Propozycja współpracy - jesteśmy zauważani !

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Propozycja współpracy - jesteśmy zauważani !

Post autor: KSard »

Oto ciekawy list skierowany do naszego Towarzystwa:
Szanowni Członkowie Polskiego Towarzystwa Rakietowego,

choć wysyłam maila na adres bardzo ogólny (biuro@rakiety.org.pl), mam nadzieję, że moje słowa dotrą do wszystkich Członków PTR. Jestem pracownikiem Centrum Badań Kosmicznych PAN, zajmującym się satelitarnymi obserwacjami Ziemi (teledetekcja satelitarną). Nauka jest moją wielką pasją, ale nie jedyną. Po pracy oddaje się drugiej - publicystyce popularnonaukowej. Jeszcze w liceum współredagowałem czasopismo Astronautyka (wydawane przez Polskie Towarzystwo Astronautyczne), a po jego zawieszeniu jako student założyłem i przez kilka lat prowadziłem magazyn astronautyczny AstroNautilus (http://www.astronautilus.pl). Proza życia codziennego zmusiła mnie na pewien czas wstrzymać wydawanie czasopisma, ale ów pewien czas właśnie dobiegł końca. W lipcu tego roku ukaże się nowy numer magazynu, z nieco ambitniejszymi planami, niż tylko studencki eksperyment.

AstroNautilus nieustannie stawia sobie za cel wypełnić pustkę w polskich
mediach: być najlepszym periodykiem poświęconym w całości badaniom kosmicznym - astronautyce. Pisząc o badaniach kosmicznych w sposób przystępny AstroNautilus ma przede wszystkim budzić pasję poznawania kosmosu, który nie jest odległym i nieosiągalnym, lecz dostępnym na wyciagnięcie ręki - także tu w Polsce, na polskich uczelniach, w polskich jednostkach naukowych oraz w grupach miłośników badań kosmiczncyh. AstroNautilus jest też wyjątkową okazją by poświęcić astronautyce i badaniom kosmicznym znacznie więcej uwagi, niż zwykło się to czynić w kilkunastosekundowych "wejściach" w wiadomościach telewizyjnych, czy czasem nazbyt kolokwialnych i pobieżnych notkach prasowych. Choć Polska brała udział w dziesiątkach misji kosmicznych, obecnie nie ukazuje się w naszym kraju ani jedno czasopismo poświęcone astronautyce. AstroNautilus to zmieni.

Powyższe słowa kieruję do PTR wraz z zaproszeniem na łamy czasopisma.
AstroNautilus jest otwarty na każdy rodzaj współpracy - pojedyncze teksty, jak również teksty ukazujące się regularnie, w każdym numerze (np. stały dział tematyczny). Stały dział w przypadku PTR byłby bardzo mile widziany, pozwoliłby na bieżąco relacjonować aktywność PTR i zarażać rakietową pasją nowe osoby. Jednocześnie Członkowie PTR mogliby prowadzić inny stały dział, poświęcony technice rakietowe w ogóle.
Zarówno AstroNautilus jak i PTR mają co najmniej jeden wspólny cel - przybliżyć kosmos zarówno tym, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w badaniach kosmicznych, jak i wszystkim którzy gorąco kibicują tej "największej przygodzie ludzkości". Myślę, że połączenie naszych pasji byłoby bardzo korzystne dla obydwu stron.

Uprzejmie proszę o przekazanie moich słów do wszystkich Członków i sympatyków PTR. Jeśli moja propozycja znalazłaby akceptację PTR, bardzo proszę o kontakt (akotarba@cbk.waw.pl). Proszę korzystać z tego maila także w przypadku ewentualnych pytań - z przyjemnością udzielę wszelkich wyjaśnień.

Z pozdrowieniami,
Andrzej Kotarba
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
ODPOWIEDZ