V-2 model redukcyjny 1:10

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re:

Post autor: placydo »

Bullet pisze: Obrazek
Nie wiem jak przeoczyłem to zdjęcie wcześniej ale jest ZAJEBISTE!
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: V-2 model redukcyjny 1:10

Post autor: rafciodz »

:-)
Free Your Mind
Awatar użytkownika
gregores
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 164
Rejestracja: czwartek, 28 mar 2013, 18:03
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów

Re: V-2 model redukcyjny 1:10

Post autor: gregores »

Witam! Odświeżam ten temat ponieważ po przeglądnięciu wszystkich prac w tym dziale stwierdzam, że „V2 - Bulleta” jest genialną pracą! Moje szczere słowa uznania dla autora. Ciekawi mnie jakie były i są dalsze losy tego modelu? A pytanie moje nie jest bez powodu: Około 20 km od mojego domu w pobliskich lasach w Blizna na Podkarpaciu w czasach II Wojny Światowej Niemcy, testowali właśnie rakiety V-1 oraz V-2. Miejsce to przez lata było pamiętane, badane nawet przez Brytyjczyków ale niezagospodarowane turystycznie. Dopiero dwa lata temu został utworzony tam dla zwiedzających park historyczny, w którym miedzy innymi stanęła makieta V-2 w skali 1:1. Podaję link do strony parku, z którego można dowiedzieć sie więcej o historii tego miejsca, a dla każdego współczesnego rakieciarza powinna to być interesująca i obowiązkowa wiedza:
http://www.parkhistorycznyblizna.pl
Moja fotka tego miejsca:
Moja fotka tego miejsca:
V2.JPG (103.94 KiB) Przejrzano 9457 razy

Cały teren poligonu doświadczalnego w czasie wojny był rozległy. Znajdowały się tutaj węzły kolejowe, montownie rakiet, budynki wojskowe, schrony, no i oczywiście 2 wyrzutnie V-1 i jedna V-2. W pobliskim Pustkowie znajdował się także obóz koncentracyjny. Niestety z budynków wojskowych jak i wyrzutni do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie fundamenty. Po wnikliwej analizie topograficznej map i terenu można je odnaleźć w pobliskim lesie:
Żelbetowa płyta wyrzutni V-2:
Żelbetowa płyta wyrzutni V-2:
PłytaV2_1.JPG (221.58 KiB) Przejrzano 9457 razy
Żelbetowa płyta wyrzutni V-2:
Żelbetowa płyta wyrzutni V-2:
PłytaV2_2.JPG (225.47 KiB) Przejrzano 9457 razy

Myślę, Bullet, że start Twojej V-2 z tej oryginalnej płyty, z której w czasie wojny wystartowało kilkadziesiąt V-2 byłoby niesamowitą adrenaliną. Zapraszam Ciebie jak i wszystkich będących kiedyś w okolicy do odwiedzenia tego miejsca!
Pozdrawiam.
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: V-2 model redukcyjny 1:10

Post autor: Paul »

Witam,
Dzieki za te cenne informacje. Jak do tej pory, to nic nie wiedzialem o tym miejscu :wink:
Moze osoby odpowiedzialne za popularyzacje tego miejsca beda zainteresowane np. zorganizowaniem
startow rakiet z jednoczesna prezentacja techniki rakietowej - modele rakiet oraz rakiety eksperymentalne.
W przyszlym roku mozna by np. zorganizowac starty V-1 czy V2 oferujac jednoczesnie np. warsztaty rakietowe.
Oczywiscie do tego celu potrzebny jest wolny teren, gdzie mozna by bylo cos takiego przeprowadzic.
Moze wladze PTR-u beda zainteresowane czyms takim ?

Pozdrawiam
Paul
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: V-2 model redukcyjny 1:10

Post autor: KSard »

Paul pisze:Witam,
Moze osoby odpowiedzialne za popularyzacje tego miejsca będą zainteresowane np. zorganizowaniem
startow rakiet z jednoczesna prezentacja techniki rakietowej - modele rakiet oraz rakiety eksperymentalne.
W przyszlym roku mozna by np. zorganizowac starty V-1 czy V2 oferujac jednoczesnie np. warsztaty rakietowe.
Oczywiscie do tego celu potrzebny jest wolny teren, gdzie mozna by bylo cos takiego przeprowadzic.
Moze wladze PTR-u beda zainteresowane czyms takim ?

Pozdrawiam
Paul

Byłoby świetnie zorganizować imprezę rakietową na południu Polski, wzorem Festiwalu Meteora.
Jednak do tego potrzebny jest odpowiedni teren.
Może Gregores zna jakieś obszary niezalesione i wolne od zabudowy na przykład gdzieś na wschód od Rzeszowa?
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
gregores
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 164
Rejestracja: czwartek, 28 mar 2013, 18:03
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów

Re: V-2 model redukcyjny 1:10

Post autor: gregores »

Cieszę się Paul, że Cię zainteresowałem tym niewotpliwie ciekawym miejscem. Co do puszczania modeli rakiet V-2 z samej płyty startowej V-2 to mógłby być problem o tyle, że dookoła są drzewa, zabudowania i pewnie byłyby to loty raczej jednorazówek bez odzysku :wink: ale myślę, że adrenalina mogłaby być i tak przednia :razz: . Napewno jakieś bardziej profesjonalne miejsce w okolicy by się znalazło - (może poligon Nowa Dęba?). Na drugiej fotografi płyty wyraźnie widać kanał prowadzący do środka płyty, którym prowadzona była instalacja do rakiet V-2.
"Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz - będziesz między gwiazdami"
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: V-2 model redukcyjny 1:10

Post autor: Paul »

No coz, starty nie koniecznie musza sie odbywac z plyt startowych dawnych V-1 czy V-2 :wink:
Moze same starty nawet i malych rakiet na silnikach np. "B" lub "C" z terenu parku byly by rowniez pewna atrakcja.
Albo np. budowanie malych rakiet w ramach "warsztatow rakietowych" , a pozniej wyjazd na poligon albo jakies wieksze laki.

Paul
Awatar użytkownika
bartek.p
Modelarz FAI
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 22 mar 2013, 18:06

Re: V-2 model redukcyjny 1:10

Post autor: bartek.p »

Na wakacjach odpalałem tam swoję rakiety z moim instruktorem właśnie na małych silnikach, choć poligon mały jakoś się da.
Awatar użytkownika
sław
Modelarz FAI
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 7 mar 2013, 23:58

Re: V-2 model redukcyjny 1:10

Post autor: sław »

Nie mogłem się powstrzymać.Co prawda dla wytrwałych.Ale chyba pięknehttp://www.youtube.com/watch?v=rDhFdGLz2i4
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: V-2 model redukcyjny 1:10

Post autor: Adam »

Fantastyczne!
Wielkie dzięki sław!!
Pozdro!
ODPOWIEDZ