LRE 2017

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

LRE 2017

Post autor: rafciodz »

Ukazał się nowy plan współpracy 2017

Terminy PTR to
Drawsko Pomorskie
11-12.02.2017 LRE
22-23.04.2017 LRE
14-15.10.2017 LRE
Toruń
01.04.2017 (08.04.2017zap) LRE wspólnie z Politechniką Warszawską
14.10.2017 (21.10.2017) Festiwal Meteor
Pozdrawiam
Rafał
Free Your Mind
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: LRE 2017

Post autor: jaskiniowiec »

Cieszy, ze wreszcie jakieś imprezy wspólne z PW, SKA. Mamy już AGH Space Systems, więc zaczyna być na zasadach współpracy. Niebo jest jedno!
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: LRE 2017

Post autor: Kacper »

Po wstępnych rozmowach z komendantem poligonu w Drawsku mamy zgodę na wiosenne LRE i informację, że w tym terminie poligon jest wolny :D . Ale uwaga, zmienia się data na tydzień później czyli 29-30 kwietnia.

Przesuwamy termin sami ze względu na ekipę z Holandii. Od jakiegoś czasu Adam prowadzi rozmowy z grupą holenderskich studentów DARE (Delft Aerospace Rocket Engineering). http://dare.tudelft.nl/ Chcą przyjechać do nas ze swoją rakietą napędzaną silnikiem na sorbitolkę. Rakieta to prawdziwe monstrum, ma około 90kg masy startowej i planowany pułap do 7km. Zapowiada się bardzo ciekawie. :D

Kto się wybiera i z czym na LRE?
Na stronie PTR zostały stworzone formularze zgłoszeniowe do wypełnienia i wysłania bezpośrednio przez stronę. http://www.rakiety.org.pl/lre/ Wystarczy je tam wypełnić a kierownik startów będzie miał je wydrukowane do podpisania na poligonie. Proszę nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: LRE 2017

Post autor: Adam »

Ekipa DARE z rakietą, którą mają przywieść:
Aether_crew3.jpg
Aether_crew3.jpg (174.17 KiB) Przejrzano 13409 razy
Do poniedziałku mają się zdeklarować kto od nich przyjedzie.
Ja się wybieram z P4 (jeśli zdążę skończyć z jednej strony, a nie zdążę rozbić z drugiej...).
Mają być również Holendrzy - amatorzy (Leo i ekipa) i Austriacy (Denis i ekipa). Oprócz tego goście z Danii - nie wiem ile osób ale max. trzy - ci bez rakiety. Vrbec nie przyjedzie jeśli termin zostanie 29-30.04. Tydzień wcześniej podobno by mógł.
No i RTP10 jest na dobrej drodze żeby też polecieć.
Kurde, mało Polaków :|
Pozdrawiam.
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: LRE 2017

Post autor: wrx »

Witam.
Ponieważ mało osób jedzie z Pl na LRE - więc pisze tutaj.
Jeżeli post w nie właściwym miejscu proszę dajcie znać na PW - założę osobny wątek.
Ale do rzeczy...
Czy ktoś z jadących, ma na pokładzie swojej rakiety, najlepiej naddźwiękowej ma trochę miejsca?
Chodzi konkretnie o jakiś ciepły kącik o wymiarach mniej więcej 5/5cm - chciałbym posłać w niebo elektronikę o wadze około 30g ( pisze około, ponieważ nie które podzespoły dopiero dom nie jadą :twisted: ).
Zapraszam na PW jeżeli ktoś może pomóc. :D
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: LRE 2017

Post autor: Kacper »

LRE ju za tydzień. Kto się wybiera?

Z Gdyni jedziemy sporą ekipą, RTP10 jest niemal gotowa do startu. Ja planuję trzeci start Magnitudo. Wiem że studenci z AGH szykują dwie rakiety. Będziemy mieć też kilka zespołów z zagranicy.

Jeśli ktoś się wybiera to proszę wypełnić zgłoszenia na stronie PTR.

Jeszcze nie wiemy czy loty będą na Bucierzy czy Mielnie więc ciężko rezerwować noclegi, niemniej jednak będziemy próbować znaleźć zakwaterowanie w miarę możliwości w jednym miejscu.
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: LRE 2017

Post autor: robercik »

Cześć
Potwierdzam gotowość rakiety RTP-10. Tak wygląda po złożeniu:
Obrazek

A tak wygląda symulacje lotu:
Obrazek

Dodatkowo zabieramy automatyczną staję śledzącą do namierzania rakiety.
Będzie się działo!

pzdr
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: LRE 2017

Post autor: rafciodz »

Hej.
Jestem po rozmowach z Dowództwem Poligonu - odbyłem instruktaż ( info miałem napisać w piątek ale forum padło)
Oto podstawowe informacje - starty są na Mielnie.
Przestrzeń będzie zamknięta do 15km w sobotę i niedzielę od godziny 9.00 - 19.00.
Mamy pozwolenie na starty, oraz na wstęp na teren poligonu wraz z gośćmi zza granicy.
Szczegółową listę dostarczoną przez wojsko ( gości zagranicznych ) mam przy sobie i będę miał na startach.
Naturalnie wybieram się na LRE.
Pozdrawiam
Rafał
Free Your Mind
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: LRE 2017

Post autor: Kacper »

Super Rafał, dzięki za informacje.
W takim razie proponuję rezerwować noclegi tam gdzie byliśmy ostatnio w Reczu (kolejowa 44) http://www.noclegirecz.pl/kontakt.php
Dzwoniłem, mają miejsce na co najmniej 10osób
pokoje dwuosobowe z łazienką
50zł/osoba jeśli w pokoju są 2 osoby
60zł/osoba jeśli w pokoju jest jedna osoba

Proszę o info tutaj kto by chciał się dopisać do listy, jutro do 14 mam zadzwonić i podać dokładną ilość osób.

ps, czy rezerwacja przestrzeni powietrznej do godziny np 21 była by dużym problemem? Czy ktoś musi nas pilnować do samego końca i z tego to wynika czy nie ma jakiś przeciwwskazań? Magnitudo nie może się doczekać lotu nocnego :wink: .
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: LRE 2017

Post autor: rafciodz »

Co do godzin okna - Jaskiniowiec może wiedzieć więcej jak to było załatwiane - ale raczej trudno będzie. Nie wiem jak z lotem na niższy pułap czy w ogóle trzeba pytać - jaka tam jest strefa powietrzna.

Ja się piszę na nocleg, miej mnie na uwadze :) przyjadę prawdopodobnie z Andrzejem więc dla nas 2 osobowy a czy on będzie na noc nie wiem (jeszcze) :).
Free Your Mind
ODPOWIEDZ