Sposób na wklejanie stateczników.

Sprawdzone przepisy na wykonywanie poszczególnych elementów modelu rakiety
wapniak
*****
Posty: 163
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Sposób na wklejanie stateczników.

Post autor: wapniak »

Nigdzie się z takim sposobem jeszcze nie spotkałem, więc fotka to więcej niż 1000 słów...

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 57c73e85d4





Ja mam uchwyt trójszczękowy i stąd trzy lotki statecznika. Uchwyt blokuję wkładając odpowiednio długi pręt między łoże i jedną ze szczęk.Lotka mocowana w imaku na wysokości osi uchwytu poprzez kawałek blaszki.



Nie da się tego zrobić krzywo. Lotki laminowane na szybie szklanej , rozdzielacz NC770.
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Witam,

Bardzo interesujacy sposob :D a jednak "Polak potrafi" :wink: Trzeba wykozystywac to co sie ma akurat pod reka, ale nie wszyscy maja tokarke.

Dla tych co nie dysponuja takimi mozliwosciami moze troche inny sposob, ale rownie dobry. Byl juz pokazywany na forum pirotechnicznym.

Moze tak dla odswiezenia:

http://www.file-upload.net/download-205 ... n.wmv.html

Paul
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Witam,

Moze by zrobic cos w rodzaju archiwum na tym forum, gdzie mozny by bylo bez wielkiego szukania znalesc wlasnie takie techniczne nowinki. Mysle, ze bedzie to bardzo pomocne szczegolnie nowicjuszom, ktorzy sa odsylani do czytania forum, a ktore w miedzyczasie jest juz objetosciowo dosc obszerne.



Podzielic np. na pare kategorii:

-stateczniki

-korpusy do rakiet

-glowice

- no i koniecznie zbior wiadomosci na temat "karmelka" :wink:

- oraz inne (propozycje) !!!

Jest tego bardzo duzo na forum, ale tak jak wspomnialem bardzo "roztrzepane"

To tylko propozycja z mojej strony i by nie zasmiecac tego tematu skasuje ten post za jakies dwa, trzy dni :wink:



Paul
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: PIOTR »

Popieram w 130% Obecny układ postów to fajna historia i kopalnia wiedzy na różnych poziomach zaawansowania. Przebić się jednak przez to wszystko co jest napisane nie sposób. Do niebolotów zaglądam od kilku miesięcy i mam problemy w odnajdywaniu tematów. Ja nie mam problemów z warsztatem i technologiami ale co mają powiedzieć juniorzy? Ten post będzie 5562gim. A co zrobią ci którzy dopiszą się do Niebolotów za dwa lata?
ODPOWIEDZ