Festiwal Meteora 2016

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Festiwal Meteora 2016

Post autor: jaskiniowiec »

Festiwal Meteora w tym roku powinien się odbyć na terenie poligonu wojskowego w Toruniu, ale w terminie 1-2 październik. Tak wynika z ustaleń z CSAiU.
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Festiwal Meteora 2016

Post autor: rafciodz »

W sumie to dobra wiadomość. Jeżeli starczy mi sił i środków to uda mi się pogodzić ERC i FM :).
Co prawda dni krótkie, zimne. Integracja ogniskowa utrudniona :)
Czy ten termin można już oficjalnie podawać?
Pozdrawiam
Rafał
Free Your Mind
Awatar użytkownika
przemo
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 218
Rejestracja: piątek, 25 sty 2013, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Festiwal Meteora 2016

Post autor: przemo »

Andrzeju, na ile pewna jest ta informacja? Bo to słowo "powinien" trochę myli.
Pytam bo na 10/11 wzięty urlop należałoby odwołać, a z kolei 1-go (CHOLERA!) jadę na wesele :evil:
pozdr
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Festiwal Meteora 2016

Post autor: jaskiniowiec »

Sytuacja ma się tak: wojsko ćwiczy, poligony we wrześniu niedostępne dla cywili. Najbliższy dostępny dla Nas termin, to podany przeze mnie 1-2 październik. Jako, że to informacja z działu planowania, należy uznać ją za wiarygodną. Do tego nie ma przeciwwskazań, by impreza się odbyła, wiec powinna dojść do skutku. Piszę "prawdopodobnie, powinna", gdyż z wojskiem niestety do końca nic nie wiadomo. Jesteśmy tam tylko gośćmi. Może im wyskoczyć coś niespodziewanego. Termin zapasowy dla imprezy to 22-23 październik. Tyle wiem na chwilę obecną.
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Festiwal Meteora 2016

Post autor: Kacper »

Niestety jak to już bywa z poligonem nic nie jest pewne na 100%. Jeśli wypadną w między czasie jakieś ćwiczenia to nie przejmują się, że jesteśmy wpisani na dany termin do planu współpracy. Wychodzi na to, że wejście na poligon mamy tylko wtedy kiedy i tak byłby wolny. Puki co jest informacja że, 1-2 października jest wolny więc trzeba trzymać kciuki żeby nie wyskoczyła jakaś nieprzewidziana akcja wojskowym. No i trzeba pamiętać, że ponad wszystkim jest jeszcze Wilgotność Ściółki i gdyby nie padało to nadleśnictwo zabrania działań na poligonie.

W sytuacji awaryjnej w tym samym terminie 1-2 października, możemy jeszcze zorganizować FM w innym miejscu np w którymś z zaprzyjaźnionych lotnisk aeroklubowych. Dlatego śmiało można rezerwować urlopy na ten termin (jedynie bardzo zła pogoda mogła by przeszkodzić).
Awatar użytkownika
ELZA
*
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Re: Festiwal Meteora 2016

Post autor: ELZA »

jaskiniowiec pisze:Festiwal Meteora w tym roku powinien się odbyć na terenie poligonu wojskowego w Toruniu, ale w terminie 1-2 październik. Tak wynika z ustaleń z CSAiU.
Witam po latach :) jakie są warunki uczestnictwa, bo latorośl wraz ze szkolnym przyjacielem budują model i chcieliby go gdzieś puścić na legalu ;)

Pozdrawiam
Elka
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Festiwal Meteora 2016

Post autor: Kacper »

Na FM jest wstęp wolny, nie trzeba się rejestrować itp. Jedynie dla osób niezrzeszonych w PTR jest opłata startowa 20zł jeśli chcą puszczać rakiety, dla widzów jest bezpłatnie.
pajper
**
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 19:07

Re: Festiwal Meteora 2016

Post autor: pajper »

Dobry wieczór.
Z mojej, osobistej perspektywy, termin nawet lepszy, niż wrzesień b.r. :)
Ale nie wiem, oczywiście, jak to wygląda u innych.

Pamiętam, że był pomysł, żeby przy okazji FM, drugiego dnia, zrobić starty rakiet, bądź, co bądź, już eksperymentalnych.
Czy pomysł się utrzymał? Innymi słowy, czy wiadome, jaki będzie maksymalny pułap?
Zdaję sobie sprawę, że jeszcze pewnie niewiele wiadomo, pytam natomiast, gdyż podejrzewam, że nie tylko mnie ciekawi odpowiedź na to pytanie. :)
Pozdrawiam,
Dawid Pieper
PS. A pamiętacie jeszcze pomysł z jajkiem w rakiecie? :)
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Festiwal Meteora 2016

Post autor: jaskiniowiec »

Planowany pułap (rezerwacja) to 7km. W drugi dzień faktycznie zamierzamy zmienić lokalizację startu i startować z rakietami cięższego kalibru. :)
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Festiwal Meteora 2016

Post autor: jaskiniowiec »

Po ostatnich rozmowach z oficerem z CSAiU, - mamy zgodę.
tak wiec drodzy rakiecierze, widzimy sie 1-2 października na terenie poligonu wojskowego w Toruniu. Początek o 9 rano.

FESTIWAL METEORA 2016 - przyjeżdżajcie
ODPOWIEDZ