Festiwal METEOR 2014

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Festiwal METEOR 2014

Post autor: Adam »

Witam!
Miło mi poinformować, że pomimo trudności, Festiwal METEOR 2014 został dopisany do Planu Współpracy Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, więc jest już (choć na razie nieoficjalna) zgoda na przeprowadzenie FM 2014 na poligonie Toruniu. Termin: 30-31 sierpień lub 6-7 wrzesień. Będziemy mieli zapewnioną opiekę straży pożarnej, dostęp do pomieszczenie z zasilaniem 230V, możliwość zorganizowania ogniska oraz zarezerwowaną przestrzeń powietrzną do wysokości 2000 metrów. Czekamy jeszcze aż przyjdą oficjalne papiery.
Latamy Panowie :!: :grin:
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: verex »

2 kilosy? To o locie Stregą mogę zapomnieć. Już się nastawiałem, że będzie tak fajnie jak w zeszłym roku :D.

Super że udało się załatwić poligon, nie mogę się doczekać! Czy możliwość rozpalenia ogniska jest równoznaczna z możliwością nocowania na poligonie?

Pzdr
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
przemo
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 218
Rejestracja: piątek, 25 sty 2013, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: przemo »

Świetna wiadomość.
Myślę, że powinniśmy się cieszyć, że w ogóle wpisali nas do grafika bo póki co (nie wiem czy jeszcze) to hamerykańce puszczają tam swoje "modele" z hałbic. Więc w obecnych czasach różnie to mogło być.
@Verex, co do pułapu czytam to w ten sposób, że coś musieli wpisać. Należy mieć nadzieję, że bliżej terminu uda się to zmodyfikować. :wink:
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: KSard »

Jak dla mnie, to 2 km zupełnie wystarczy. Rakiety Dużej Mocy (RDM) nie potrzebują większego pułapu.

Postanowieniem Zarządu PTR Festiwal Meteor 2014, to typowa impreza modelarska bez lotów eksperymentalnych.
Te powinny odbywać się jedynie w Drawsku.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: Adam »

Witam!
przemo pisze:Należy mieć nadzieję, że bliżej terminu uda się to zmodyfikować. :wink:
Niestety nic z tego. Nie przeskoczymy w Toruniu dozwolonego pułapu :neutral:
Ponieważ jednak jest kilka rakiet "głodnych" większych pułapów, może warto poszukać innych możliwości.
U wojskowych prawie na pewno nie ma szans, bo do większych pułapów trzeba rezerwować przestrzeń powietrzną, do tego trzeba zgody centrali w Warszawie a do tego trzeba wpisania do planu współpracy. Tego zaś nie mamy na ten rok i jest pozamiatane...
Jeśli zatem ktoś ma pomysł i możliwość załatwienia jakichś hektarów wolnych od zabudowań/dróg/lotnisk w pobliżu to prosiłbym o pomoc. W zasadzie mógłby być las - może łatwiej o większe połacie niż w przypadku pól/łąk a i o lądowanie na czyjejś głowie trudniej. Może da się dogadać z jakimś leśniczym czy lokalnymi rolnikami żeby puścić maszyny. Pomyślcie.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: verex »

Hej,

Adam, ciekawy pomysł. W takim razie oprócz AMW rozglądam się również za innymi terenami :wink:. Powinno być jeszcze łatwiej.
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Festiwal METEOR 2014 - wątek LRE

Post autor: verex »

Korzystając z pobytu w okolicznych terenach sprawdziłem możliwości startu dużych rakiet. Znalazłem jedno pole gdzie wstępnie moglibyśmy latać.
Plusy:
- duże tereny puste i zalesione
- wysokość przelotowa samolotów nad tymi terenami powyżej 10 km
- Po wszystkim możliwe ognisko
- dałoby radę załatwić zgodę na latanie :wink:.

Minusy:
- kilometr od miejsca startu jest mała wioska
- obok pola biegną linie energetyczne

Do innych "osad ludzkich" pomijając wspomnianą małą wieś, oraz najbliższych zbiorników wodnych jest około 3 km, więc wolny teren jest dość duży. Z załatwieniem zgody od PAŻP też raczej nie powinno być w tym miejscu problemu (tak sądzę) - przynajmniej do 8 km powinni dać zgodę.

Zaznaczyłem punkt na mapie, mowa tutaj o całym polu, a nie o punkcie :wink:. Współrzędne: 54°38'6.45"N 17°59'49.06"E

Link do mapy: https://goo.gl/maps/5IBom

O ile miejsce Zarządowi odpowiada, to proponuję termin wrześniowy 13/14 lub 20/21 .09.

Kwestia tego czy nie przeszkadza nam ta mała wioska. Jeśli jesteśmy chętni, to mogę uzgodnić szczegóły i zaklepać miejsce.

Oprócz tego będę się starał drążyć temat poligonu z AMW, wtedy wchodzi raczej termin październikowy.

Pzdr
Damian
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: robercik »

Cześć
Pustki jak należy, jednak lądowanie w lesie jest wielce prawdopodobne. Spróbuj proszę pogadać o lotach z Nadleśniczym. Taki ktoś będzie też znał dobrze wszystkich okolicznych chłopów. Możnaby ufundować nagrodę, za wylądowanie rakiety na czyimś polu, lub wziąć na klatę ścięcie drzewa...
Też szukamy terenu w okolicy Kartuz na Kaszubowni.

pzdr
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: Adam »

Witam!
Adam pisze: Miło mi poinformować, że pomimo trudności, Festiwal METEOR 2014 został dopisany do Planu Współpracy Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, więc jest już (choć na razie nieoficjalna) zgoda na przeprowadzenie FM 2014 na poligonie Toruniu (...)
Tego się nie spodziewałem.
Wczoraj na adres PTR przyszła oficjalna ODMOWA :sad:
Jednak gęba to gęba a papier jest papier.
Argument jest ten sam - brak wpisania w centralnym planie współpracy.
Po ostatnich doświadczeniach chyba nie ma już co kombinować u wojskowych w tym roku. Trzeba teraz poskładać papiery o współpracy gdzie się da (Warszawa, Drawsko, Toruń), żeby w przyszłym roku nie obudzić się z ręką w nocniku.
A na ten rok jedyna nadzieja na uratowanie Festiwalu to chyba lotniska aeroklubowe.
Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek kontakty prosiłbym o popytanie czy gdzieś byłaby możliwość zorganizowania takiej imprezy.
Na potrzeby lotniska pewnie trzeba by ograniczyć czas imprezy do jednego dnia i pułap do np. 500m ale to zawsze do dogadania - lepsze to niż nic. No i najlepsza byłaby centralna Polska.
Przepraszam i pozdrawiam...
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: rafciodz »

Aeroklub szczeciński odpada ( lokalizacja ) raz i dwa nie ma z kim gadać - rządzą skoczkowie i prywatne samoloty - nawet z modelami samolotów na uwięzi nie mogliśmy się wciśnąć.
Jest grupa w Pile - Space Camp coś tam coś tam ( na facebooku się udzielają ) - to tak naprawdę prywatna szkółka ale są otwarci na współpracę - byliśmy już zapraszani.... - Z tego co się orientuję to mają lotnisko do dyspozycji ( przynajmniej w jakiejś części na pewno ).
Do centrum kraju daleko ale zaczepienie jest.
Free Your Mind
ODPOWIEDZ