Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
Awatar użytkownika
przemo
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 218
Rejestracja: piątek, 25 sty 2013, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: przemo »

Witam

Zrobiłem już raz tego posta z pełnym zestawieniem zbiorczym parametrów, linkami i screen'ami ale zanim kliknąłem wyślij lub podgląd to zostałem wylogowany i 2h pracy poszło w zapomnienie. :evil:
Zatem zawężę się teraz do podania linków, charakterystycznych cech i cen.

Sieć przeglądałem pod kątem zamiaru zakupu, bo taki mam zamiar.
Kryterium jakim się kierowałem to była rejestracja parametrów lotu + dual-deploy + łatwa komunikacja z laptopem.

Jeśli ktoś miałby coś innego do dodania jako propozycję to chętnie jją poznam.
Również miło byłoby poznać Wasze uwagi i sugestie co do optymalnego wyboru.

Ale do rzeczy bo znów mnie wyloguje (teraz dopiero zobaczyłem że jest przycisk kopia robocza :oops: ... działa :mrgreen: )


1. Dobrze opisany przez Paul'a w osobnym wątku ALTIMAX G2 SD 139+14 EUR = ~673zł
barometr ; akcelerator 70G ; 3 wyjścia piro + 2 wyjścia servo ; SD 2GB ; soft
7,2 - 15V
max 30km
próbkowanie sensorów 200Hz ; zapis ??Hz


2. AIM USB 2.0 80+22 GBP = ~500zł
barometr ; USB ; 2 wyjścia piro ; soft
6 - 14V
max 13,5km
beeper szybkiego odczytu pułapu


3. RAVEN2 150+25 $ = ~542 zł
barometr ; akcelerator x2 70G/35G ; woltomierz ; 2x2 wyjścia piro (możliwe backupy pilota i głównego) ; USB ; soft
4,2 - 20V
próbkowanie sensorów 400/200/20 Hz ; zapis 20Hz
brak limitu wysokości


4. Stratologger SL100 + modułUSB 71,95+26,96 + 15,75$ = ~355 zł
barometr ; termometr ; mach-lock auto ; 2 wyjścia piro ; A/DC i sensory 24bit ; soft
4 - 16V
max 30km
brzęczyk post-flight ; złącze audio


10zł toto nie kosztuje wiec proszę o komentarz użytkowników lub znawców tego typu urządzeń, bo po mojej analizie poszedłbym w kierunku Stratologger'a.
No chyba, że akcelerometry w praktyce są dużo bardziej niezawodne i przez to niezbędne. Wówczas brałbym Raven2'a.

pozdrawiam
Przemo
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: Paul »

Witam,
Mysle, ze zapomniales jeszcze o jednym, a mianowicie
AltiMAX G2 MINI - Rocketry Altimeter za 99 € ok. 400 zl.
W sumie decyzja o zakupie powinna byc podjeta pod dana rakiete oraz zadanie jakie ma spelnic.
Mysle, ze nie wszystkie budowane na forum rakiety M U S Z A latac z predkoscia ponaddzwiekowa :wink:
No oczywiscie, mysle, ze za niedlugo dojdzie jeszcze jeden a mianowicie Arecorder ktorego cena
ma byc znacznie nizsza od tych zagranicznych.

Pozdrawiam
Paul
Awatar użytkownika
przemo
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 218
Rejestracja: piątek, 25 sty 2013, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: przemo »

W sumie racja. Nie zapomniałem, ale pominąłem mini z uwagi na założone przez siebie kryteria.
Ale w sumie skoro wymieniłem SL100 który potrzebuje przejściówki (ująłem w cenie) to mini też nadaje sie aby pokazać.

5. ALTIMAX G2 MINI+ USB connector 99 + 19 + 14 EUR = ~554zł
barometr ; 2 wyjścia piro + 2 wyjścia servo ; soft
7,2 - 15V
max 30km
próbkowanie sensora 200Hz ; zapis 40(?)Hz

Paul pisze: W sumie decyzja o zakupie powinna byc podjeta pod dana rakiete oraz zadanie jakie ma spelnic.
Mysle, ze nie wszystkie budowane na forum rakiety M U S Z A latac z predkoscia ponaddzwiekowa :wink:
Bardzo słuszna uwaga. Bez sensu kupować elektronikę która nie spełni wszystkich założonych zadań.
Ale też nie jest powiedziane że nie może ich przewyższać. :grin:
Jasne - idealnym rozwiązaniem byłoby aby każdy model miał swoją elektronikę, ja jednak dopuszczam możliwość przekładania jej, stąd m.in. takie założone przeze mnie kryteria. :wink:
Paul pisze: ... mysle, ze za niedlugo dojdzie jeszcze jeden a mianowicie Arecorder ktorego cena
ma byc znacznie nizsza od tych zagranicznych.
Jasne, znany jest mi wątek o Arecorderze. Trzymam mocno kciuki za kolegów i ukończenie dzieła.
Pierwsze co mi do głowy przyszło to aby się do autora odezwać w tej sprawie, jednak brak odpowiedzi na PW odbieram jako, że w najbliższym czasie możliwości zamówienia dopieszczonego urzadzenia (układ + komunikacja + interfejs) raczej nie będzie.

Dlatego przegrzebałem neta i fora, esencję wyników zamieściłem tutaj, mając nadzieję, że koleżeństwo wypowie się w sprawie plusów i minusów.
A jak Arecorder będzie "dopieszczony" pewnie, że będzie powód aby nabyć kolejną elektronikę na stan. :cool:

pozdrawiam
Przemo
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: Paul »

Jasne - idealnym rozwiązaniem byłoby aby każdy model miał swoją elektronikę, ja jednak dopuszczam możliwość przekładania jej, stąd m.in. takie założone przeze mnie kryteria. :wink:
Uwazam, ze kupowanie drogiej elektroniki , tak na "zapas" bo moze akurat kiedys zbuduje rakiete ponaddzwiekowa jest tylko zbednym wyrzucaniem pieniedzy. Startow ponaddzwiekowych mozna policzyc na palcach jednej reki, a przy tych mozliwosciach ( czyt. silnikach) jakie sa dostepne w Polsce sytuacja ta nie poprawi sie raczej w najblizszym czasie.
Mysle, ze mozna z powodzeniem budowac rakiety ktore beda mialy inne cele i do tego wystarczy nawet i ten maly ALTIMAX Simply za jedyne 49 € ( w tej chwili wysprzedany !!!)
Jezeli chodzi o przekladanie elektroniki, to wlasnie ALTIMAX jest idealny do tego celu. Odkrecymy dwie srubki i gotowe :wink: . W nastepnej rakiecie wystarczy miec tylko wtyczke za 3€.
Nie namawiam do zakupu ALTIMAXa,( sa tansze elektroniki) odradzam jedynie do kupowania rzeczy ktore kosztuja kupe forsy, a ktorych nie jestesmy ( albo nie bedziemy) w stanie wykorzystac.
Samo zestawienie tej elektroniki, jak najbardziej pozyteczne i godne uwagi, ale jest jeszcze np. cos takiego http://www.gwiz-partners.com/html/products.html :wink:

Pozdrawiam
Paul
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: KSard »

Paul pisze: Mysle, ze mozna z powodzeniem budowac rakiety ktore beda mialy inne cele i do tego wystarczy nawet i ten maly ALTIMAX Simply za jedyne 49 € ( w tej chwili wysprzedany !!!)
Paul
Wysprzedany!?

Czyli tworzy się nisza rynkowa i możliwość dla naszych elektroników, aby budować i sprzedawać podobne układy elektroniczne.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
przemo
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 218
Rejestracja: piątek, 25 sty 2013, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: przemo »

@Paul - Zastanawiałem się dlaczego w kółko nawiązujesz do lotów naddźwiękowych i w końcu dostrzegłem Twój stopień pod avatarem - "Supersonic profi" :wink: A teraz bardziej serio - zgadzam się w 100%, że jeśli ktoś raczej nie poleci ponad mach to możliwości takie brać pod uwagę jako kryterium to nonsens. Wśród moich kryteriów takowe się nie znalazło, a to że przypadkiem niektóre pozycje ze spisu mają mach-delay lub mach-lock .... trudno :mrgreen: :wink:
Tym bardziej, że cenowo jakoś z tego względu nie odbiegają od reszty.

G-wiz'a faktycznie pominąłem w wykazie, super że się znalazł w Twoim linku - będzie uzupełnieniem tematu.
Podam tylko kalkulację cenową tego tańszego LCX:
G-Wiz LCX + USB module 135$ + 35$ + 20$ = 190$ = ~590zł


Altimax Simply za jedyne 49 € + USB module 19 € + 14 € = ~345zł :wink: tak dla ścisłości aby wszystko w temacie było porównywalne :wink:

pozdrawiam
Przemo
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: Paul »

Witam,
SIMPLY nie potrzebuje Connectora :wink: tzn. 49 € + porto. W przypadku przyjazdu np. na FM do Torunia bedzie tylko 49 € :grin:

Pozdrawiam
Paul
Awatar użytkownika
arekp
Supersonic PROFI
Posty: 139
Rejestracja: niedziela, 17 kwie 2011, 00:31
Kontakt:

Re: Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: arekp »

prm pisze:
Paul pisze: ... mysle, ze za niedlugo dojdzie jeszcze jeden a mianowicie Arecorder ktorego cena
ma byc znacznie nizsza od tych zagranicznych.
Jasne, znany jest mi wątek o Arecorderze. Trzymam mocno kciuki za kolegów i ukończenie dzieła.
Pierwsze co mi do głowy przyszło to aby się do autora odezwać w tej sprawie, jednak brak odpowiedzi na PW odbieram jako, że w najbliższym czasie możliwości zamówienia dopieszczonego urzadzenia (układ + komunikacja + interfejs) raczej nie będzie.

Dlatego przegrzebałem neta i fora, esencję wyników zamieściłem tutaj, mając nadzieję, że koleżeństwo wypowie się w sprawie plusów i minusów.
A jak Arecorder będzie "dopieszczony" pewnie, że będzie powód aby nabyć kolejną elektronikę na stan. :cool:

pozdrawiam
Przemo

Dziwne, nie dostałem od Ciebie żadnego PW.
W każdym razie chcę jeszcze poprawić płytkę + wymienić procesor, aby nie było problemów ze zbyt małą ilością pamięci i można było zmieniać parametry pracy rejestratora przez USB (bez żadnej dodatkowej przejściówki). Niestety słabo stoję z czasem i dlatego idzie to jak krew z nosa. Prawdopodobnie nie zdążę na najbliższy zlot (chyba, że będzie jakiś przełom), ale mam nadzieję, że jeszcze w tym półroczu beta-testerzy dostaną pierwsze egzemplarze i w tym roku wyjdzie gotowa wersja.

Arek
Awatar użytkownika
przemo
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 218
Rejestracja: piątek, 25 sty 2013, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: przemo »

Paul pisze: SIMPLY nie potrzebuje Connectora :wink: tzn. 49 € + porto
Ups spojrzałem na MINI :lol: , a SIMPLY nie pasuje do początkowych kryteriów.
Oczywiście gdyby je zmienić (odpuścić rejestrację lotu) to jest to jak najbardziej tańsze, fajne rozwiązanie.
Szczególnie z "dowozem" na poligon FM :wink:
arekp pisze: Dziwne, nie dostałem od Ciebie żadnego PW.
Cholera, bardzo głupia sytuacja. :oops:
Popędziłem do skrzynki elementów wysłanych i nie ma :shock: Ani do Ciebie Arku, ani do mojego ziomka (Tadeusza), którego po przywitaniu się ogólnym na forum chciałem przywitać i się przedstawić na PW bo na poprzednim forum się nie spotkaliśmy, a brakowało mi kogoś z Pyrlandii.
Inne PW są, nie mam pojęcia co pokręciłem. Ale ewidentnie coś zrobiłem źle - dziwne bo raczej nie mam problemów w tych sprawach.
Arku, tak czy siak na moje pytanie z grubsza już w powyższym poście odpowiedziałeś zatem trzymam kciuki za pomyślne testy :smile:

pozdrawiam
Przemo
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: Paul »

Witam,
Odwaliles kawal dobrej roboty i szkoda by bylo, by ten post tak po prostu "zniknal" w tlumie innych. Moze dalo by sie wprowadzic na forum cos w rodzaju
"ARCHIWUM" jak np. na forum niemieckim gdzie mozna w kazdej chwili znalesc kluczowe informacje na rozne tematy.

Pozdrawiam
Paul
ODPOWIEDZ