochron pilot, a w górnej spadochron główny i altimetr. (arecorder, albo coś własnego, zobaczymy jak będę stał z kasą)
W głowicy chcę umieścić kamerkę HD dokładnie taką.
Fajnie byłoby dodać radionamiar ale nie wiem czy uda mi się to zrobić.

Z robotą mam zamiar ruszyć jak najszybciej, w tej chwili próbuję też zbudować mini frezarkę cnc (30x30x10 cm z dremelkiem 200W) więc wręgi i stateczniki powinny być wycinane już przeze mnie 8)

Na koniec pytanie, czy używał ktoś spadochronów Dyna Star ? (apogee rockets)

Proszę o opinie. (konstruktywna krytyka mile widziana :mrgreen: )

Pozdrawiam !

Ps. (Soyuz póki co wstrzymany dopóki nie złożę frezarki, zrobiłem dwie wręgi i mnie szlag zaczął trafiać :mrgreen: )
Sw21
***
Posty: 126
Rejestracja: piątek, 6 gru 2013, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Gran Torino

Post autor: Sw21 »

Poważna rakieta się szykuje.Mam nadzieję że przed końcem wakacji odbędzie się pierwszy start.
Daniel tylko chyba wiesz,że paliwa żywiczne mają to do siebie,że dysza eroduje(jest to związane z produktami spalania tych paliw),więc dysza sr mie będziewielokrotnego użytku.
Na koniec dodam,że mój projekt jest juź w fazie końcowej,rakieta filia odbyła swój pierwszy w 100% udany lot,nc wyzwoliła spadochron,jest juź opracowany sr G130 a rakieta farmima do dwóch tygodni powinna odbyć swój pierwszy lot.Niestety z komórki nie mogę wżucić zdjęć ani filmów.
Pozdrawiam!Aleksander
Pozdrawiam!Aleksander
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Gran Torino

Post autor: verex »

Hej,

Ładna rakieta, czekam na zdjęcia z budowy. Użycie aluminium daje ci możliwość zrobienia solidnej konstrukcji, która po podłączeniu większego silnika pozwoli na przekroczenie bariery dźwięku ;).

Głowica z włókien szklanych, czy coś innego?

Pzdr
Damian
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
Daniel
***
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Gran Torino

Post autor: Daniel »

Chciałbym ją wystrzelić jeszcze w wakacje, ale raczej małe szanse, ponieważ po drodze mam jeszcze wyjazd za granicę no i poznałem fajną dziewczynę, reszty nie muszę chyba mówić :mrgreen:
Co do paliw żywicznych to trochę już o tym czytałem,wiadomo dysza się zużywa ale w sumie jak dobrze rozumiem to przy ujemnym bilansie tlenowym rzędu -30% dysza eroduje mało. Na początku będę się trzymał karmelku chociaż nie należy on do najwygodniejszych w przygotowaniu paliw.

Głowica oczywiście laminat, tkanina szklana + Epidian 53 +Z1, na kopycie styrodurowym toczonym na wiertarce ;)

Edit: Mam jeszcze pytano związane w sumie z samym lotem. Macie może jakieś sprawdzone metody do ściągania rakiet z drzew ? :) Niestety w okolicy mamy pełno małych lasków sosnowych i lądowanie na jakimś drzewie będzie niemal nieuniknione..

Pozdrawiam !
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Gran Torino

Post autor: placydo »

Pierwsza rakieta, silnik aluminiowy, rakieta aluminiowa.

Nie chce byc anty ale kurcze chyba zle zaczynasz.
Sw21
***
Posty: 126
Rejestracja: piątek, 6 gru 2013, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Gran Torino

Post autor: Sw21 »

To pierwsza rakieta rdm a nie pierwsza rakieta wogóle.Wpewnym sensie jest łatwiej,poniewarz nie trzeba (chyba)wielu wręg oraz będzie bardzo mało klejenia.Jeżeli stosuje się do budowy innych rakiet glinowych to powinno się udaćť.

Pozdrawiam!Aleksander
Pozdrawiam!Aleksander
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Gran Torino

Post autor: placydo »

A to przepraszam. Chyba przeoczylem. Prosilbym o link tak, zebym mogl sobie poogladac wczesniejsze konstrikcje
Awatar użytkownika
Daniel
***
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Gran Torino

Post autor: Daniel »

Nie dostaniesz go bo go nie ma :) Zrobiłem raptem 2 rakiety, jedną z zestawu, a drugą na silniku od Pana Sornowskiego D15, więc szału nie ma. Doświadczenia może i mam mało, ale rakietę i tak będę próbował zbudować, jak się nie uda trudno, zawsze to jakaś nauka na przyszłość :) Bez ryzyka nie ma zabawy !

Pozdrawiam !
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Gran Torino

Post autor: placydo »

A widzisz. Dla mnie to zmienia postac rzeczy. Jesli to co piszesz faktycznie jest prawda to zycze powodzenia. Przetestuj tylko silnik
Awatar użytkownika
Daniel
***
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Gran Torino

Post autor: Daniel »

Jak nie wyskoczą mi jakieś wydatki po drodze to w rakiecie najprawdopodobniej poleci też Arduino nano z modułem GPS oraz takim oto wihajstrem :
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 3Mhz_.html

Jest to dwukierunkowy moduł transmisji danych, współpracujący z urządzeniami android obsługującymi USB OTG. W markecie można pobrać DroidPlanner 2, który to łączy się przez wspomniane OTG z odbiornikiem, i podaje nam w trybie live np. napięcia baterii, wysokość, prędkość, i przede wszystkim pozycję na mapach google.
ODPOWIEDZ