Stowarzyszenie?

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Copernicus
**
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Copernicus »

Witam,



moje szczere gratulacje !!



Chcę się przyłaczyć do Was, ale szukam osoby, która mnie rekomenduje :)



Maciej
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: PIOTR »

Zapraszam. 17 lipca będę pod Grunwaldem - może się spotkamy?
Copernicus
**
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Copernicus »

To na spokojnie :) Akurat w lipcu nie wybieram sie w te strony.
Kissiu
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kissiu »

Gratulacje!



Tyle czasu szukałem jakiegoś zrzeszenia na terenie wielkopolski, a tu proszę ogólnopolskie się pojawiło. Bardzo się ciesze, że w końcu PTR powstało, bo na pewno pozwoli to wyjść z podziemia już istniejącej rzeszy hobbystów, a i nowych "zapaleńców" niewątpliwie przyciągnie i rozwinie ten sport/hobby.



Trochę mnie tylko martwi ta rekomendacja bo nie znalazłem informacji jak zapracować sobie na taki zaszczyt :?
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Post autor: placydo »

Gratuluje!

Szkoda, że nie dotrzymałem Wam tempa.

Natomiast mam pytanie dotyczące tego podpunktu:

"Do napędu rakiet należy stosować silniki certyfikowane, rekomendowane przez PTR. Zabronione jest dokonywanie modyfikacji tychże silników oraz wykorzystywania ich do jakichkolwiek innych celów , niezgodnych z ich pierwotnym przeznaczeniem, określonym i zaleconym przez producenta. Silniki rakietowe należy przechowywać z dala od otwartego ognia, i innych źródeł ciepła w promieniu co najmniej 2,5 metrów od nich."

Jak Pomorzanie widzą to z perspektywy swoich zaawansowanych silników?
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Rekomendacja ma na celu przyjmowanie członków prezentujących sobą wystarczające zadbanie o względy bezpieczeństwa oraz wystarczającą wiedzę i zaangażowanie. W ten sposób chcemy uniknąć w szeregach stowarzyszenia osób, które swoją działalnością mogą nadszarpnąć dobre imię stowarzyszenia. Czyli - rurabomberom mówimy stanowcze nie!

Co do sposobu na rekomendację...z forum można wywnioskować już sporo, a dla osób chcących się zaangażować w stowarzyszenie, zawsze znajdzie się okazja do osobistego kontaktu.
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

Witam

Z rekomendacją nie będzie problemu - przecież się dobrze znamy :D

Puki co, jesteśmy jeszcze w fazie dopracowywania procedury naboru członków oraz dopracowywania legitymacji członkowskich i na dniach wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. A więc jesteś pierwszy w kolejce. :wink:
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

PTR jest legalną organizacją która z definicji zajmuje się budową napędu rakietowego, rakiet i ich niemilitarnym użytkowaniem.

Dzięki uprzejmości Pana Jana Szymanowskiego z Ministerstwa Gospodarki zdobyliśmy praktycznie wszystkie przepisy które dotyczą tematu. Wykonaliśmy wielką pracę żeby przez to przebrnąć i wniosek jest jeden:<span style="font-weight: bold"> Bez <span style="color: orange">koncesji</span> wytwarzanie stałego paliwa rakietowego jest nielegalne</span>.

W lipcu tego roku nowelizacja do <span style="font-style: italic">ustawy o materiałach wybuchowych do użytku cywilnego</span> obejmie materiały pirotechniczne także te stosowane w modelarstwie. Istniejąca obecnie luka prawna zniknie. Niestety, jeśli ktoś będzie stapiać karmelek będzie robił to nielegalnie.

Niezależnie od tego jak dużą sympatią jesteśmy darzeni w różnych środowiskach, prawo jest prawem.

Dlatego PTR musi posiadać koncesję jeśli chce wytwarzać stałe paliwo rakietowe.

Proces został zapoczątkowany, zdobyciem koncesji zajmuję się osobiście.

Mam nadzieję że jako PTR będziemy w stanie wykonywać paliwo na własne potrzeby jeszcze w tym roku.



pzdr
Paweł
******
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Paweł »

I co komu taka luka przeszkadzała... Rozumiem że tą koncesją zostaną objęte konkretne osoby i konkretna pracownia?
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Dokładnie tak konkretne osoby i konkretna pracownia.

Co do luki prawnej - Polska musi dostosować do UE swoje ustawodawstwo w dziedzinie bezpieczeństwa, w związku z EURO 2012.



pzdr
ODPOWIEDZ