Rakietowe przedszkole

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Rakietowe przedszkole

Post autor: jaskiniowiec »

Jakiś czas temu, po warsztatach rakietowych Duckie Deck w hotelu Forum w Krakowie, dostałem telefon z... przedszkola. Czy poprowadzę zajęcia astronomiczno - rakietowe. Cóż, dzieciaki raczej małe, warsztaty klasyczne odpadają raczej, tylko pokaz, no i jaki poziom wiedzy, co przygotować itp. Przyznam, miałem trochę zagwostkę. Ale przygotowałem trochę filmików na kompie, trochę fotek z teleskopu Hubbla i heja. Przyjechałem do przedszkola nr 2 Sióstr Miłosierdzia na ul. Warszawskiej w Krakowie. Ścisłe centrum, ciasno na ulicy, przejechałem bramę i....kościół, plac zabaw, skwer, stary park...dużo przestrzeni, wszystko piękne, zadbane. Takie luksusy w ścisłym centrum...
WP_20170629_10_54_26_Promini.jpeg
WP_20170629_10_54_26_Promini.jpeg (538.29 KiB) Przejrzano 4849 razy
Najpierw pogadanka na sali. Moja astro-gadka przerodziła się dość szybko w quiz "dziś pytanie-dziś odpowiedź". "Czy na słońcu można wylądować"?, "czy chmur da się zjeść?"...itp. Miałem ze sobą mój teleskop 15 cm lustra, by dzieciaki mogły zobaczyć, jak to jest zbudowane i jak się to obsługuje. By pokazać proporcje planet układu słonecznego, skompletowałem sobie model US w ...Biedronce. :)
ukłsłon2mini.jpeg
ukłsłon2mini.jpeg (629.28 KiB) Przejrzano 4851 razy
A potem na trawkę. Miałem sklejony model Focus z kamerką na pokładzie (mniejsze pułapy). Startowałem 2 razy. Rakieta leciała na jakieś 30m i opadała w odległości 1m i ok 5m od wyrzutni. Bezpiecznie, ale frajda była i tak. Zobaczcie filmową kompilację ze startów przygotowaną przeze mnie na PTRowskim koncie You Tube.
Było radośnie, ciekawie, fajowe dzieciaki. Ułożone, ciekawe, żywe...
WP_20170629_11_17_55_Promini.jpeg
WP_20170629_11_17_55_Promini.jpeg (433.05 KiB) Przejrzano 4849 razy
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rakietowe przedszkole

Post autor: robercik »

Ale Petarda 8) Widać że masz super posłuch u dzieciaków. Jeszcze branżę zmienisz :)

pzdr
ODPOWIEDZ