Odszedł człowiek - legenda

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odszedł człowiek - legenda

Post autor: jaskiniowiec »

Dotarła do mnie dzisiaj wiadomość o tym, że w dniu wczorajszym odszedł na zawsze Profesor dr hab. Jacek Walczewski. Był pionierem rakieciarstwa, autorem polskiego programu rakiet metereologicznych, człowiekiem wierzącym, poetą. Był też Naszym Członkiem Honorowym.
mauzer
****
Posty: 160
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Re: Odszedł człowiek - legenda

Post autor: mauzer »

Niestety to smutna prawda. Rozmawiałem dziś (27.06) z żoną profesora Walczewskiego, która potwierdziła tę informację. Pogrzeb odbędzie się w przyszłym tygodniu, za kilka dni będą znane szczegóły w jaki dzień i w którym kościele.
Jan W
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 28 cze 2013, 19:50

Re: Odszedł człowiek - legenda

Post autor: Jan W »

Witam,
z przykrością potwierdzam zamieszczone tu informacje o śmierci mojego ojca Jacka Walczewskiego.
Informuje przy tym, ze pogrzeb odbedzie sie 3 lipca tj w srode o godzinie 12.20 na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Przy tej bardzo smutnej dla nas (jako rakietowej rodziny) okazji chciałem podziekować wszystkim forumowiczom i pasjonatom astronautyki i modelarstwa za Waszą prace i pasje która zawsze była ogromna radością dla mojego ojca.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
i dziekuje
Jan Walczewski
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Odszedł człowiek - legenda

Post autor: jaskiniowiec »

Dzisiaj obyła się uroczystość pogrzebowa i odprowadzenie Pana Profesora na miejsce wiecznego spoczynku. Msza celebrowana przez emerytowanego arcybiskupa krakowskiego - kardynała Macharskiego zgromadziła dużą ilość osób. PTR był reprezentowany przez Ksarda, mnie (czyli jaskiniowca) oraz Naszego prezesa, Adama.
Panie profesorze, bywaj! Do zobaczenia kiedyś...
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Odszedł człowiek - legenda

Post autor: KSard »

... szczególnie zapadły mi w pamięć i wzruszyły słowa wiersza o przemijaniu autorstwa Pana Profesora a wypowiedziane nad trumną przez syna Jacka Walczewskiego. Przyznam się, że nie wiedziałem, iż twórca rakiet tak pięknie potrafił pisać. To było piękne pożegnanie.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
gregores
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 164
Rejestracja: czwartek, 28 mar 2013, 18:03
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów

Re: Odszedł człowiek - legenda

Post autor: gregores »

W dniu refleksji i zadumy przypomnijmy, szczególnie młodemu pokoleniu, że kilka miesięcy temu z tego ziemskiego życia, odszedł Profesor dr hab. Jacek Walczewski, człowiek legenda polskiego programu rakiet meteorologicznych, poeta. Dzisiejszy dzień jest chwilą, w której możemy z nostalgią przypomnieć sobie i zagłębić się w historyczne dokonania Profesora i jego zespołu. Poniżej zamieszczam link do strony PTR, na której odnajdziemy piękne, archiwalne materiały, filmy, fotografie, wywiady…
http://rakiety.org.pl/index.php?option= ... &Itemid=90
"Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz - będziesz między gwiazdami"
ODPOWIEDZ