Angel 1

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
Erich
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 163
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Angel 1

Post autor: Erich »

Rakieta Angel 1 ma być rakietą której celem jest po prostu lot i powrót na spadochronie.
Rakieta Angel ma być możliwie szybko wykonana, i z tego względu jest prosta.
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 paź 2012, 15:12 przez Erich, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Angel 1 - kompletna prowizorka

Post autor: Tofifi »

A ile ma ważyć ta rakieta? Bo coś mi się wydaje, że ciężko będzie wyrobić się w wadze do 500gr.
No chyba że nie zastosujesz elektroniki.

PS. z jakiego miasta jesteś?
Erich
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 163
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Re: Angel 1 - kompletna prowizorka

Post autor: Erich »

Tak, nie zastosuję elektroniki. Zastosuję może w rakiecie Angel 2 ;)
Masa ma być możliwie najniższa, bo zastosuję standardowy silnik modelarski (nie ROS) - właśnie ze względu braku elektroniki. Korpus już prawie skończyłem (średnica wewnętrzna ok 2,5 cm). Zastanawiam się teraz nad rozmiarami spadochronu i stateczników. Czas pobuszować na forum :)
każda sugestia mile widziana.
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Angel 1 - kompletna prowizorka

Post autor: ArturroKRK »

:) Fajny projekcik :) Sam się zastanawiałem na budową takiego "maleństwa" w celu zabawy ze składaniem. A Co do Twojej rakiety Angel - to faktycznie napisz jaką masę zakładasz :) Bo wtedy dopiero można dobrać odpowiedni spadochron. Chociaż przy tak małym modelu nie wiem czy nie lepsze będą taśmy hamujące :)

Pozdrawiam
Erich
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 163
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Re: Angel 1 - kompletna prowizorka

Post autor: Erich »

A dziękuję :)
Masa do ok. 100 g. Trudno jednoznacznie stwierdzić, ile wyjdzie. Prawidłowo ładunek to tylko spadochron.
Długość rakiety 450-500 mm. Jak naszkicuję projekt to wrzucę :)
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Angel 1 - kompletna prowizorka

Post autor: Tofifi »

Hym a ja zastanawiam, czy w zasadzie potrzebny Ci spadochron.
Licząc dość pobieżnie, zakładając że masa rakiety to 150gram, masa pawia 50 gram silnik w górnych widełkach klasy B czyi 5N-s
ciąg załóżmy 5N i średnicy rakiett 2,5cm to wychodzi że taka rakieta poleci na 27M a więc biorąc pod uwagę lekką konstrukcję - np rura kartonowa, brak wartościowej elektroniki moim zdaniem nie ma sensu :mrgreen:
Nooo chyba że chodzi o tak zwany "bajer" :lol: :lol:
POczatkujacy
***
Posty: 91
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Re: Angel 1 - kompletna prowizorka

Post autor: POczatkujacy »

Na rosie poleci wyżej niż 27m Obrazek A może nie spadochron tylko taśma?
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Angel 1 - kompletna prowizorka

Post autor: ArturroKRK »

Panowie, ale ROS ma 34mm średnicy a kolega chce zrobić z rurki fi 27/25 no to z czym do ludzi :) Poza tym ros waży 140g. a kolega chce mieć masę 100g :)

Jak cała rakieta ma mieć 100g i długość 40-50cm to zrezygnowałbym ze spadochronu na rzecz taśmy hamującej. Średnica wewn. rurki 25 mm - możesz mieć kłopot żeby wsadzić do środka złożony spadochron z linkami tak by odpowiednio lekko z korpusu wychodził ( bardzo istotna sprawa )

Szczerze? Lepiej zrobić taśmę hamującą :)

Ps. Poszukaj na forum - są filmiki któregoś z forumowiczów z odpalaniem malutkich modeli i wracających na taśmie hamującej ( jakieś pokazy dla dzieci to były)
Erich
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 163
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Re: Angel 1 - kompletna prowizorka

Post autor: Erich »

ArturroKRK pisze:Ps. Poszukaj na forum - są filmiki któregoś z forumowiczów z odpalaniem malutkich modeli i wracających na taśmie hamującej ( jakieś pokazy dla dzieci to były)
Dla dzieci xD tak widziałem ten film. Chyba jednak nie głupi ten pomysł z taśmą hamującą. Bo widzicie, to ma być kompletna prowizorka (taaak, bajer :lol: ), czyli rakieta którą może zrobić każdy. Choć w sumie - to rakieta bez bajerów bo ma polecieć i nic więcej :wink:
ArturroKRK pisze:możesz mieć kłopot żeby wsadzić do środka złożony spadochron z linkami tak by odpowiednio lekko z korpusu wychodził ( bardzo istotna sprawa )
to prawda, mam taki mały spadochron, to ledwo włazi. Czyli wszystko jasne :smile:
Tofifi pisze:biorąc pod uwagę lekką konstrukcję - np rura kartonowa, brak wartościowej elektroniki moim zdaniem nie ma sensu :mrgreen:
Nooo chyba że chodzi o tak zwany "bajer" :lol: :lol:
tu rozchodzi się o to, aby rozpocząć przygodę z większymi modelami. Ja wiem że to wszystko głupio wygląda ( :lol: ), ale jeśli coś jest głupie ale działa - to nie jest głupie.

dziękuję za rady :smile:
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 paź 2012, 15:27 przez Erich, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Angel 1 - kompletna prowizorka

Post autor: ArturroKRK »

Zrobiłem dla Ciebie plany w programie SolidWorks :smile: Popatrz teraz na swój model w 3D i pomyśl co jeszcze można dodać :smile: A i pomalowałem na niebiesko - jakoś mi pasowało do Nazwy Angel :smile:
Angel.JPG
Angel.JPG (14.16 KiB) Przejrzano 10017 razy
Angel2.JPG
Angel2.JPG (23.2 KiB) Przejrzano 10017 razy
Angelprzekrój.JPG
Angelprzekrój.JPG (15.23 KiB) Przejrzano 10017 razy
Jaki silnik planujesz tam wsadzić?

PS. Jak dla na mój gust to możnaby odrobinkę zmniejszyć stateczniki ( nieco zmniejszyć krawędź natarcia a wydłużyć delikatnie głowicę. Teraz jak patrzę to wydaje mi się to nieco nieproporcjonalne :smile: No ale to tylko estetyka

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ