Granat dymny.

czyli o wszystkim na każdy temat
Gość

Granat dymny.

Post autor: Gość »

Witam.



http://www.youtube.com/watch?v=eFXPpNBy ... re=related



Mam pytanie odnośnie filmu - co oni tam sypią? Rodaminę B?
Gotherd
**
Posty: 42
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Gotherd »

Nie polecam takich "mondrych" filmików z youtuba. Jest w nich tyle prawdy, co w świecącym mountain dew, czy nowym materiale wybuchowym, który (w ilości główki zapałki rzecz jasna) w setnej sekundy rozwala arbuza. Takiego dymu nie uzyska się ze zwykłej saletry z cukrem i barwnikiem.

Pozdro
Gość

Post autor: Gość »

Moze aż tak dużo dymu nie będzie, ale moi kumple z klasy robili świece dymne z saletry (spożywczej :roll: ) i cukry i dymu było całkiem sporo.
Gość

Post autor: Gość »

Z saletry z cukrem można uzyskać całkiem sporo gęstego, szarawego dymu :) (nawet przy starcie rakiety jest go sporo, a cukru w paliwie nie ma zbyt dużo :P). Ale chodziło mi o ten barwnik. Wiem, że sód dodaje się dla obniżenia temperatury spalania, aby barwnik mógł wysublimować. Ale czy był to zwykły barwnik do ubrań, czy coś innego?
Gotherd
**
Posty: 42
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Gotherd »

Piszą o ile pamiętam tylko że to barwnik organiczny.. W każdym razie sporo ludzi próbowało i nikomu to nie wyszło.. Jak myślicie po co ludzie kupowaliby tak cholernie drogie barwniki jeśli wystarczyłaby soda oczyszczona i barwnik do ubrań?? A jeśli uważasz saletre z cukrem za mieszanine która daje dużo dymu to nie widziałeś jeszcze prawdziwej świecy dymnej..



Pozdro



P.S A karmelek lubi szaleć po dodaniu sody i innych takich ;p
texwillerxxx
***
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: texwillerxxx »

troche odkopie: mi sie udalo, co prawda nie na kno3 a na salmiaku, ale sie udalo zrobic ladna, fioletowa, swiece dymna. KORPUS to PODSTAWA. Uzylem barwnika violet dye ( on jest do pvc jesli sie nie myle). Ponoc ladne granaty na b&t wychodza, chodz kolorek troche blady...
Bullet
PROFI
Posty: 284
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bullet »

Temat w żaden sposób nie związany z modelarstwem rakietowym.

Proponuję nie poruszać spraw związanych z pirotechniką na Naszym forum.

Temat zamykam.
Zablokowany