Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
Awatar użytkownika
przemo
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 218
Rejestracja: piątek, 25 sty 2013, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: przemo »

Oj tam bez przesady :wink:
Porównanie miałem dużo lepsze ale jak wspomniałem miałem problemy z wylogowaniem :mrgreen:
W wolnej chwili spróbuję skopiować dodane później w temacie propozycje do pierwszego postu aby nie trzeba było wertować.
Może dam radę uszczegółowić charakterystyki.
Oczywiście na zielono i mrugająco umieścimy wynalazek Arka jak już da hasło READY :cool:
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: rafciodz »

Paul pisze:Witam,
Odwaliles kawal dobrej roboty i szkoda by bylo, by ten post tak po prostu "zniknal" w tlumie innych. Moze dalo by sie wprowadzic na forum cos w rodzaju
"ARCHIWUM" jak np. na forum niemieckim gdzie mozna w kazdej chwili znalesc kluczowe informacje na rozne tematy.

Pozdrawiam
Paul

Też tak uważam, wyśmienity zbiór informacji na temat elektroniki pokładowej. Jeżeli nie da się tego zrobić na forum może na stronie wybrać esencję i wstawić zestawienie?


Dodałbym jeszcze do zestawu informacji oprócz Arka komputerka informacje o UWS-ie Andrzeja.

Pozdrawiam
Rafał
Free Your Mind
Awatar użytkownika
sław
Modelarz FAI
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 7 mar 2013, 23:58

Re: Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: sław »

Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: verex »

Natrafiłem na takie cudo: http://www.apogeerockets.com/Electronic ... jdl6uvkrs3

Telemetrum (Starter Set) - altimetr, radionamiar, tracker GPS + system odzysku w jednym. Cena: 400$, więc około 1200zł.
Moim zdaniem cena jest ok - licząc, że Altimax G2 SD wychodzi 800zł (przelew zagraniczny z przewalutowaniem + mocowanie do Altimaxa + przesyłka), tracker GPS 250zł + jakieś koszta wykonania radionamiaru, to w sumie nie ma większej różnicy między skompletowaniem tego samemu, a układem Telemetrum. Na plus wpływa fakt że wszystko mamy w jednym urządzeniu, więc jest mniejsza masa, zajmuje mniej miejsca, itd. Idealne do rakiet naddźwiękowych, latających na znaczne wysokości.
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
przemo
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 218
Rejestracja: piątek, 25 sty 2013, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: przemo »

No ładne cacko :mrgreen:
Fajne możliwości ale jednak trochę dużo się wydaje.
Tym bardziej, że: za antenkę +19$ za wysyłkę +25$ i jeszcze z doświadczenia na własnej skórze ( :evil: ) wiem, że raczej paczki nie opisują jako "gift" lub "sample" więc jak skaner na poczcie natrafia elektronikę to leci na tranzyt celny. A to już jest jeśli pow 200$, a jest, to +7%cło i na to wszystko 23%VAT.
A to już się zrobi potężna kwota.
Sytuacja ta może dotyczyć wszystkich pozycji w tym temacie z cenami w $ (z USA).
(Zrobię w pierwszym poście później esencję z wątku i uwzględnie to)
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: Paul »

Witam,
Faktyczne bardzo fajna elektronika, chociaz osobiscie wole niezalezne systemy. Co mam na mysli ?
Jezeli przez przypadek zawiedzie nas zasilanie ( bateria wysiadla, kabelek sie oberwal itd) to nawet najdrozsza elektronika nam nie pomoze !!!
Osobiscie stosuje niezalezne systemy jak np. Denta-mag ( uklad na kmz 51), SALT lub ALTIMAX + np. GPS albo radionamiar.
Kazdy z tych ukladow ma niezalezne zasilanie i prawdopodobienstwo, ze wszystkie wysiada jest raczej znikome.
To tylko moje zdanie na ten temat :wink: Tak jak juz powiedzialem elektronika b.ciekawa.

Pozdrawiam
Paul
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: verex »

Oczy me dostrzegły nową wersję Altimaxa: Altimax G3 Standard dostępną za 119 €.
http://www.rocketronics.de/produkt/altimax-g3-standard/

Pzdr
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Altimetry + dual-deploy 2013 przegląd przedzakupowy

Post autor: verex »

Hej,

Wpadło mi wczoraj w ręce takie coś: http://www.gbrockets.co.uk/store/f-s-e/eggtimer.html
Zestaw do samodzielnego montażu prostego układu do wyzwalania spadochronu. O dziwo jest to dual-deployment, który pozwala na odpalenie głównego oraz pilota. Jest do tego wersja z rejestratorem danych z lotu. Układ jest bardzo tani i myślę że z powodzeniem można by go stosować do mniejszych rakiet. Przypomina trochę UWS-y jaskiniowca, jednak jest ciut bardziej zaawansowany oraz wymaga podstawowej umiejętności złożenia go w całość samodzielnie.
Cena waha się od 18 funtów (~85zł) za wersję podstawową (sam dual-deployment) do 36 funtów (~170zł) za wersję z rejestratorem danych z lotu i możliwością konfiguracji przez wi-fi. O ile droższa wersja średnio się opłaca przez małą różnicę cenową względem arecordera, o tyle już sam podwójny odzysk za 85zł myślę, że jest dość atrakcyjną opcją.

Pzdr,
Damian
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
ODPOWIEDZ