KNO3 + cukier + spirytus czy karmelek

Skład wykonanie itp...
Pulsar
*
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 11 paź 2019, 22:01

KNO3 + cukier + spirytus czy karmelek

Post autor: Pulsar »

Witam,
znalazłem ostatnio gdzieś w Internecie, że zmieszanie KNO3, cukru i spirytusu daję dużą moc. Czy jest sens bawić się w coś takiego czy jednak karmelek zawsze wygrywa?
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: KNO3 + cukier + spirytus czy karmelek

Post autor: Kacper »

Pewnie chodzi o paliwo ubijane po zwilżeniu spirytusem. Żeby paliwo się paliło spirytus musi wcześniej wyparować. Swoją przygodę z rakietami zaczynałem właśnie od takiego paliwa zanim odkryłem istnienie karmelki. Jest bardzo proste i bezpieczne w wykonaniu. Zamiast spirytusu używałem zwykłego denaturatu. Ach ten zapach dzieciństwa :mrgreen: Jedna ze względu na to, że są to sypkie składniki i po odparowaniu rozpuszczalnika zostaje porowata struktura to takie paliwo ma niezwykle wysoki wykładnik n a do tego bardzo niską wytrzymałość mechaniczną. Przez to nadaje się tylko do bardzo małych silników o niskim ciśnieniu pracy. Przy większych silnikach (powyżej 50g paliwa) bardzo ciężko było się wstrzelić w taki zacisk, przy którym silnik był w stanie się oderwać od ziemi a jeszcze nie wybuchał.

Podsumowując jest to paliwo o bardzo niskich osiągach mimo takiego samego składu chemicznego jak karmelka. Nadaje się tylko do malutkich silników.
ODPOWIEDZ