Moje pierwsze silniki

Czyli serca naszych niebolotów !
YETI ENGINE
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 24 gru 2020, 21:42

Moje pierwsze silniki

Post autor: YETI ENGINE »

Witam wszystkich na forum,
od 3 miesięcy robię silniki. Zanim znalazłem forum próbowałem robić dysze z modeliny, a paliwo z główek zapałek. Potem zakupiłem saletrę i zrobiłem swój pierwszy pełno prawny silnik. Oczywiście wyszła mi świeca dymna, która paliła się 30 sekund, a następnie spaliła rurkę. Drugi silnik był już małym sukcesem, zmierzyłem 200 gramów ciągu na wadze, ale znów rurka się stopiła. Pojechałem do castoramy i kupiłem rurę o grubości 2 mm. Wiem, że nadal dość cienka, ale już coś mi zaczęło wychodzić. Miałem problemy z montażem zatyczki, a gdy już się udawało, to puchła rura. Potem zaczęły się wybuchy. Wybuchły mi 4 silniki, niektóre były umieszczone w rakietach, więc straciłem jedną kamerkę. Myślałem, że to przez szczeliny powietrza, ale był za duży zacisk. Teraz opowiem o moich dwóch ostatnich silnikach. Otóż:
-dysze z cementu cx5 średnica 6 mm ze stożkiem wejściowym około 40 stopni
-30 gramów paliwa saletra 66% cukier 33% ale w formie ubitego proszku
-wszystko zamocowane śrubami( załączę zdjęcia montażu)
- zacisk 170
- niestety narazie bez inhibitacji
- kanał w paliwie 4 mm
Pierwszy silnik palił się dosć długo, ale ciąg maksymalny na wadze i tak 988 gramów
Drugiego silnika nie testowałem na hamownii, ale palił się 3 sekundy

Według mnie mam bardzo ładny zapłon, 10 metrów kabla, a na końcu drut oporowy i to wszytsko, a i tak wszytsko się ladnie zapala. Oczywiście zapalam na końcu kanału. Mam plan, żeby narazie nauczyć się na sypkim paliwie, potem grubsza rura i większy zacisk, a potem karmelek, metalowa dysza i korpus silnika i coraz większy zaciski. Mam 14 lat, więc myśle, że robie dość dobre silniki, pomimo małej wiedzy.

https://www.youtube.com/watch?v=pgQg9h9t3PE
Załączniki
To montaż
To montaż
image.jpg (977.14 KiB) Przejrzano 3616 razy
To montaż
To montaż
image.jpg (1.43 MiB) Przejrzano 3616 razy
Ostatnio zmieniony piątek, 25 gru 2020, 17:45 przez YETI ENGINE, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Konrad
***
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 2 lis 2020, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje pierwsze silniki

Post autor: Konrad »

Jak na twoje pierwsze silniki to całkiem spoko. Niestety nie mogę otworzyć filmiku (niewykluczone, że to problem po mojej stronie :) ) więc nie mogę za dużo powiedzieć ale z opisu wynika, że masz za małą średnice kanału w paliwie. Nie znam średnicy silnika ale powinna być ona większa od średnicy krytycznej dyszy (mówię o średnicy kanału).
YETI ENGINE
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 24 gru 2020, 21:42

Re: Moje pierwsze silniki

Post autor: YETI ENGINE »

Niestety linków jeszcze nie umiem dodawać, ale można wpisać w YouTube „YETI ENGINE STATIC TEST” i powinno wyskoczyć. A czy średnica kanału może być równa średnicy dyszy?
Awatar użytkownika
Konrad
***
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 2 lis 2020, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje pierwsze silniki

Post autor: Konrad »

Z tego co wiem nie jest to zabronione ale lepiej żeby kanał był większy niż średnica krytyczna dyszy.
YETI ENGINE
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 24 gru 2020, 21:42

Re: Moje pierwsze silniki

Post autor: YETI ENGINE »

Dobra, dziękuje:)
ODPOWIEDZ