Lotki do rakiety

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
Miki__PL
*
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 25 wrz 2021, 18:26
Lokalizacja: Żory

Lotki do rakiety

Post autor: Miki__PL »

Hej, mam problem, a mianowicie nie wiem z czego wykonać lotki do mojej rakiety, myślałem, czy z sklejki, lecz nie doszukałem się czy nie waży ona za dużo, a balsa, może była by i dobra, ale nie wiem gdzie kupić odpowiednią balsę,

Jestem otwarty na propozycje na zmianę wielkości, kształtu lotek (Rocket Simon ma fi54 waży 777g jest wysoki na 194cm i napędzam go 4 Klima D9-7)
to są lotki
to są lotki
lotki do Rocket Simon.png (57.89 KiB) Przejrzano 2427 razy
Awatar użytkownika
U.S. air force
****
Posty: 196
Rejestracja: czwartek, 23 sty 2020, 09:29
Lokalizacja: Lauterhagen

Re: Lotki do rakiety

Post autor: U.S. air force »

Tak z ciekawości, czy używałeś jakiegoś programu do zaprojektowania rakiety?
Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.-Albert
Einstein
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Lotki do rakiety

Post autor: Tofifi »

Dobrym Dobry i tanim. Materiałem jest sklejka z skrzynek po mandarynkach - jest lżejsza od sklejki brzozowej. Sklejone 2-3 warstwy żywicą będą sztywne i lekkie a jeśli je dodatkowo zalaminujezz tkanina szklana to już masz pancerne.

Ale tak jak kolega wyżej napisał - używałeś open rocket, żeby sprawdzić np warunek stateczności?
W open rocket z grubsza da się oszacować wagę elementów.
Miki__PL
*
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 25 wrz 2021, 18:26
Lokalizacja: Żory

Re: Lotki do rakiety

Post autor: Miki__PL »

U.S. air force pisze: niedziela, 28 lis 2021, 21:51 Tak z ciekawości, czy używałeś jakiegoś programu do zaprojektowania rakiety?
Tak, open rocket, ale te lotki projektowałem w design spark mechanical.
Miki__PL
*
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 25 wrz 2021, 18:26
Lokalizacja: Żory

Re: Lotki do rakiety

Post autor: Miki__PL »

Tofifi pisze: poniedziałek, 29 lis 2021, 19:02 Dobrym Dobry i tanim. Materiałem jest sklejka z skrzynek po mandarynkach - jest lżejsza od sklejki brzozowej. Sklejone 2-3 warstwy żywicą będą sztywne i lekkie a jeśli je dodatkowo zalaminujezz tkanina szklana to już masz pancerne.

Ale tak jak kolega wyżej napisał - używałeś open rocket, żeby sprawdzić np warunek stateczności?
W open rocket z grubsza da się oszacować wagę elementów.
Ok, skąd mogę kupić tę skrzynkę, aby nie kupować 12 skrzynek z mandarynkami, choć może moje rodzeństwo wyje je w 3 dni :wink:.

A co do żywicy sprawdzi się klej epoksydowy uniwersalny, ponieważ posiadam raki 25ml, a może sprawdzi się klej do drewna, bo klej epoksydowy jest drogi.
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Lotki do rakiety

Post autor: Tofifi »

Amerykanie mają powiedzenie które brzmi mniej więcej tak: Jeśli chcesz się napić piwa z znajomymi nie musisz od razu kupować browaru(fabryki). :D

Zajdz na rampę sklepu typu stokrotka / biedronka może nawet zwykły warzywniak. Często te Skrzynki stoją tam całymi stosami przygotowane do wyrzymucenia.

Ja kiedyś na rampie stokrotji osiedlowej znalazłem z 20 na raz więc było w czym wybierać.
ODPOWIEDZ