Rocket Tools

Czyli to, czego potrzebujesz aby bezpiecznie i dobrze wykonywać podstawowe prace modelarskie
Homik
***
Posty: 67
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Mama mówi że z kapusty
Kontakt:

Rocket Tools

Post autor: Homik »

Widziałem na forach ludziska wykonywali sobie bardzo fajne urządzonko do robienia silniczków. Chodzi mi o to co achtung miał na tutku do kijanki może ktoś wykona sobie coś podobnego i pochwali się nam :D
Bart
***
Posty: 63
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielcownia.

Post autor: Bart »

witam

bardzo przydatne urządzenie.

Obrazek



Wytoczył mi Achtung :smile:

Mozna zakupic u ketena tylko ze troszke za to chce

http://www.keten.org.pl/toolscnc.jpg

pozdrawiam
Gość

Post autor: Gość »

hmmm, parę groszy, projekt i troszkę cierpliwości. mam aktualnie do sprzedania matrycę do silniczków 100 komplecik piękny. wszystko oprócz podstawki nierdzewka.
Gość

Post autor: Gość »

najważniejsze, że jest proste i mało skomplikowane
Bart
***
Posty: 63
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielcownia.

Post autor: Bart »

Witam

Sprawiłem sobie ostatnio nowy sprzęcior. Wymiary to standartowy 1cal, czyli 25m.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Gość

Post autor: Gość »

Witam!

Chciałbym pochwalić się swoim sprzętem do odlewania ziarna :grin:.
Obrazek

Służy do odlewania ziaren typu bates o średnicach 20, 30, 40 i 50mm o kanałach 4, 6, 8 i 10mm. Jedymym problemem jest to, ze ziarno troche przykleja się do ścianek po zastygnięciu i trzeba suknąć pare razy młotkiem żeby wyszlo..
tygrys
**
Posty: 31
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Trondheim , Szczecin

Post autor: tygrys »

Narzędzia do formowania dyszy i zatyczki dla silników z rur PVC na paliwo kno3/cukier

Obrazek



Materiał jakiego używam na dysze to szybkoschnący cement montażowy CERESIT CX5 średnicę krytyczną ustala podkładka o grubości 3mm ze stali nierdzewnej . Dysza de Lavala kąty stożków wlotowy 90 i wylotowy 24 stopni



Wykonanie - jako formę ustalającą zewnętrzną średnicę używam przeciętej wzdłuż rurki pvc ściśniętej metalowymi opaskami w rurce umieszczam formę stożka wylotowego z prętem formującym średnicę krytyczną dyszy , zraszam spryskiwaczem i wsypuję odpowiednią ilość cx5 . Dociskam prostym stemplem następnie umieszczam stalową podkładkę , zasypuje cementem , zraszam i dociskam formą stożka wlotowego . Po kilku minutach wyjmuję formy a rurkę z dyszą umieszczam w misce z wodą na kilka godzin następnie rozginam lekko rurkę w miejscu przecięcia i wyciągam uformowaną dyszę którą suszę



Obrazek

Obrazek



Końcom zatyczki nadałem kształt wklęsły dla zmniejszenia ciężaru , lepszego wyważenia silnika i oszczędności materiału



Obrazek

Obrazek





Formy mojego projektu wykonał Kacper , jestem bardzo z nich zadowolony :) polecam
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Cześć

Bardzo fajnie, napisz jeszcze jaki nacisk stosujesz do formowania dyszy :?: (być może prasowany CX5 byłby miniej podatny na erozję)



W jaki sposób mocujesz potem dyszę i zatyczkę w korpusie silnika :?:



pzdr
tygrys
**
Posty: 31
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Trondheim , Szczecin

Post autor: tygrys »

Formy dociskam ręcznie z prasy zrezygnowałem erozja cx5 była podobna , właściwie erozji brak . Stalowa podkładka nie eroduje zazwyczaj trochę przedmucha cement za podkładką lekko ja odsłoni około 0,1 mm . Dyszę i zatyczkę przed wklejeniem nacinam w trzech lub czterech miejscach piłką do metalu , rurę gwintuję i wklejam na klej epoksydowy dwuskładnikowy szybkoschnący , końców rury nie zaginam na gorąco . Jeszcze się nie zawiodłem na tym połączeniu wytrzymuje teoretycznie do 5MPa .











Młynek do mielenia azotanów , plastikowy pojemnik z szerokim otworem i nakrętką , 4 dłuższe śruby do przykręcenia , podkładki w koszulce termokurczliwej na dystans , noże nierdzewne wycięte ze szpachelek . Kilka minut roboty i młynek który będzie służył latami , przemieli 0,5kg kno3 w ciągu 10min na pył



Obrazek

Obrazek

Obrazek











Formy do odlewania karmelka , jest to najprostsza i łatwa do wykonania forma . Paliwo głównie KNDX topię na kuchence-płycie indukcyjnej w 200°C po uzyskaniu odpowiedniej płynności schładzam do 160°C i napełniam formę przy pomocy lejka z PP , po każdej porcji ubijam łbem gwoździa aby równo się rozprowadziło i zagęściło . Skręcam formę , przepycham gwóźdź przez paliwo formując kanał następnie biorę kombinerki i obracam gwoździem by nie przykleił się do paliwa . Gdy paliwo przestygnie wyciągam gwóźdź , rozkręcam formę i rury z paliwem wkładam do foliowego worka w którym całość stygnie



Obrazek



Forma po złożeniu



Obrazek



Bloki paliwa KNDX 6szt , KNSU 2szt wymiary bez papieru średnica 19,5mm długość 8,5cm kanał 7,5mm , waga papieru 2g , gęstość paliwa 1,8g cm³



Obrazek



Papier który inhibituje i zarazem pełni rolę osłony termicznej wewnętrznych ścian komory spalania jest nawinięty luźno końce przyłapane taśmą klejącą żeby się nie rozwijał , więc przed cięciem bloków na krótsze segmenty trzeba całość owinąć dodatkowo taśmą . Forma mimo że prosta sprawdza się bardzo dobrze gwóźdź można pomalować , zastąpić śrubokrętem a najlepiej prętem z tworzywa . Drewno przynajmniej w miejscach formowania kanału powinno być nasączone olejem , karmelek będzie łatwiej usunąć .
Awatar użytkownika
malyro
PROFI
Posty: 154
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malyro »

Witam !

Kurna niezły z Ciebie "Tygrys" :D Ładnie kombinujesz prosto i skutecznie.Podoba mi się ten młynek -muszę sobie cuś takiego zryktować.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ