Układy elektroniczne - współpraca

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
Gruby
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Kraków/Rabka
Kontakt:

Układy elektroniczne - współpraca

Post autor: Gruby »

Witam



Od niedawna bawię się w programowanie mikrokontrolerów AVR. Chętnie w ramach nauki nawiązał bym (luźną) współpracę

z kimś z Krakowa/Rabki lub okolic kto lubi budować rakiety ale nie ma ochoty babrać się w C i elektronice.



Można by np. zrobić jakiś system do wyrzucania spadochronu, jakieś zbieranie danych, kontrolę serwa itp. Od razu mówię, że czasu nie mam za wiele, z elektroniki też master nie jestem za to programowaniem zajmuję się zawodowo (co prawa rzeczą skrajnie różną od sterowania uC w C- ale kod to kod).



Fajnie by było zobaczyć jak śmiga coś z moim układem. Byle nie odpalane w jakimś przypałowym miejscu, blisko lasów czy domów :wink:
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

No to może pokombinujemy coś wspólnie
Gruby
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Kraków/Rabka
Kontakt:

Post autor: Gruby »

Czemu nie :)

Na początek mam w planach zrobić mechanizm, który pozwoli wykonać ruch serwa po wykryciu opadania (otwieranie spadochronu).
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Układy elektroniczne - współpraca

Post autor: KSard »

Witam

Ciekaw jestem, jak nas znalazłeś?

Większość tutaj woli budować silniki niz babrać się w elektronice :lol:
Gruby
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Kraków/Rabka
Kontakt:

Post autor: Gruby »

Kiedyś się trochę interesowałem pirotechniką, popełniłem też ze 3 rakietki ale nie poleciały zbyt wysoko :wink:



Jeśli uda mi się użyć serwa ze śmiglaka RC i będę miał trochę czasu to układ do otwierania zrobię w tym miesiącu. Jak skończę to dam znać - może się znajdzie odważny do użycia go w rakiecie :wink:
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Witam,

Wyzwalanie ukladu odzysku za pomoca serwa jest metoda dosc powszechnie stosowana. Jest to sposob za pomoca tzw. "bocznej klapki"

Jak to wyglada mozna sobie tutaj zobaczyc - http://www.rolfstabroth.de/. Prawie kazda jego rakieta posiada cos takiego :wink:



Paul
Gruby
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Kraków/Rabka
Kontakt:

Post autor: Gruby »

Serwo może po prostu wyciągać jakąś zawleczkę. AVRką chce się pobawić bo lubię (i przy tym kosztuje 4zł)... Jak się komuś przyda to fajnie. Jak nie to przecież nie będę płakał :)
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Ale dzięki za deklarację. Mikrokontrolery są jak najbardziej OK do funkcji z zakresu automatyki. Mnie np bardzo brakuje właśnie umiejętności programowania takich kości.
Gość

Post autor: Gość »

witam,



budowe silnikow zaczalem dawno temu bo w dziecinstwie, by na dlugo przerwac, teraz okazyjnie i noworocznie cos odpalam.



G. AVR to nie tylko ukladziki za 4 zlp ale juz 32 bitowe mikrokontrolery

ktore mozna uzyc nie tylko do uwalniania spadochronu ale tez do rejestracji trajektorii, rejestracji warunkow atmosferycznych, rejestracji wizualnej, sterowania z dodatkowym GPS-em.
Gruby
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Kraków/Rabka
Kontakt:

Post autor: Gruby »

Wiem, wiem - ale od czegoś trzeba zacząć :)



Sterownik do wyzwalania mechanizmu otwierania spadochronu powinien być gotowy w przyszłym tygodniu. Układ będzie bardzo lekki - stosuje miniaturowe serwo i baterię z helikoptera RC (serwo powinno służyć do otwierania jakieś zawleczki).



Jak skończę dokładnie opiszę pracę układu.



http://www.walkera.pl/index.php?product ... prod_id=93

http://modele.sklep.pl/product_info.php ... 0618449322

http://modele.sklep.pl/product_info.php ... 0618449322
ODPOWIEDZ