UWS3, układ z tyrystorem i KMZ10B

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: UWS3, układ z tyrystorem i KMZ10B

Post autor: jaskiniowiec »

Może być. Elektrolity czasem puszczają.
zsamot1996
*
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Re: UWS3, układ z tyrystorem i KMZ10B

Post autor: zsamot1996 »

Po zmianie kondensatora układ zaczął działać poprawnie ale jest bardzo nieczuły na zmianę położenia względem ziemi. Być może jest to spowodowana że zamontowany tam jest czujnik pola magnetycznego ziemi KMZ 10C, a nie KMZ 10B. Tak przy okazji spytam czy jest możliwy zakup UWS 5?
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Re: UWS3, układ z tyrystorem i KMZ10B

Post autor: Pigła »

Cześć!

Piszę w dwóch sprawach. Dostałem w listopadzie 2009 w prezencie od kolegi Jaskiniowca UWS-a. Za którego chyba jeszcze nie podziękowałem, a zatem ze znacznym opóźnieniem :wink: dziękuję :D .

Sprawa druga. Niebawem LRE 2021 i szykuję model na licencję 1 stopnia. Chciałbym wykorzystać wspomniany prezent, ale pojawia się problem. Dziś testowałem to urządzenie z użyciem baterii 9V i fabrycznych zapalników. Albo nie umiem go obsługiwać, albo urządzenie jest niesprawne.

Dwa razy zapalnik odpalił zaraz po przejściu w tryb "uzbrojony/czerwony". Raz nóżki KMZ 10B były w górę, a raz w dół. W innym przypadku wcale nie odpalił (pomimo obracania urządzeniem w różnych kierunkach). Poza tym:
1. Nie wiem jaka to wersja UWS-a
2. Nie wiem po co jest ten malutki przycisk poniżej włącznika? Do sprawdzenia ciągłości zapalnika?
3. Posty/instrukcje dot. UWS-ów kolegi Jaskiniowca są już dosyć stare i mają niedziałające linki.

Mam kilka pytań?
1. Czy ktoś wie jaka to wersja UWS-a,
2. Czy ktoś mógłby mi pomóc w znalezieniu instrukcji obsługi? Kolega Jaskiniowiec byłby tu zapewne najbardziej poinformowany :wink:
3. Czy ktoś mógłby mi pomóc w zdiagnozowaniu tego mojego UWS-a. Jeśli jest uszkodzony, to ze względu na ograniczony czas kupię najnowszą wersję UWS-a w trybie pilnym :D
4. W ostateczności będę kombinował z odzyskiem za pomocą lontu, ale to w locie na licencję chyba nie przejdzie...

Załączam zajęcia mojego UWS-a.
Załączniki
góra UWS-a
góra UWS-a
UWS_gora.jpg (827.86 KiB) Przejrzano 2708 razy
dół UWS-a
dół UWS-a
UWS_dol.jpg (1.07 MiB) Przejrzano 2708 razy
Pozdrawiam
Paweł Pigłowski
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: UWS3, układ z tyrystorem i KMZ10B

Post autor: jaskiniowiec »

Ha...sam nie wiem, która to wersja, ale bazuje na tyrystorze i KMZ10. Mogę zerknąć w schematy, ale...układ pochodzi z czasów, kiedy były duże problemy z układami KMZ51 (pamiętam, że nawet Paul przesyłał Nam z Niemiec), więc część układów powstawała z tym co było, czyli z KMZ10. To układ bez wewnętrznego resetu, stąd też, jak sie go przebiegunuje, jest potem wkurzająca zabawa z magnesami, by załapał właściwy zakres. Stad tez moja propozycja...Ramka i na ścianę jako eksponat czasów minionych
Bartek robi teraz profi UWSy i to od razu z baterią na pokładzie
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Re: UWS3, układ z tyrystorem i KMZ10B

Post autor: Pigła »

Kupiłem kilka dni temu UWS.B 2 od Bartka i dziś robiłem test wyrzutu spadochronu. Profeska z zapalnikiem fabrycznym i watką nitrocelulozową. Wszystko gra idealnie. Spadochron ładnie wywlekło, ale bez przesadnej energii wystrzału.
Teraz tylko myślę w jaką ramkę oprawić ten epokowy egzemplarz UWSa. Bardzo dobrze mi się kojarzy z czasami liceum.
ODPOWIEDZ