Mocowanie linki w korpusie rakiety

czyli zaczynamy zabawę!
Gość

Mocowanie linki w korpusie rakiety

Post autor: Gość »

Witam

Chciałbym się dowiedzieć jak Wy mocujecie linkę w środku korpusu, która łączy rakietę i głowicę. Chodzi o to jak ją przymocować aby nie przeszkadzała w wyrzucie spadochronu, czyli w jakim miejscu i jak(klejem czy jakoś na wkręty)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

A jaki masz model?
Gość

Post autor: Gość »

Narazie planuje wykonać model rakiety. Korpus z tuby papierowej będzie podzielony na dwa człony, jeden 40 cm na silnik a drugi 60 cm na elektronikę, która będzie w rurce PCV o średnicy wewnętrznej korpusu. Spadochron zostanie wykonany z parasolki a głowica drewniana do której mogę przymocować bardzo duże ciężary. Bardzo bym prosił o pomoc. Myślałem nad tym aby linkę przymocować jakoś do elektroniki która będzie przykręcona do korpusu wkrętami czyli jakoś blisko zapalnika w jakiejś rurce. Z góry dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

No i właśnie. Z tego co widzę, najczęstszym rozwiązaniem jest mocowanie do zasobnika z elektroniką.
Gość

Post autor: Gość »

Też tak myślałem ale średnica wewn. korpusu wynosi 4 cm i nie wiem czy spadochron z małej parasolki będzie chciał wyjść. Muszę przeprowadzić testy. Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ