Test silnika w locie z paliwem SRB 12

Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Test silnika w locie z paliwem SRB 12

Post autor: KSard »

Kolejny test silnika z użyciem CoolSoola.
Tym razem silnik jednorazowy zawierał 100 g najmocniejszej mojej kompozycji SRB 12.
Na podkreślenie zasługuje fakt osiągnięcia współczynnika doskonałości konstrukcji na poziomie 50/50.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7zI4ojH4AoU[/youtube]

Opór stawiany przez CoolSpoola okazał się na tyle duży, że silnik "przeleciał" przez łoże i wyprzedził pojazd rakietowy CS :smile:
Dziura w ziemi także niemała, jak na silnik zawierający 100g paliwa.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Test silnika w locie z paliwem SRB 12

Post autor: Kacper »

Fajnie wyszło ujęcie z pod wyrzutni - przez to że odrzuciło kamerkę widać całą pracę silnika :)
Napiszesz coś więcej o składzie paliwa?
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Test silnika w locie z paliwem SRB 12

Post autor: KSard »

Kacper pisze:Fajnie wyszło ujęcie z pod wyrzutni - przez to że odrzuciło kamerkę widać całą pracę silnika :smile:
Napiszesz coś więcej o składzie paliwa?
Faktycznie - niezamierzony efekt, ale fajnie wyszło :smile: Paliwo ma dynamit w nogach niczym Adam M. :wink:
No i imponujący wygląd.
sr277razem.jpg
sr277razem.jpg (30.18 KiB) Przejrzano 6810 razy
O tym paliwie już kiedyś pisałem - to skład podobny do tego stosowanego w busterach Wahadłowców.
Pierwsze próby robiłem jeszcze w 2006 roku - z różnym skutkiem. Jest trudne do opanowania z racji swoich parametrów.

Tym razem wyszło ok. Cieszę się, bo to był silnik jednorazowy. Teraz tylko dodać ładunek opóźniający i będzie mocny, tani silniczek.
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Test silnika w locie z paliwem SRB 12

Post autor: rafciodz »

Cześć
Przyglądam się z boku testom coraz większych silników i zastanawiam się nad testowaniem nowych materiałów na dysze i korpusy. Wiem, że opracowane dotychczas materiały i ich kompozycje to kompromis między wytrzymałością, a ceną. Jednak poprzeczka jest zawieszana coraz wyżej i tutaj wydaje mi się należy pokłonić się nad tym zagadnieniem.
Błądzę :?: :mrgreen:
Gratuluję udanych testów.
Free Your Mind
ODPOWIEDZ