Żaróweczka od lapmek choinkowych i...

urządzenia naziemne
mateuszw106
****
Posty: 194
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Żaróweczka od lapmek choinkowych i...

Post autor: mateuszw106 »

Witam

Czy wypali spłonka zrobiona z żarnika od lampki choinkowej i pcz ?

Tak wiem, HMTD czy choćby azydek ołowiu byłyby lepsze, ale chyba bezpieczniej zrobić proch czarny.

Chodzi mi po porostu o to czy żarniczek od lampki zapali pcz ? To by ułatwiło sprawę, bo byłaby to spłonka powtarzalna. Z druciakiem próbowałem ale potrzebowałbym około 6-7 baterii aby go rozżarzyć, bo kabel będzie dość długi ( polecam natomiast druciaka w odpalaniu z 1-2m, z dwóch paluszków małych rozżarza się po 1-2 sekundach :D ).



Pozdrawiam Mateusz
kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

yhy

Post autor: kermit »

odpali
texwillerxxx
***
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: texwillerxxx »

Jest duza roznica miedzy HMTD, a p.cz..

HMTD jest to MWI.

Jezeli jakikolwiek material pirotechniczny (np. p.cz.) chcialbys odpalic HMTD czy azydkiem, po prostu by go rozsypalo po okolicy :wink:

a nie zapalilo.

Do spadochronu wystarczy zaroweczka, lecz pewniejsza jest fabryczna splonka (ktora nie jest splonka, tylko zapalnikiem, lecz jest tak potocznie nazywana).



Pozdrawiam.
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Adam »

Witam!

Zaraz, zaraz, jaki azydek, jakie HMTD? Podstawowe pytanie, do czego to ma być spłonka? Jeśli ma to być spłonka detonacyjna, to po pierwsze, nie ten temat, po drugie, nie to forum a po trzecie to wybij sobie z głowy pakowanie MWI do takich wynalazków! Znam osobiście faceta, który zbierał własne palce z okolicznych ścian po konstruowaniu spłonki z żaróweczki choinkowej i HMTD właśnie. Dobrze, że ma starych "przy kasie" to dobrzy lekarze poskładali mu łapy, został mu tylko jeden palec krótszy - fragment został rozpylony i nie było czego składać...

Jeśli spłonka ma odpalać silnik rakietowy albo miotać spadochron to owszem, z prochem będzie OK (chociaż i tak nitroceluloza jest do spadochronu lepsza) ale azydek? Wyrwałoby dziurę w paliwie czy korpusie modelu i tyle.

Poza tym to pokombinuj z tyli żarówkami trochę to sam zobaczysz, że wcale nie są takie świetne...

Pozdrawiam!
texwillerxxx
***
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: texwillerxxx »

HMTD reaguje z metalami...
Awatar użytkownika
pyromaniac
*
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 21 paź 2011, 07:39
Lokalizacja: Gdynia / Wawa

Re: Żaróweczka od lapmek choinkowych i...

Post autor: pyromaniac »

O masz... kolego, sam już nie wiem czy chcesz w końcu zainicjować palenie czy detonację... ;-)
A tak na serio, nie baw się materiałami wybuchowymi inicjującym, jeśli nie chcesz mieć 'kuku'... trzeba mieć niezbędne MINIMUM wiedzy z zakresu środków inicjowania procesów palenia i detonacji, czy chociażby technologii MW... znajdzie ktoś przepis w internecie na preparatykę 'domowym sposobem' i problem gotowy...

Polecam masy podpałowe, w najbliższym czasie postaram się podać Wam składy kilu mieszanek podpałowych, które są łatwe do zrobienia i w dodatku z dostępnych składników... ;-)
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Żaróweczka od lapmek choinkowych i...

Post autor: rafciodz »

Witam,
pyromaniac pisze: ...znajdzie ktoś przepis w internecie na preparatykę 'domowym sposobem' i problem gotowy...

Polecam masy podpałowe, w najbliższym czasie postaram się podać Wam składy kilu mieszanek podpałowych, które są łatwe do zrobienia i w dodatku z dostępnych składników... :wink:
Zanim cokolwiek napiszesz i podasz.
Zastanów się do kogo piszesz. Na tym forum najważniejsze są warunku BHP!!!
Zdajemy sobie sprawę, że dzieciaki mające dostęp do internetu takowy przepis znajdą gdzie indziej i będą go pichcić jak tylko "starzy" wyjdą do roboty.

Jednak jako osoba z doświadczeniem odpowiadasz za ludzi którym udostępniasz tego typu pomysły.
Na nasze forum zagląda Policja, ABW i CBŚ.
Przed umieszczeniem przepisów o MW zastanów się czy osoba po drugiej stronie jest odpowiednio "rozgarnięta", do czego chce użyć mieszanki o której rozmawiacie i czy przepis jaki podajesz jest sprawdzony i bezpieczny ( pokazując swoje osiągnięcia i sukcesy z proponowanym materiałem )!!!

Proszę o wzięcie tego co napisałem pod uwagę. Jestem pewny, że jako osoba nowa na forum najpierw napiszesz coś o sobie i swoich sukcesach, a nie zaczniesz na lewo i prawo rozdawać składy niebezpiecznych mieszanek.
Tutaj nie chwalimy się tym co usłyszeliśmy, ale tym co wiemy jak używać, sami robimy i pokazujemy jak robić to bezpiecznie - A ZWŁASZCZA NIE ROBIMY TU MATERIAŁÓW PIRO dla samego ich robienia.
Zazwyczaj są one podane w odpowiedniej ilości jako element naszych konstrukcji i podane jest w jakim konkretnym celu ich tam używamy.

P.S.
Nie mam nic przeciwko odgrzebywaniu tematów w momencie kiedy czemuś - komuś one służą ( czytaj ktoś pytał o rozwiązanie i jest ono w takim temacie ) - jednak pisanie odpowiedzi w temacie z 2007 roku to lipa...
Free Your Mind
Awatar użytkownika
pyromaniac
*
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 21 paź 2011, 07:39
Lokalizacja: Gdynia / Wawa

Re: Żaróweczka od lapmek choinkowych i...

Post autor: pyromaniac »

Dziękuję Panie Kolego za moralizację, ale nie rozumiem co ona miała na celu...? Napisałem wyraźnie, iż nie popieram zachowania kolegi i jego wspominania o materiałach wybuchowych inicjujących... napisałem, że ktoś znajdzie preparatykę w internecie i kuku gotowe... - nie pochwalam takich zachowań...

Prawdopodobnie uniesiony emocjami nie rozróżniłeś pojęć "masa podpałowa - tzw. primer" od "materiał wybuchowy"... ;/ Fakt, jestem tutaj nową osobą, nie zwróciłem uwagi na datę napisania tego postu... stwierdziłem, że może podzielę się z Wami składem mieszanin podpałowych (inicjujących zapłon a nie detonację!)... za pomocą których można przekazać odpowiedni impuls cieplny do paliwa rakietowego i zainicjować jego zapłon...

Prawdopodobnie nie zrozumiałeś moich intencji... na przyszłość postaram się pisać mniej fachowym językiem... cóż, jeśli chodzi o moją skromną osobę... przedstawiłem się w wiadomości prywatnej dla KSarda i Jaskiniowca... bowiem nie chciałem zbyt wiele zdradzać o sobie na początku... prześlę i Tobie Panie kolego...

PS: Ode mnie na pewno nigdy nikt nie dowie się jak przygotować jakikolwiek materiał wybuchowy, czy jakąkolwiek niebezpieczną substancję bojową... wszysko, co będę się starał przekazać w moich postach, będzie pisane stricte pod kątem wykorzystania w konstrukcjach rakiet...

Przepraszam za odgrzanie tematu i jednocześnie proszę o ponowne przeczytanie mojego poprzedniego postu... w razie pytań i niejasności proszę o kontakt ;]
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Żaróweczka od lapmek choinkowych i...

Post autor: jaskiniowiec »

Pax.
Jeśli chodzi o skład mieszanek zapalających nie mających znamion MW, to w czym problem? Takie skład podawał choćby Kacper opisując zapalnik do silnika K1x.
ODPOWIEDZ