Zimowe loty 2008

Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Zimowe loty 2008

Post autor: KSard »

Witam



Wczoraj tj. 14 grudnia zorganizowaliśmy wspólną wyprawę na poligon.

Obrazek



Świeciło ładne słoneczko, ale wiatr nie ułatwiał zadania.



Zabraliśmy ze sobą cztery modele rakiet, Cool Spool 'a i parę silników do testowania. Więcej szczegółów po opracowaniu materiału fotograficznego i filmowego, którego sporo się nazbierało.



Dla mnie najważniejszym wydarzeniem dnia, był w stu procentach udany lot (czwarty) rakiety GABRIELA, z kamerą na pokładzie.



Fot. -> Gabriela schodzi z wyrzutni.

Obrazek





Tak to wyglądało z góry:

Obrazek



W wyprawie uczestniczyli: Aga, Jaskiniowiec, Malyro, Kacper, KSard
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Cześć

Nooooo. Zdjęcia narobiły mi już apetytu na ciąg dalszy :P



Film OSZ wspaniały, a raczej doskonałość konstrukcyjna modelu powalająca :shock: . Model nie obrócił się ANI RAZU !!!



Widzę Panowie że w mniejszym gronie łatwiej się umówić :D

Pogoda widzę jak u nas, śniegu ani śladu ale chyba zbyt ciepło to nie było...



Czekam niecierpliwie na dalsze opracowania :!:

Czy odpaliliście jakąś dwustopniówkę ?



pozdr
kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

Post autor: kermit »

Ksp :)

Niewiarygodną stabilność uzyskaliście. OSZ powalający :lol: Gratulacje!!!!!!!
milimetr65
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 109
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: lublin

Post autor: milimetr65 »

Panowie to co robicie jest godne podziwu ale wasze postępy i sposób organizacji grupowej jest godny podziwu ja jestem sam ale może uda mi sie zrobić grupe to też może polatamy .Wiecie zazdroszcze Wam!!!!!!!!!!!!! grupa de best!
Awatar użytkownika
andżej
Supersonic PROFI
Posty: 444
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: andżej »

Witam



Dołączam się do gratulacji!!!:D Myślałem że stabilność rakiety Test X 2 Kacpra to max jaki się da wycisnąć ale się myliłem :shock: po prostu



:!: <span style="font-weight: bold">Ksard, napisz jakie żyro zastosowałeś</span> :!: :lol: :lol: :lol:



Niecierpliwie czekam na ciąg dalszy.



Pozdr
Gość

Post autor: Gość »

Witam



Gratuluje udanego startu i czekam na pełną dokumentacje :wink: Chciałbym kiedyś dorównać Wam w umiejętnościach ;].



Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

Witam



Wszystkim dziękuję za gratulację. Proszę jeszcze o chwilę cierpliwości. Materiały są aktualnie obrabiane.



Gabriela rzeczywiście stabilnie lata i co zaskakujące nawet podczas silnego wiatru.

Obrazek



To był jej trzeci lot, tym razem z kamerą Jaskiniowca i żadnych specjalnych urządzeń stabilizujących nie miała na swoim pokładzie :wink:



Cieszy mnie szczególnie praca silnika DEV-400, jego widowiskowość i powtarzalność.

Postaram się rozwinąć ten wątek w oddzielnym temacie.
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Witam,

No coz, nic dodac nic ujac !!! Piekny start i super stabilny lot. Taki lot to nie przypadek, a raczej dokladnie i starannie wykonany model.

Tak trzymac !!!! :D



Paul
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kacper »

Witam!



Jeszcze raz gratuluję pięknego lotu.

Nawet w amerykańskich super precyzyjnie zrobionych modelach ze statecznika ustawianymi za pomocą różnych skomplikowanych urządzeń nie widziałem żeby rakieta w ogóle się nie kręciła. Zawsze wszystkie modele wirowały jedne bardziej, inne mniej. Dalej nie mogę wyjść z podziwu :) .



Na tych startach miałem ze sobą rakietę konstrukcji zombka (Marcela) i mojej. Był to jej czwarty lot. Opiszę ja w oddzielnym temacie bo już chyba sobie na to zasłużyła.



Przy okazji testowałem mały silniczek na paliwie Zn/S około 20g. Niestety próba nieudana z powodu bardzo niskiej prędkości spalania która wynosi około 5mm/s. W następnych testach zdecydowanie zwiększę zacisk.
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

Witam



Na mojej stronie startowej http://www.ksard.pl zamieściłem reportaż z tej wyprawy.

Można oglądać.

Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć to samo w lepszej rozdzielczości http://www.ksard.pl/filmy/14122008/loty_grudniowe.wmv

Pozostałe materiały wykorzystane będą przy omawianiu poszczególnych konstrukcji - przed nami przecież długie zimowe wieczory i trzeba o czymś pogadać.

Zainteresowanych odsyłam

http://www.nieboloty.fora.pl/wlasnorecz ... .html#3529 , gdzie opisuję budowę GABRIELI-2
ODPOWIEDZ