"Rakietowy Dzień"

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

"Rakietowy Dzień"

Post autor: jaskiniowiec »

Cześć.
W poniedziałek 11 czerwca zawitałem w szkole filialnej w Roztoce Wielkiej koło Krynicy - Zdrój. Niewielka, ale nowoczesna szkoła, mała spokojna wieś w dolince znikającej na stokach góry, kościół w połemkowskiej, starej, drewnianej cerkiewce...
Klasy od 0 do 3, dzieci niecała trzydziestka...ale jakich dzieci! Ułożone, dość grzeczne, bystre, żywe, sama frajda prowadzić zajęcia.
Tradycyjnie powiązałem podstawy astronomii, wiedzy o kosmosie z historią i wiedzą o rakietach, trochę o satelitach itp. Był odzew, dzieciaki trochę wiedzy miały. A potem do modelu rakiety o nazwie "Roztoka" zapakowałem laleczkę "Evi - astronautka" i przeprowadziłem udany start i lot na pułap ok 100m korzystając z trzech silników Klima klasy C (pakiet). Lot udany, choć celowo trochę na zasięg, bo chciałem wylądować na łąkach które były na stoku za szkołą. Przy lądowaniu wiatr trochę zwiał i wylądowałem w chaszczach (Maliniak, pokrzywy, leszczyny. Chyba ostatnio widziano tam tyranozaura). Generalnie udało mi się znaleźć i odzyskać model. Pozostawiłem go na pamiątkę w szkole. Jedna z fajniejszych imprez jakie miałem.

Za wiele nie wrzucam, jest kompilacja, filmik na PTRowkim kanale na YouTube.
Awatar użytkownika
Vigoniusz
****
Posty: 220
Rejestracja: środa, 20 cze 2018, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: "Rakietowy Dzień"

Post autor: Vigoniusz »

Jaskiniowiec pomyślałem o Tobie jak to czytałem. Może będziesz zainteresowany http://esero.kopernik.org.pl/zostan-amb ... zna-esero/
Space is hard.
ODPOWIEDZ