Szczalka 1

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Cześć

Wkładasz w model dużo pracy. Mówiąc szczerze nigdy nie wpadłbym na to żeby tuleję dystansową do silnika wykonać z laminatu. Zawsze wpychaliśmy krążek sztywnej pianki i tyle.



Szacunek za wielkie serce do modelarstwa :D



pzdr
Awatar użytkownika
PINOT
PROFI
Posty: 352
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: PINOT »

To prawda, świetna robota.



Jeden szczegół. ROS40 ma opóźniacz +/- 5 sekundowy (poprawcie jeśli się mylę). Obawiam się, że po 5s rakieta nie wytraci wystarczajaco prędkości, aby można było uruchomić odzysk. Jeśli odpali spadochron, może dojść do zniszczenia rakiety. Szkoda by bylo.
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Witam,

Stateczniki sa juz gotowe i wklejone, ale nastepnym razem zwroc uwage na uklad sloi w balsie. Sztywnosc Twoich statecznikow jest uzalezniona tylko od sztywnosci laminatu, sama balsa w takim ukladzie daje "O" sztywnosci.



Pozdrawiam

Paul
grzegorz95k
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: bialogard
Kontakt:

Post autor: grzegorz95k »

Witam staram się i coś tam wychodzi.Szczerze to ja się nie znam na lotach rakiet i myślalem że te 5 sekund wystarczy ale rozumiem że jest to za malo i uwzględniając Kolegi spostrzeżenie wymyślilem nalewkę np z poxipolu i w nim dodatkowy opóżniacz ale też nie mam pewności czy się od temperatury nie odklei i wtedy może namieszać taki korek

Oczywiście następnym razem uwzględnię uklad sloi,wstyd,bąd pierwszoklasisty i dzięki Kolegom za uwagi bo nie ma jak pomoc doświadczonych konstruktorów i budowniczych.I tak myślę nad sposobem przyczepienia linki do glowicy i korpusu???
ODPOWIEDZ