Paliwa żywiczne

Skład wykonanie itp...
Aramis
***
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: Aramis »

Witam

Właśnie mam zamiar zrobić rurki z papieru klejonego na wikolu. A grubość ścianki ma być coś koło 0.5mm potem jeszcze pomalowane farbą. A dlatego ma być ta rurka z papieru żeby się paliwo nie przykleiło do formy podczas prasowania i można go było łatwo wyciągnąć. Chociaż formę mam rozkładaną.
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Taki inhibitor powinien wystarczyć.

Mogę tylko dodać że warto wykonać podtoczenie na denku formy w ten sposób aby Twoja rurka wsunęła się w denko na głębokość równą promieniowi kanału. W gotowym bloku rurka będzie wystawała nad czoło bloku . Dla lekkich bloków małej średnicy wystające rurki inhibitora spełnią zadanie przekładek, dla ciężkich bloków przekładki lepiej zastosować, łatwo je wtedy wkleić w wystające rurki inhibitora.



pzdr
Aramis
***
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: Aramis »

Witam

Mam pytanie co do składu paliwa ŻPP test39 http://www.rakiety.pomorze.pl/ ,jest tam skrót (Su) i jeżeli się dobrze domyślam to jest to Sugar czyli cukier. Dobrze myślę czy jest to może coś innego. Byłbym zapomniał się zapytać jaki jest skład karmelka magnezowego i czy jest tak samo topiony jak zwykły karmelek? :)





Pozdr
Awatar użytkownika
andżej
Supersonic PROFI
Posty: 444
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: andżej »

Witam



Dokładnie to cukier puder.



Pozdr
zsamot1996
*
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Re: Paliwa żywiczne

Post autor: zsamot1996 »

Mam pytanie co do paliwa ŻPP w teście 39. W jakim rozdrobnieniu był użyty tam magnez?
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Paliwa żywiczne

Post autor: robercik »

Cześć
Używany był magnez o rozdrobnieniu 100 mikrometrów.

pzdr
Sw21
***
Posty: 126
Rejestracja: piątek, 6 gru 2013, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Paliwa żywiczne

Post autor: Sw21 »

Cześć! Ostatnio wykonałem pierwszy blok paliwa żywicznego ZPP,w składzie 61 KN 15Mg 11Su 1Fe2O3 12 Epidian+TFF(sprawdzony skład),ale wg mnie zamało lepiszcza.

Mam kilka pytań do osób obeznanych w temacie:

:arrow: Jak wyciągać formę do kanału(trzeba czymś nasmarować?) z bloku.Musiałem zniszczyć blok żeby ją wyciągnąć,reszta wyszła gładko.

:arrow: Czy utwardzacz TFF jest dobry?

:arrow: Czy prasowanie ściskiem stolarskim nadaje się(na razie niemam prasy hydraulicznej)?
Tak w ogóle to blok wyszedł ok jedyne niedociągnięcia to przeterminowany epidian(blok nie był do końca twardy),oraz za krótki na szerokość inhibitor.Mam dokładna wagę(0,01g),więc nic nie jest na oko.Magnez 100uq.

Z góry dziękuje za odpowiedź!
Pozdrawiam!Aleksander
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Paliwa żywiczne

Post autor: Kacper »

TFF to kiepski utwardzacz do paliw, jest bardzo gęsty i szybko wiąże. 12% to za mało w tym przypadku. Jeśli nie możesz skorzystać z prasy hydraulicznej to lepiej jest zwiększyć ilość lepiszcza co ułatwi zaprasowanie przy małym nacisku i ustabilizuje paliwo.
Epidian raczej nie jest przeterminowany tylko utwardzacz. Pamiętam, że na modelarni kiedyś używaliśmy epidianu który miał około 40lat i ze świeżym utwardzaczem wiązał normalnie.
Co do trzpienia to albo wyciągasz od razu po prasowaniu zanim żywica zwiąże lub jeśli chcesz zostawić pod naciskiem do związania nasmaruj gęstym rozdzielaczem.
Sw21
***
Posty: 126
Rejestracja: piątek, 6 gru 2013, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Paliwa żywiczne

Post autor: Sw21 »

Cześć!
Dam 18 części lepiszcza,użyje utwardzacza Z1 oraz(jeżeli dobrze zrozumiałem co to znaczy gęsty rozdzielacz),nasmaruje formę kanału wazeliną.
Pozdrawiam!Aleksander
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Paliwa żywiczne

Post autor: rafciodz »

a prasa to lewarek 5 ton ( samochodowy ) :)
Free Your Mind
ODPOWIEDZ