Loty w strefie niekontrolowanej

czyli zaczynamy zabawę!
Hghvxc
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 12 lip 2020, 09:24

Loty w strefie niekontrolowanej

Post autor: Hghvxc »

Cześć, czy jest jakaś maksymalna wysokość, na którą można wysłać rakietę w strefie niekontrolowanej? Jest jakieś prawo, które to reguluje dokładnie, albo może jest to zależne od wagi modelu? Przeszukałem forum, ale nigdzie nie natrafiłem na jakieś dokładne liczby.
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Loty w strefie niekontrolowanej

Post autor: Kacper »

W strefie niekontrolowanej można latać do jej górnej granicy. Nie ma żadnych przepisów, które by się odnosiły konkretnie do rakiet. Zapewnienie bezpieczeństwa lotu leży po naszej stronie więc pozostaje tylko rozwaga. Każdy statek powietrzny będzie miał pierwszeństwo przed rakietą więc najlepiej latać w zasięgu wzroku, to znaczy najwyżej do takiej wysokości, do której jesteśmy w stanie stwierdzić, że na pewno nikt inny nie lata. Ciężko powiedzieć czy jest to 300m czy 3000m, sporo zależy od pogody. Na wysokie loty zapraszam na imprezy PTR, na których zawsze rezerwujemy przestrzeń powietrzną.

Skąd jesteś?
Hghvxc
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 12 lip 2020, 09:24

Re: Loty w strefie niekontrolowanej

Post autor: Hghvxc »

Na jakąś imprezę PTR planowałem się udać, ale jak na razie nie mam takiej możliwość. Dotychczas robiłem i odpalałem bardzo małe modele aby sprawdzić działanie niektórych elementów robionych przeze mnie. Teraz zabieram się z kilkoma osobami za trochę większy projekt i wolałem się upewnić co do ograniczeń. A co do miejsca to jestem z Suchej Beskidzkiej, ale modele odpalam kilka kilometrów dalej w Zawoi.
ODPOWIEDZ