Mikrohybryda MH16 produkcji Aerolife

Czyli serca naszych niebolotów !
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mikrohybryda MH16 produkcji Aerolife

Post autor: Kacper »

Zawiesiłem sprzedaż silników MH16. :cry: Niestety obecnie nie ma możliwości zakupu nabojów 16g do tych silników. W Anglii z której importowaliśmy ostatnio te naboje zdelegalizowali podtlenek azotu (jest traktowany jako narkotyk i grozi za jego posiadanie 2 lata więzienia). W innych krajach ten standard nie jest w ogóle stosowany, zostały tylko naboje 8g. Długo drążyliśmy temat u producentów i nie udało się wypracować żadnego osiągalnego rozwiązania. Minimalna partia produkcyjna, którą trzeba zamówić u jednego producenta to 3000 szt po około 10-12zł/szt. U drugiego producenta można naboje zamówić znacznie taniej bo po około 2zł/szt ale minimalne zamówienie to kontener czyli 560 000 szt. Obie oferty są totalnie po za naszym zasięgiem. Biorąc pod uwagę obecne zapotrzebowanie i ograniczony termin przydatności tych nabojów to nawet z tych 3000 szt. większość nigdy się nie sprzeda i musiałaby być wliczona w koszty więc cena końcowa wyszła by zaporowa. Nie wiem czy sytuacja się kiedyś poprawi. Może macie jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
nowyrakieciarz
*
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2023, 23:41

Re: Mikrohybryda MH16 produkcji Aerolife

Post autor: nowyrakieciarz »

Kacper pisze: piątek, 15 mar 2024, 15:59 Zawiesiłem sprzedaż silników MH16. :cry: Niestety obecnie nie ma możliwości zakupu nabojów 16g do tych silników. W Anglii z której importowaliśmy ostatnio te naboje zdelegalizowali podtlenek azotu (jest traktowany jako narkotyk i grozi za jego posiadanie 2 lata więzienia). W innych krajach ten standard nie jest w ogóle stosowany, zostały tylko naboje 8g. Długo drążyliśmy temat u producentów i nie udało się wypracować żadnego osiągalnego rozwiązania. Minimalna partia produkcyjna, którą trzeba zamówić u jednego producenta to 3000 szt po około 10-12zł/szt. U drugiego producenta można naboje zamówić znacznie taniej bo po około 2zł/szt ale minimalne zamówienie to kontener czyli 560 000 szt. Obie oferty są totalnie po za naszym zasięgiem. Biorąc pod uwagę obecne zapotrzebowanie i ograniczony termin przydatności tych nabojów to nawet z tych 3000 szt. większość nigdy się nie sprzeda i musiałaby być wliczona w koszty więc cena końcowa wyszła by zaporowa. Nie wiem czy sytuacja się kiedyś poprawi. Może macie jakieś pomysły?
Warto poszukać na chińskich stronach, Np https://www.made-in-china.com/ albo na Alibabie, ale zakładam, że już to pewnie zrobiłeś.
Na allegro widziałem też takie większe butle, po 500-700g do bitej śmietany z podtlenkiem właśnie, może do mniejszych hybryd miało by to zastosowanie, ale niestety nie do Mh-16. Jeszcze na ebayu są do znalezienia naboje 16g z moq 5 sztuk, ale są dość drogie.
"Wszechświat nie tylko jest dziwniejszy, niż myślimy, jest dziwniejszy niż my potrafimy myśleć'
- Werner Heisenberg
mateusz_f
*
Posty: 29
Rejestracja: wtorek, 1 paź 2019, 17:14

Re: Mikrohybryda MH16 produkcji Aerolife

Post autor: mateusz_f »

Najwyższa pora na makrohybrydę 666g :)

Te naboje są dostępne.

A pytaliście w firmach co nabijają CO2?

MF
ODPOWIEDZ