GPS - lokalizacja rakiet

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: GPS - lokalizacja rakiet

Post autor: robercik »

Cześć
He he, znany problem, ale napisałem prosty arkusz do przeliczania.
Można go pobrac tu: http://rakiety.pomorze.pl/teorie/Przelicznik.GPS.xls

pzdr
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: GPS - lokalizacja rakiet

Post autor: Tofifi »

SUPER!
Naprawdę 100 krotne dzięki! Do tej pory lokalizator był bez użyteczny a dzięki Tobie można będzie go wykorzystać jako alternatywę dla GPS samochodowego
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: GPS - lokalizacja rakiet

Post autor: robercik »

Cześć
Andżej ma podobną zabawkę-kompas, która rząda odpowiedniego formatu danych - oczywiście innego niż przysyłany przez radionamiar :grin: .
Dlatego sporzadziłem arkusz. Sprawa wydaje się prosta - ot tam zwykłe przeliczenie minut i sekund z systemu sześćdziesiętnego na ułamki stopni w systemie dziesiętnym. W warunkach poligonowych nie udało mi się jednak tego ogarnąć (RTP3), dopiero na spokojnie w domu.

Cieszę się że się przydało.

pzdr
Awatar użytkownika
tineo
**
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 23 lip 2018, 06:36
Lokalizacja: Rypin na Marsie

Re: GPS - lokalizacja rakiet

Post autor: tineo »

Czy ktoś z Was miał do czynienia z takim trackerem GPS: "Lokalizator GPS TK102B" ?? Co można o nim powiedzieć? Warto go kupić? Poniżej link do sklepu ABC-RC, ale do kupienia jest też na allegro od około 100 zł.

https://abc-rc.pl/lokalizator-tk102b-www
BYŁEM BLIŻEJ NIEBA! - Pozdrawiam Tomek C.
Shagr
***
Posty: 66
Rejestracja: wtorek, 19 cze 2018, 09:10

Re: GPS - lokalizacja rakiet

Post autor: Shagr »

Re tineo:

mam taki tracker, ale nie próbowałem go nigdy wystrzelić. Kupiłem go dwa lata temu, trochę potestowałem i trafił do szuflady.
Ogólnie działał. Wtedy jeszcze (nie wiem jak teraz) mogłem go zarejestrować na jakiejś stronce do śledzenia i sprawdzić lokalizacje na mapie.
Na pewno trzeba by zabezpieczyć styki baterii przed utratą kontaktu podczas startu/lądowania i możne lepiej zamocować płytkę w obudowie bo u mnie trochę lata.

Pozdrawiam,
Rafał.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: GPS - lokalizacja rakiet

Post autor: jaskiniowiec »

Używany w rakietach chyba najczęściej. Działą. Popieram uwagi dotyczące zabezpieczenia baterii. Można nawet pod klapkę wepchnąć kawałek twardej gąbki, a całość zabezpieczyć taśmą klejącą.
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: GPS - lokalizacja rakiet

Post autor: Kacper »

Jak się pojawiły na ryku były bardzo dobre, niestety z czasem Chińczycy zaczęli podrabiać sami swoje produkty i teraz trafić dobry egzemplarz to jest sztuka. Obecnie mają problem z zasięgiem GSM nawet w mieście, nie łapią fiksa, nie odsyłają SMSów, bateria trzyma kilka godzin zamiast 2 tygodnie. Loteria co się trafi.
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: GPS - lokalizacja rakiet

Post autor: verex »

Podzielam opinię Kacpra. Miałem już chyba z sześć różnych trackerów z serii TK102 i TK102B, z których prawidłowo działały może dwa. Do tego trzeba się wstrzelić w dobrego operatora, który zasięgiem pokrywa nasze miejsce startu. Ogólnie nie są złe jak na tą cenę, ale nie polegałbym na nich w 100%. Warto zainwestować w coś lepszego, jeśli chcesz się zająć rakietami poważniej.
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
tineo
**
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 23 lip 2018, 06:36
Lokalizacja: Rypin na Marsie

Re: GPS - lokalizacja rakiet

Post autor: tineo »

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź! Verex, a możesz polecić jakiś bardziej zaawansowany układ GPS?? Dzięki!
BYŁEM BLIŻEJ NIEBA! - Pozdrawiam Tomek C.
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: GPS - lokalizacja rakiet

Post autor: wrx »

Sam kupiłem taki tracker jakiś czas temu. Na moim terenie działa całkiem dobrze w "play", jednak, po ostatnim uderzeniu (spadł mi z wysokiej szafki :lol:) przestał odsyłać SMS-y. Na abc-rc mają raczej sprzęt dobrej jakości, kupuje tam od lat, więc tu raczej nie masz co się martwić. Z tego co widziałem, większość rakiet lata z nimi na pokładzie.
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
ODPOWIEDZ