Konkurs powrót do korzeni.

Zapraszamy do sprawdzenia swoich sił
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Post autor: Pigła »

Tak :!: Nie rozdrabniajmy się, pamiętajmy tylko żeby nie łamać zasad fundamentalnych. 40g karmelki, zawierającej KNO3 i mieszaninę węglowodanów i alkoholi cukrowych, mających przynajmniej 6 atomów węgla w cząsteczce. Z całym szacunkiem dla jaskiniowca, myślę że najlepiej będzie jeśli proporcja też będzie dowolna. Jestem przekonany, że znacząca większość zawodników i tak zastosuje karmelke 65/35 sacharozową i glukozową :)

No i pamiętajmy rakietę trzeba odzyskać, sfilmować moment startu i przyziemienia. Spadochron, taśma, skrzydła, wirnik autorotacyjny, wykorzystanie prądów konwekcyjnych, dziur w czasoprzestrzeni :lol: konstruujmy tak jak nam podpowiada rozum.



PS. Skonstruowałem już rakietę, brakuje jej tylko lakieru, odzysku i silnika. Z przesyłaniem danych na jej temat narazie się wstrzymam. Muszę potestować silnik i odzysk. No a poza tym wciąż nie wiadomo, gdzie zamieszczać te wszystkie informację dotyczące modeli biorących udział w konkursie.
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

Witam po dłuższej przerwie



Proponuję załozyć nowy temat w dziale konkursów pt." Pierwszy konkurs rakietowy NIEBOLOTY 2009

Tam będzie mozna relacjonować swoje przygotowania do lotów i pokazać sam lot konkursowy.



Może być ? :D
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Post autor: Pigła »

Witam,

Co się stało z postami na subforum "Pierwszy konkurs rakietowy NIEBOLOTY 2009" :?:
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

No właśnie - ktoś nam zepsuł zabawę? :x
Bullet
PROFI
Posty: 284
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bullet »

Dobrej zabawy nie można ot tak popsuć zapewne omyłkowym kliknięciem :)

Przy okazji dodam iż mam nadzieję iż szersze grono włączy się aktywnie do gry, gdyż póki co tylko ja i Pigła coś tam bazgrzemy. I na dodatek to Pigłę mianowano czarnym koniem :( Mi pozostaje samozwańczy tytuł "czarnej owcy" :D
Bullet
PROFI
Posty: 284
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bullet »

Zdaje się że dokładnie taki był to wynik. Nie ma to jednak pewnie żadnego znaczenie, gdyż liczy się najlepszy czas z kilku startów, a podejrzewam, że Pigła na laurach nie spocznie :)
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Post autor: Pigła »

Cześć,

Oj Bullet, Bullet, nie słódź tyle bo dostaniesz cukrzycy :P

Co do tych laurów, skonstruowałem faraona, ale gazy z podsypki prochowej, przytopiły spadochron i niestety nie rozpostarł się. Czas lotu był zatem kiepski.

http://www.youtube.com/watch?v=HMlwXAAnGwk

http://www.photoblog.pl/pigla/48295610/le-pharaon.html

A co tam :!: Zrobię jeszcze jedną rakietę :D Cztery starty miesięcznie to mało :roll: W październiku są studia, więc niech będą jeszcze dwa starty 8)



PS. GIL w drugim locie osiągnął 108s.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Nagroda trzecia ------- UWS3 :)
Bullet
PROFI
Posty: 284
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bullet »

Nagroda czwarta - SRWU-MINI



Obrazek



Korpus alu PA-38 25x2

Dysza grafitowa śr kr 4mm stożki 75 i 30, lub tylko otwór 4 mm a reszta do zrobienia samemu(jak kto woli)

Zatyczka grafitowa 10mm z otworem śr 4mm dla opóźniacza i zatoczeniem od wew, w celu uniemożliwienia wypchnięcia opóźniacza.

Komplet pierścieni i oringów



PS. Jeśli udałoby mi się wygrać ślinik zostaje przyznany za drugie miejsce.
Awatar użytkownika
KrzysztofJapan
*****
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: KrzysztofJapan »

Witam

Chciałbym się zwrócić z ogromną prośbą. Czy dałoby się przedłużyć rozwiązanie konkursu do następnego tygodnia?

Mam już większość materiałów, ale nie wszystko jest jeszcze dopięte na ostatni guzik. Na swoje usprawiedliwienie chciałbym powiedzieć że brakło mi czasu w wyniku przerzucenia się z trybu gimnazjalnego do licealnego, teraz jest o wiele więcej nauki i zawsze brakowało mi czasu na rakietę.

Jeżeli przedłużenie jest niemożliwe, to nie ma sprawy.
ODPOWIEDZ