Rakieta ECHO

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
Awatar użytkownika
Konrad
***
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 2 lis 2020, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Rakieta ECHO

Post autor: Konrad »

Witam.
Rozpocząłem projektowanie mojej pierwszej tak dużej rakiety o przyjemnej nazwie "ECHO". Rakieta "ECHO" będzie napędzana silnikiem z tematu "Mój pierwszy silnik z metalu". Na samym początku przygody z rakietą "ECHO" napotkałem mały problem. W związku z tym mam małe pytanko. Czy mam się przejmować ostrzeżeniem w lewym dolnym rogu? Podejrzewam, że jest to spowodowane wystającą dyszą z tyłu.
ECHO.png
ECHO.png (16.83 KiB) Przejrzano 6483 razy
Za odpowiedź z góry dziękuje i pozdrawiam :D .
Awatar użytkownika
U.S. air force
****
Posty: 196
Rejestracja: czwartek, 23 sty 2020, 09:29
Lokalizacja: Lauterhagen

Re: Rakieta ECHO

Post autor: U.S. air force »

Niewiem czy to jest groźne, wydaje mi się że może tworzyć jakieś zawirowania powietrza, ale takie ostrzeżenia wyskakują dosyć żadko. Radzę go usunąć. Nie widziałem żeby ktoś z podobną dyszą do twojej wstawiał coś takiego w projekcie i później podczas lotu miał jakieś problemy przez to.

PS
Dodaj spadochron
Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.-Albert
Einstein
bipo12
*
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 01:17

Re: Rakieta ECHO

Post autor: bipo12 »

Możesz dodać zbieżną część tylną kadłuba (osłonka dyszy), która poprawi wypadkowy współczynnik oporu czołowego rakiety poprzez zmniejszenia oporu dennego.
Awatar użytkownika
U.S. air force
****
Posty: 196
Rejestracja: czwartek, 23 sty 2020, 09:29
Lokalizacja: Lauterhagen

Re: Rakieta ECHO

Post autor: U.S. air force »

Albo możesz wydłużyć gniazdo na silnik
Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.-Albert
Einstein
Awatar użytkownika
Konrad
***
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 2 lis 2020, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rakieta ECHO

Post autor: Konrad »

Myślę, że skłonie się ku propozycji bipo. Uważam, że im dalej dysza od końcówki korpusu tym lepiej. Z resztą to samo rozwiązanie zastosowałeś w swojej rakiecie "NEW HORIZONS v2.0".
Awatar użytkownika
U.S. air force
****
Posty: 196
Rejestracja: czwartek, 23 sty 2020, 09:29
Lokalizacja: Lauterhagen

Re: Rakieta ECHO

Post autor: U.S. air force »

Tylko pamiętaj przy dodawaniu talii zejściowej by stabilność była między 1 a 2 z silnikiem.
Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.-Albert
Einstein
Awatar użytkownika
Konrad
***
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 2 lis 2020, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rakieta ECHO

Post autor: Konrad »

Cześć.
Jest to tylko rysunek poglądowy ponieważ nie znam ostatecznej masy rakiety. Dlatego też mam do was kolejne pytanie: Jak dodać własny silnik do Open Rocketa? Natknąłem się kiedyś na post użytkownika "Daniel" w temacie "Mikrohybryda MH16 produkcji Aerolife" na drugiej stronie, ale po dołączeniu pliku nic się nie stało. Może coś źle zrozumiałem? Dlatego też proszę osobę która wie jak to się robi o odpowiedź na to pytanie. Myślę, że ten problem gryzie nie tylko mnie.
A tak swoją drogą wygląda teraz rakieta.
ECHO (1).png
ECHO (1).png (16.5 KiB) Przejrzano 6338 razy
Za odpowiedź z góry dziękuje i pozdrawiam :D .
Awatar użytkownika
U.S. air force
****
Posty: 196
Rejestracja: czwartek, 23 sty 2020, 09:29
Lokalizacja: Lauterhagen

Re: Rakieta ECHO

Post autor: U.S. air force »

Trzeba plik zapisać w formacie .eng w notatniku i wrzucić do folderu TrustCurves, próbowałem, ale mi też nie to nie wyszło dlatego dołączam do pytania.
Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.-Albert
Einstein
Awatar użytkownika
Konrad
***
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 2 lis 2020, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rakieta ECHO

Post autor: Konrad »

Właśnie dotarły do mnie zamówione rury kartonowe. Niestety producent nie podał grubości ścianki takiej rury. Okazało się, że mają mniej niż 2mm, ok. 1.8mm. Stąd też moje pytanie: Czy taka grubość wystarczy przy korpusie o średnicy 70mm i ponad metrze długości? Widziałem gdzieś na forum, jak ktoś taką rurę lakierował jakimś impregnatem który wsiąkał w karton i twardniał. Co to mogło być?
Życzę wszystkim wesołych świąt i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
U.S. air force
****
Posty: 196
Rejestracja: czwartek, 23 sty 2020, 09:29
Lokalizacja: Lauterhagen

Re: Rakieta ECHO

Post autor: U.S. air force »

1.8mm wystarczy. Ja mam rury z klimy 5cm zalaminowałem je tylko po to żeby lepiej wyglądały. 1.8mm grubości ścianki to jak na ponad metrową rakietę grube rury. W skrócie powinny wystarczyć, lecz nie znam prędkości jaką teoretycznie mogłaby osiągnąć twoja rakieta, więc dopóki nie znamy prędkości nie możemy jednoznacznie stwierdzić czy taja grubość wystarczy (choć powinna).
Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.-Albert
Einstein
ODPOWIEDZ