Festiwal Meteor 2015

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Festiwal Meteor 2015

Post autor: Adam »

Witam!
No i znowu nadszedł miły czas, kiedy mogę ogłosić FESTIWAL METEORA, w jego już piątej - jubileuszowej - odsłonie. Odbędzie się on znów na terenie poligonu wojskowego Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, nieco później niż dotychczas, bo w weekend 12-13. 09. 2015. Jesteśmy na ten rok wpisani do planu współpracy z organizacjami pozarządowymi i, miejmy nadzieję, nic nam już nie stanie na przeszkodzie w spokojnym polataniu.
Rezerwujcie zatem termin a teraz - do tokarek i wiertarek :!: :wink:
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Festiwal Meteor 2015

Post autor: rafciodz »

Cześć
Adam podaj jakieś orientacyjne wytyczne w których musimy się zmieścić planując i budując modele?
Free Your Mind
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Festiwal Meteor 2015

Post autor: Adam »

Cześć!
Pułap nie mniejszy niż 5km i masa nie mniejsza niż 25kg :mrgreen:
A poważnie to jeszcze nie wiemy. Wstępna rezerwacja była na pełen pułap Torunia czyli 7km. Pytanie, czy jest taka potrzeba. No właśnie, jeśli ktoś spodziewa się mieć maszynę do lotu wyższego niż powiedzmy 2km to proszę o informację w tym temacie. Nie ma co rezerwować przestrzeni jeśli nie będzie takiej potrzeby, ale jeśli jest taka potrzeba, to czemu by nie umożliwić startu? Po to między innymi powstał PTR, żeby dać członkom możliwość korzystania z poligonów.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Festiwal Meteor 2015

Post autor: verex »

Adam pisze:Cześć!
Pułap nie mniejszy niż 5km i masa nie mniejsza niż 25kg :mrgreen:

Challenge accepted :D Jeśli nasz projekt z cansatem wypali, to masz to jak w banku!

A poważnie, to jeśli jest możliwość lotu do 7 km, to warto spróbować. Ja na pewno będę celował w pułap ok. 4 km na FM, a czy wyżej to czas pokaże - wszak do FM jeszcze sporo czasu.
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
Piotrek
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 26 gru 2011, 15:28
Lokalizacja: Rzeszów, Chotyłów

Re: Festiwal Meteor 2015

Post autor: Piotrek »

Witam wszystkich!
W tym roku może wreszcie ja się pojawię na zlocie ;) Jadę już do Was od dwóch lat i do tej pory dojechać nie mogę.
Na szczęście na chwile obecną mam już kilka konstrukcji które nie przyniosą mi wstydu ;)
Być może postaram się nawet o licencje pierwszego stopnia jeśli dobrze pójdzie.

Co do pułapu to nie będę sie wypowiadał bo dla mnie spokojnie wystarczy 1km, natomiast mam pytanie co do pewnych problemów, które
zna prawie każdy z nas. Mam tutaj na myśli zawiśnięcie rakiety na wysokim drzewie. Czy byłaby opcja pomocy np ze strony straży przy ściągnięciu modelu?

Piotr.
Awatar użytkownika
rawsock
****
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Festiwal Meteor 2015

Post autor: rawsock »

Jeśli dobrze pamiętam, to na poprzednich FM strażacy aż się palili do pomocy w ściąganiu z drzew.
Sebastian
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Festiwal Meteor 2015

Post autor: rafciodz »

Uwaga!!!

Pomysł nie oryginalny - bo zespół z AGH udowodnił, że to możliwe ale może i my się sprawdzimy???

Lot z "Jajonautą" na pokładzie w trakcie FM 2015... co o tym myślicie - jest jeszcze trochę czasu żeby się przygotować.

Pomysł na jajko to świetna idea zabawy - pełna dowolność - w kapsule lub w korpusie modelu byleby surowe jajko wróciło całe - można je malować na jajonautę :wink:

Sądzę, że jesteśmy w stanie zorganizować paletę ochotników, a jak pomysł chwyci to może jakieś nagrody...

Kto za?

Rafał
Free Your Mind
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Festiwal Meteor 2015

Post autor: placydo »

Mam patent na wygrana. Potrzebny jest ocet i sól. Tada!

Pomysł całkiem fajny.
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Festiwal Meteor 2015

Post autor: rafciodz »

Haha a jak. Można tak, a można zrobić kapsułę i zanurzyć w niej jajko. Coś jak płód w brzuszku kobiety. Pełna dowolność wygrywają wszyscy z całym jajem ;)
Free Your Mind
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: Festiwal Meteor 2015

Post autor: wrx »

Zgłaszam się!
placydo pisze:Mam patent na wygrana. Potrzebny jest ocet i sól. Tada!
Odwapnienie skorupki spowoduję, że z jajka będzie gumowa piłka, hymm, może to zadziała...

Gdzieś czytałem, że da się "odwapnić" (?) skorupkę takiego jajka, może takie "pancerne" jajko miało by większe szansę?


Poza tym, czy koagulacja białka solą ta podobny efekt do gotowania, więc czy to się klei w zasadach?
Koagulacja białek może następować pod wpływem temperatury lub czynników chemicznych (np. wysokiego stężeniasoli, tzw.wysalanie).
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
ODPOWIEDZ