prosta waga szalkowa

Czyli to, czego potrzebujesz aby bezpiecznie i dobrze wykonywać podstawowe prace modelarskie
Gość

prosta waga szalkowa

Post autor: Gość »

potrzebujecie tejże wagi bo bez niej nie uzyskacie powtarzalności SR 'ów do jej konstrukcji potrzeba : (znaczy takiej jak ja mam )



podstawa jakaś deseczka o wymiarach ok 20cm na ok 15 cm( równa nie z sękami czy coś)

patyk o wysokości ok 25cm(też równy)

klej wikol

2 pojemniczki ( ja mam 2 nakrętki od słoików)

wiertarka i wiertełko

nitka dla amatorów ale preferuje żyłkę wędkarsko jest mocna

klej vicol lub jakiś do drewna

1 gwoździk

i jakaś listewka ja ramie (długość ok 30 cm)



Konstrukcja:



bierzemy naszą podstawę i patyk (o wys. 25cm) na jednym końcu patyka jakiś 1 cm od końca wbijamy gwoździa żeby się przebił i wystawał z jednej strony na drugim końcu smarujemy klejem i przyklejamy na środku podstawy patyk pionowo , wystającym gwoździkem do siebie .

Potem bierzemy sie za ramie więc odcinamy 6 równych kawałków żyłki , w pojemnikach wywiercamy 3 dziurki (równo ) (jak stateczniki w rakiecie w takich odstępach) i przywiązujemy żyłki (zapewne równo ich sie nie przywiąże wiec jak przywiążemy bierzemy wszystkie w rękę (z jednego pojemniczka) i obcinamy na równo przy najkrótszej( i tak z drugim ))i ja końcu rzyłek wiążemy supełka żeby sie nie rozwiążał tyko na środku listewki wywiercamy dziurkę i nasadzamy na gwoździk jeżeli wisi krzywo ( a na pewno tak jest )(nigdy obrazu perfekcyjnie nie wisi :wink: )na końcach ramienni zawieszamy nasze pojemniczki na żyłkach i przyklejamy w tym miejscu plastelinę żeby nie spadały i regulujemy dodając odejmując plastelinę ja końcach :roll: :wink:



pitaszne graficzke klawiaturną :



___________________ (listewka)

/ l /

/ l(patyk) /

/ l / (żyłki)

/ l /

l________l l l_______l (pojemnik)

l

================= (podstawa)[/img][/i]

<span style="color: red">Edit</span> Zocha
Gość

Post autor: Gość »

graficzke nie dziala trudno tu jest ryc poglądowy :



http://img20.imageshack.us/img20/1601/w5kf.jpg
ODPOWIEDZ