Strona 1 z 1

zaciskarka do rur alu

: wtorek, 10 lip 2007, 21:18
autor: Gość
Witam !

Pytanie kieruję głównie do kol. KSARDa. Ponieważ widzę że głównie używasz korpusów aluminiowych i zaciskasz końcówki. Mam pytanko odnośnie tej zaciskarki , czego używasz i do jakich rur się taka zaciskarka nadaje tzn. średnica min. - max. i gr. ścianki min. max. Ewentualnie jakbyś mógł rzucić link do takiego urządzenia :wink:





pozdrawiam

blawo

: wtorek, 10 lip 2007, 22:11
autor: Gość
Oczywiście,że chodzi o wykonywanie silników. Co do działu to się właśnie zastanawiałem gdzie umieścić temat , ale bardziej mi to pasowało pod technologią :wink: co się niezaprzeczalnie łączy ze sprzętem :wink:



pozdrawiam

: środa, 11 lip 2007, 12:00
autor: Gość
Silnik robia Mały z Ksardem :) dlatemu nazywa się MaKs. Tylko przypominam. Z tego co mi wiadomo to jest przerobiona maszynka do obcinania rur ale jak przerobiona (tzn co wstawione zamiast ostrza) to nie wiem :(

: niedziela, 25 lis 2007, 23:31
autor: malyro
Witam !

Obecnie wykorzystuje tylko zaciskarkę wykonaną własnoręcznie w/g mojego pomysłu.

Obrazek

Są wykorzystywane dwa wymienne kółka formujące.

Jeden do ociskania (prosty)drugi do zaginania krawędzi(pod kątem)

Pozdrawiam

Re: zaciskarka do rur alu

: wtorek, 14 cze 2011, 10:04
autor: Kacper
Zainspirowany efektami działanie tej zaciskarki zamontowałem w tokarce kawałek rurki 20x1 i zagniatałem za pomocą łożyska na osi. Efekt niespodziewanie dobry. Krawędź rurki można zagiąć do wewnątrz po kątem 90o, nie widać żadnych pęknięć a grubość materiału to 1,3mm więc będzie trzymać solidnie.
Niestety do takiego zagniatanie silników będzie potrzebna większa tokarka albo trochę zmodyfikowana zaciskarka.
W każdym razie rozwiązanie bardzo lekkie i mocne, wystarczy wkleić na silikonie krążek z blachy alu i mamy gotowe zamknięcie silnika.

Obrazek
Obrazek
Obrazek